Pre-Audio CLASSIC MT-1602 TONEARM 12”

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 12, 2017, 15:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafał.T

Tak,
zaintrygowało mnie te magnetyczne ramię, można powiedzieć - zmagnetyzowało ;)
Słuchałem też kilka innych modeli tych Gramofonów(nie u siebie) i raczej zrobiły na mnie dobre wrażenie, fachowcem od czarnej płyty nie jestem, ale paru znajomych w Anglii z nich korzysta i są bardzo zadowoleni - inna sprawa, że to ludzie z branży ;D

frywolny trucht

No proszę.
A co się stało? Użytkownik pre-audio to chyba sam konstruktor. Wojtek41 wziął go najpewniej za nowe wcielenie Marek20.
Sam użytkownik pre-audio wpadł chyba w jakiś rodzaj histerii? Nie wiem. Szkoda bo bym miał parę pytań technicznych dotyczących tego gramofonu. Mam pewne wątpliwości co do ustawiania siły antyskatingu na przykład.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Rafał.T

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 25, 2017, 14:43Nie wiem. Szkoda
Zgadzam się, szkoda..., konstruktor zamiast wpadać w histerię powinien coś konstruktywnego napisać ;)
Gramiaki są na pewno ciekawe i szkoda by było im tu robić anty-reklamę, takie mam zdanie.

pre-audio

Niestety Pan, który założył ten wątek jak i również kupił od nas gramofon okazał się bardzo złośliwym człowiekiem. Gramofon oczywiście wrócił do nas w nieoryginalnym opakowaniu oraz uszkodzony. Co najgorsze dosłownie wszędzie widać ślady majstrowania czy rozbierania. Silnik uszkodził sam podczas zakładania na siłę rolki napędowej

marekw 76

Pewnie sobie młotkiem pomagał.
A tyle miał zawsze do powiedzenia na temat pakowania...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

admin2

Cytat: pre-audio w Wrzesień 30, 2017, 17:50
Niestety Pan, który założył ten wątek jak i również kupił od nas gramofon okazał się bardzo złośliwym człowiekiem. Gramofon oczywiście wrócił do nas w nieoryginalnym opakowaniu oraz uszkodzony. Co najgorsze dosłownie wszędzie widać ślady majstrowania czy rozbierania. Silnik uszkodził sam podczas zakładania na siłę rolki napędowej

Ten wpis sporo zmienia. Bo ile do tej pory wiedzieliśmy, że ów pan rozbiera gramofony na części i bezdusznie handluje ich organami na allegro i ebay. Domyślaliśmy się, że coś jest nie tak, bo wszystko przychodziło do tego pana dziwnie często takie jakieś uszkodzone, źle zapakowane i trzeba było prowadzić negocjacje pod groźbą zwrotu do sprzedawcy. ( W tym wątku na przykład przyszła źle zapakowana wkładka Empire). Teraz mamy dowód i pewność, że to nie jest Janusz Biznesu tylko oszust i krętacz. Rolka na filmie wygląda jak pieprznięta młotkiem, ale potwierdzić to mogła tylko druga strona. Także dzięki.

Pre-Audio, ogólnie staramy się wspierać lokalną, autorską przedsiębiorczość. Wiem, dwa razy spotykałeś to forum i dwa razy wyszło to dla Ciebie raczej zniechęcająco, ale myślę, że będzie lepiej.
Tutaj przerzuciłem fragment o Waszych konstrukcjach, jeśli zechcesz tam nadal wrzucać swoje nowe projekty, realizacje, to chyba nikt nie będzie miał nic naprzeciw: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2212.0

A jak ma- to niech da znać teraz.

pzdr
Arek