Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2015, 07:55
Dostał w  zad okrutnie i ............teraz godzinka niekręcenia i znów  włącz/wyłącz  i prędkości 33 i kilka sekund i 45 i tak przez kila godzin. Amerykanie będą w 7 niebie- to dla nich koniec myślenia. :P

A zostanie przełącznik manual/automat? Bo jak nie to brać DJska z Zontka nie skorzysta.

miniabyr

Cytat: pmcomp w Listopad 15, 2015, 10:49
Dołóż mu na tależ kilo cukru, masz doswiadczenie z magnetofonu ;).

Pozdro
A to nawet niezły pomysł. Zaraz wypróbuję ,tylko musi byś równomiernie rozłożone.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

grzecho

Więc i ja się pochwalę.....
Dzięki uprzejmości Pawła testuję nową stabilizację obrotów (procesorową). Układ zaimplementowałem do swojego ustrojstwa. Działa wyśmienicie, układ bardzo szybko uczy się i już po kilku minutach jest gotowy do pracy. Jak talerz uzyska stabilne obroty zapala się dioda co oznacza że obroty są dobrze wyregulowane. Przejście z 33 1/2 na 45 trwa chwilkę. Bardzo sprytne urządzenie i kolana nie bolą  ;D Po podłączeniu komputera przez USB można śledzić pracę układu, do tego celu jest dedykowany programik. Fantastyczna sprawa  :) i Hand Made in Poland  8)
Jeszcze raz dziękuję Pawłowi za udostępnienie do testów.


MAC

Rewolucja w budowie gramofonów  ;D

Mówiłem Pawłowi (Z), że jest to potrzebne już 3 lata temu  :)

miniabyr

Cytat: grzecho w Grudzień 13, 2015, 12:50
Więc i ja się pochwalę.....
Dzięki uprzejmości Pawła testuję nową stabilizację obrotów (procesorową). Układ zaimplementowałem do swojego ustrojstwa. Działa wyśmienicie, układ bardzo szybko uczy się i już po kilku minutach jest gotowy do pracy. Jak talerz uzyska stabilne obroty zapala się dioda co oznacza że obroty są dobrze wyregulowane. Przejście z 33 1/2 na 45 trwa chwilkę. Bardzo sprytne urządzenie i kolana nie bolą  ;D Po podłączeniu komputera przez USB można śledzić pracę układu, do tego celu jest dedykowany programik. Fantastyczna sprawa  :) i Hand Made in Poland  8)
Jeszcze raz dziękuję Pawłowi za udostępnienie do testów.


No ja to też mam u siebie. Działa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: masza w Grudzień 13, 2015, 12:51
Rewolucja w budowie gramofonów  ;D

Mówiłem Pawłowi (Z), że jest to potrzebne już 3 lata temu  :)
Sterowanie wymusili Amerykanie dla których był problem "zobaczyć" obroty na talerzu i pokrętłem skorygować. Działało znakomicie i stabilnie.Teraz mogą wyłączyć mózg zupełnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Moglibyście zarzucić jakie foto jak to wygląda?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Pozdrawiam. PZ

frywolny trucht

O! Cześć nadkonstruktorze :) Czy to będzie w jakiejś osobnej puszce, z czego czujnik pobiera pomiar prędkości? Zastanawiam się nad uniwersalnością tegoż.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Cześć  :)
U mnie jest to zabudowane wraz z transformatorem w tym mniejszym elemencie z silnikiem.
Jest podziałka w komplecie, naklejana pod talerzem, którą widzi czujnik podczerwieni.
Generalnie to miało pracować tylko z moim gramofonem ale wyszło tak że chyba da radę z każdym.  :)
PZ.

peezeet

#235
Załączam kilka zrzutów z programu, który daje wiele możliwości konfiguracji do konkretnych oczekiwań.

rudy-102

Cytat: peezeet w Grudzień 13, 2015, 14:02
Cześć  :)
U mnie jest to zabudowane wraz z transformatorem w tym mniejszym elemencie z silnikiem.
Jest podziałka w komplecie, naklejana pod talerzem, którą widzi czujnik podczerwieni.
Generalnie to miało pracować tylko z moim gramofonem ale wyszło tak że chyba da radę z każdym.  :)
PZ.
Wspaniałe. Czyli jest nadzieja, że można by to podłączyć np. do Ad Fontes?

paul_67

Fajnie, ale pewnie będzie kosztować krocie :(

peezeet

Cytat: rudy-102 w Grudzień 13, 2015, 15:03Wspaniałe. Czyli jest nadzieja, że można by to podłączyć np. do Ad Fontes?
Raczej nie powinno być kłopotów większych.

rudy-102

Cytat: peezeet w Grudzień 13, 2015, 15:15
Cytat: rudy-102 w Grudzień 13, 2015, 15:03Wspaniałe. Czyli jest nadzieja, że można by to podłączyć np. do Ad Fontes?
Raczej nie powinno być kłopotów większych.
To wypada teraz tylko zapytać, czy już można to urządzonko kupić, czy to na razie faza testów?

peezeet

Można wszystko ale według moich zasad takie sprawy wyłącznie na PW lub telefonicznie 880423444 Pozdrawiam PZ.

rudy-102


grzecho

Wspaniałe. Czyli jest nadzieja, że można by to podłączyć np. do Ad Fontes?

Działa na napędzie Ad Fontes'a bezproblemowo.Spisuje się doskonale :)
Testowałem z silnikiem Pawła na 24V - obroty trzyma idealnie.

peezeet

Grzecho a to nic nie mówiłeś że to do AF. Pozdrawiam PZ

miniabyr

No chłopaki to jednak coś więcej niż mata bedzie od Zontka w waszych AdFontes'ach. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Titanic

[emoji3][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

paul_67

Czy ja mam jakieś embargo na matę Zontka,(?) bo w sklepie nawet nie chce im się odpowiedzieć czy dostępny jest dany rozmiar...

miniabyr

Cytat: paul_67 w Grudzień 13, 2015, 19:51
Czy ja mam jakieś embargo na matę Zontka,(?) bo w sklepie nawet nie chce im się odpowiedzieć czy dostępny jest dany rozmiar...
Paul kurde masz tu samego Nadkonstruktora to pytaj go osobiście.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


peezeet

Z matami to może być lekki problem bo mi czasu brakuje na kolejną produkcję i jeszcze są problemy z surowcem, Jeśli zadzwonisz do Audio Forte to z pewnością odpowiedzą czy coś jeszcze jest. Ja nie mam ani jednej niestety :(