Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

OK, a czy wiadomo czy klej na tej macie nie wejdzie w jakąś reakcję z akrylowym talerzem?

peezeet


paul_67

Dzięki.Będę się dopytywał.

grzecho

Cytat: peezeet w Grudzień 13, 2015, 19:25
Grzecho a to nic nie mówiłeś że to do AF. Pozdrawiam PZ
Talerz i łożysko od Andrzeja mam.

frywolny trucht

A sterownik? Wiadomo gdzie ten układ wpiąć w sterownik jego gramofonu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Do tego sterownika wpinasz tylko transformator, i kabelek do przełącznika obrotów (zwarty to 45o/min), no i kabelki do silnika i to wszystko, aha jeszcze dioda lub żaróweczka 5V, reszta zbędna.
PZ.

frywolny trucht

Czyli to przejęłoby po prostu funkcję sterownika.  Tylko wiesz... sporo ludzi nieelektrycznych. Co innego w prosty sposób zamienić i podłączyć, a co innego wstaw sobie trafo i masz :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

grzecho

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 13, 2015, 20:30
Czyli to przejęłoby po prostu funkcję sterownika.  Tylko wiesz... sporo ludzi nieelektrycznych. Co innego w prosty sposób zamienić i podłączyć, a co innego wstaw sobie trafo i masz :)
Frywolny a mało tu kolegów na forum? Pomogą:)

peezeet

Nic się nie martw to zupełnie tak jak ja. ;)
Trafo i silnik już masz, włącznik pewnie też.

Piterski

Zaraz przecież jeszcze trzeba na talerzu umieścić pasek stroboskopowy i dać diodę, czyli bez przeróbki plinty w AdFotesie się nie obejdzie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

peezeet

Podziałka jest na folii samoprzylepnej.
A czujkę od biedy da się przykleić na taśmę dwustronnie klejącą (można to umieścić z tyłu i nie będzie praktycznie nic widać).
Oczywiście fachowo było by nawiercić otworek przelotowy w plincie pod talerzem (na kabelek od czujki) ale przy założeniu że każdy facet to otwór w desce umie nawiercić  :D

peezeet

podłączenia

Piterski

Faktycznie czujka jest maleńka :D
Zaintrygował mnie ten układ.
Zapytam jeszcze o gabaryty płytki?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Boję się spytać o cenę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2015, 19:18Zapytam jeszcze o gabaryty płytki?
Płytka ma 55X100mm

peezeet

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2015, 19:27Boję się spytać o cenę.
Nic się nie bój:) Na PW mocno nie gryzę, przez tel jeszcze mniej.
PZ.

peezeet

No to chyba powinienem branżę zmienić.  Panowie na tą chwilę wszystkie kilka płytek, które miałem w zapasie zarezerwowane.  :o
Może ktoś zrezygnuje to dam znać.

kawosz

A to jednorazowa akcja czy będzie można jeszcze kupić ?

peezeet

Generalnie to jest elektronika na potrzeby mojej produkcji. Nie zamierzałem nikomu sprzedawać. Ale z drugiej strony jak są chętni to czemu nie. Przynajmniej koszty projektu się nieco zwrócą. Więc jak jeszcze będzie ktoś zainteresowany to śmiało, się zamówi.
PZ.

burz

Cytat: miniabyr w Maj 22, 2015, 09:23Jutro stanie koło Zontka gramofon SME .Będę go kalibrować i nowy właściciel posłucha sobie obu. (...)  Relacja bedzie jak najbardziej -Ad futuram rei memoriam.


No i...?

vasa

Cytat: burz w Grudzień 15, 2015, 14:56No i...?
To przecież w maju było :)
Ludzka pamięć nie sięga tak daleko :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

burz

Moja sięga, bo właśnie przeczytałem cały wątek :)

miniabyr

Cytat: burz w Grudzień 15, 2015, 15:47
Moja sięga, bo właśnie przeczytałem cały wątek :)
No i wtedy dałem pokaz swojej niewiedzy . Nie skalibrowałem ramienia Sme szablonem Feickerta,co więcej nafukałem się jaką to sme zrobiło fuszerkę. Wina była po mojej stronie . Do sme dodawany jest szablon przygotowany do ich ramion(tak pokrótce).Tak czy siak grały u mnie oba gramofony i  każdy brzmiał inaczej, bo każdy z nich miał wszystko inne -ramiona ,wkładki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Tak jak przewidywałem zwolniło się jedno sterowanie.

miniabyr

#274
Słuchajcie w końcu ukaże się recenzja w bardzo ważnym magazynie niemieckim LP Magazin To bardzo ważny miesięcznik poświęcony winylowi . Zontek na pierwszej stronie i recenzja podobno odlotowa. Dostępna bedzie w wydaniu luty/marzec . Paweł Gratulacje. ....................................................paru zawistników znów będzie  pierdzieć w wannie  i gryźć te bąble ze złości. Ale to ich sprawa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !