CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Zresztą podmienić kondensatory w moim preampie to jest z pięć minut roboty.

LampowY

Od czegoś cza zacząć. Zaczynamy od Rike (zastępczo i chwilowo) potem wjeżdżają Jupitery.
Albo sie na nich skończy albo sięgniemy po Alexandry a jak to będzie mało do sprzedam nerkę i wsadzę V-Capy CuTf.
Miałem je w systemie Phasta i w pre i w DACu i końcówkach. Nie wszystkim sie one podobają. Trzeba wytrzymać z ich wygrzewaniem nawet 3 miesiące (okrutna męczarnia tak fatalnie dojrzewają) ale potem jest cud, miód i orzeszki   ;D


cdt

Cytat: LampowY w Listopad 30, 2018, 12:42ale potem jest cud, miód i orzeszki   
Wiem bo mam w pre . Na początku szkliwo pękało teraz jest super .

McGyver

Ja to grzałem z pół roku. W końcu zrobiły się neutralne, ale przy okazji okropnie beznamiętne i odhumanizowane. Z dużą ulgą podmieniłem na miedziane Audio Note. Preamp zaczął w końcu "gadać po ludzku", tylko że niestety zrobił się rozlazły. Choć IMHO lepsze to niż beznamiętność, to i Audio Noty w końcu wyleciały i nie wrócę do nich. Ostatecznie w pre wylądowały T-Capy a w DACu Alexandry. Oba typy są świetne, ale grają oba w tym samym stylu więc T-Capy będą wymienione na Jupitery żeby nie multiplikować ich cech.

Hubertrs

Za pare dni bede wiedzial jak gra moj wzmacniacz na samych alexandrach, trzeba wkoncu skonczyc ten mezalians, zbieralem sie z tym bo chcialem wygrzac rezystory i zobaczyc czy to dobry ruch bedzie.


Hubertrs

Wlasnie dostalem maila ze dostawa w poniedzialek, zadzwonilem spytalem o dostawe jutro i pan powiedzial, ze nie ma problemu, bedzie nawet tak mily, ze nie bede musial za to placic.
Ale biorac pod iwage to iz juz zostawilem u nich ponad £2k ...

Hubertrs

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2018, 14:02Przebieram nóżkami w oczekiwaniu na relację.
Zgłoś do moderatora  
Sarkazm????


Hubertrs

Pozostanie mi jeszcze tylko ogarnac sprzegi bo mialem wczesniej scr olejowy i jakiegos elektrolita rubycona , wymienilem na nichikona i czerwonego jantzena, efekt mi sie nie podoba, jak by ubylo blasku na wokalach, czytalem ze to moze byc we na nichikonow. McGyver masz jakas teorie na ten temat?


Hubertrs

#987
Przy lampach 300b sa dwa kondy ruwnolegle 1uf i 150uf, wczesniej byl olejowy scr i elektrolit rubycona.
Wymienilem ma czerwonego jantzena i nichikona, po tym zabiegu ubylo troche blasku, ale moze to bylo tylko pierwsze wrazenie na nie wygrzanych elementach. Nie mniej jednak jak wymienie audyny na duelundy to dokladnie sprawdze jaki wplyw na dzwiek maja te dwa kondensatory

McGyver

Spróbuj tam Elnę Cerafine, Elnę Silmic, wysokie modele Nippona (brązowe ze złotymi nadrukami lub granatowe) lub Nichicona Muse bez bocznikowania. W ścieżce sygnałowej łączenie równoległe różnych kondensatorów zwykle nic dobrego nie przynosi.

Hubertrs

Zamowilem pare dni temu nippony chemi-con, nie moglem znalezc takich wartosci elny,

MartinS

#990
Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 12:32Czy to możliwe, że wymiana gniazd mogła wznieść aż tak dużą poprawę jakości?  Na początku myślałem, że wyostrzyła się tylko góra, ale poprawa jest przede wszystkim w scenie. Jest za....ście. Poprzednie ewidentnie tłamsiły dźwięk.
Przepraszam Wszystkich za off-topik w wątku  :D
ale w takim razie rudy-102 tak sobie myślę, że po takim upgrade'dzie CD wierzysz mi, że to co napisałem o przejrzystości mojego systemu w wątku o HELIX'IE, na którą wpłynęła wymian gniazd, to szczera prawda.
BTW gniazda głośnikowe we wzmacniaczu i kolumnach, które mam obecnie to miedziane CMC.
BTW po raz drugi, pierwszy raz w moim (niekrótkim) życiu spotkałem się z tym, żeby Ktoś w ogóle nie odpowiedział na wiadomość PW. Widać takie obecnie panują obyczaje. Czy dobre...?
Pozdrawiam

rudy-102


MartinS

Publiczne i szczere przeprosiny to rzadkość :D
Wybaczam i pozdrawiam :D

Hubertrs

Malenstwa czekaja na implemenracje, takze do dziela


Hubertrs

Hificollective, wczoraj zamowione, dzisiaj sa, solidna firma

Hubertrs

Siedza na miejscu, zaraz chwila prawdy

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 30, 2018, 12:42
Od czegoś cza zacząć. Zaczynamy od Rike (zastępczo i chwilowo) potem wjeżdżają Jupitery.
Albo sie na nich skończy albo sięgniemy po Alexandry a jak to będzie mało do sprzedam nerkę i wsadzę V-Capy CuTf.
Miałem je w systemie Phasta i w pre i w DACu i końcówkach. Nie wszystkim sie one podobają. Trzeba wytrzymać z ich wygrzewaniem nawet 3 miesiące (okrutna męczarnia tak fatalnie dojrzewają) ale potem jest cud, miód i orzeszki   ;D
Wziął i przyjechał zadni panel do Twojego pre. Wziąłem i zacząłem wykonywać otwory, ale wziąłem i wymiękłem, bo już mi kończyna ścierpła i napierdziela. Musiałem wziąć i sobie przerwę zrobić żeby krzywo nie wywiercić. Zaraz wezmę i sobie kawiszcze strzelę. Rano kawka, wieczorem żubr.

LampowY

Masz mleczko do kawusi czy mam podesłać z ciastem drożdżowym własnego wypieku  ;D