EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

Wzorem dźwięku był Sulek 9x9.
Kabel nieekranowany, czyli z problemem lekkiego przydźwięku - słyszalnego bez sygnału muzycznego.


jafi

Wychwytywanie różnic jest fajną zabawą. :)
Tak naprawdę chodziło o 2 kable phono. 2 pozostałe były tylko punktami odniesienia.

Wniosek jest taki: nie ma w systemie mniej ważnych miejsc, które można potraktować bez większej uwagi. 8)

jafi

Kojąca muzyka fortepianowa Mozarta w oczekiwaniu na wydarzenie. 8)


jafi

EAR Yoshino 509 są gotowe i za chwilę wyruszą w drogę.
100 W z lampy!
Czego spodziewać się oprócz mocy?
Mam nadzieję na dobry dźwięk, na ile dobry przekonam się wkrótce.
Niemniej najmocniejsze wzmacniacze EARa.

Tymczasem to co lubię. :)

jafi

Wystawa High End w Monachium już za chwilę...
Na stronie wystawy znalazłem EAR Yoshino.
Wystawią się w oznaczonym przez organizatora sektorze:  A 4.2, F231b
Nie umiałem znaleźć niestety tego, co pokażą.
Jeśli ktoś z Was odwiedzi wystawę - relacja, zdjęcia mile widziane. :)

jafi

509-tki już w domu. :)
Tak wyglądają:


masza19


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Ponieważ mają tylko wejścia XLR na pokładzie (takie zamówiłem, można po RCA) jako pre wykorzystałem
912-ę. Dawno nie grałem po XLR, a tu nadarza się okazja tym bardziej, że te urządzenia choć lampowe: 912 jak i 509 mają gniazda XLR zrobione jak należy.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Wczoraj posłuchałem kilku bardzo różnych płyt. Chciałem wiedzieć co w trawie piszczy. ;)
Dzisiaj rozpoczynam wcześniej niż zwykle.
Trochę tak jak po wigilii w pierwszy dzień świąt: wszyscy śpią, a dzieciak bawi się prezentami. :D
Porównywalne tylko z radości podłączenia wzmacniacza Kondo.

Cały zestaw od EAR-a, w tym także phono 88PB i MC4 chociaż 912-tka ma dobre phono na pokładzie.
Ale właśnie wg. mnie 88PB i MC4 grają jeszcze ciekawiej. Mam wybór.


jafi

Monobloki mają możliwość dopasowania prądu podkładu dla lamp mocy.
Informują o tym czerwone diodki.
Żeby się do nich dostać muszę zdobyć długi cienki śrubokręt.


Pboczek

Oglądam i wzdycham.  U+1F44D Pocieszam się tylko tym, że taka konfiguracja wymaga niezliczonej ilość kabli i podłączeń, czego nie lubię.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Coś o dźwięku: jest energia, jest masa (instrumentów), pokój jest wypełniony dźwiękiem.
Używam określenia masa nie w sensie wzmacniacza "mięśniaka" - np. fortepian waży, wiolonczela gra pełnym dźwiękiem (bo sama w sobie nie waży dużo), flet też ma "swoją masę". Wokaliści jawią się jak postaci, a nie śpiewające usta. Tak w skrócie i na gorąco.

Jeszcze słowo o push pull`u:
509-tka nim jest i można byłoby mieć obawy jak to granie miałoby się do dźwięku i zalet dobrego SETa.
Z pewnością w tym przypadku zaletą jest właśnie ta energia, o której wspominałem - bardzo użyteczna do napędzenia wielu kolumn z którymi SETy sobie słabiej radzą.
Akurat moje kolumny czerpią z tego wiele korzyści. :)

jafi

Cytat: Pboczek w Maj 19, 2022, 08:41
Oglądam i wzdycham.  U+1F44D Pocieszam się tylko tym, że taka konfiguracja wymaga niezliczonej ilość kabli i podłączeń, czego nie lubię.  ;)
Jest jak piszesz, a jeśli jeszcze przykładasz wagę do jakości tych połączeń może zaboleć finansowo:(

Pboczek

Zaboleć, tak. To nie jest sprzęt dla cienkiego portfela.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

W weekend zamiast 912-tki podłączymy Viniusa TVC-05 XLR.
Jestem ciekaw, choć obstawiam, że Vinius wskaże 912-ce miejsce w szeregu. ;)

jafi

Swoje pierwsze wrażenia spisałem słuchając tych albumów:


Piterski

Na jakich lampach pracują te końcówki i jaki jest ich koszt?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi

Cytat: Piterski w Maj 20, 2022, 11:34
Na jakich lampach pracują te końcówki i jaki jest ich koszt?
To są lampy PL509. W sumie dużo tańsze od sławnych 300B.
Jak sprawdzałem jakiś czas temu to tak od 200 zł/sztuka.

jafi

Bezpośrednie porównanie 912-tki do Viniusa TVC-05 XLR nie odbyło się.
TVC-05 XLR i 509-tki grały na zmianę z TVC-05 RCA i Coincident Dragon w systemie na wyjeździe.
Zmian było wiele, tak że w ferworze nie utrwaliłem na kliszy 509-ek.
Za to system nr. 2 już tak. ;)

jafi

No i jeszcze podmieniliśmy phono Art Audio na 88PB z MC4.
Dobra zmiana. :D

Piterski

Cytat: jafi w Maj 23, 2022, 21:55
Cytat: Piterski w Maj 20, 2022, 11:34
Na jakich lampach pracują te końcówki i jaki jest ich koszt?
To są lampy PL509. W sumie dużo tańsze od sławnych 300B.
Jak sprawdzałem jakiś czas temu to tak od 200 zł/sztuka.

No jak na ceny lamp to faktycznie ekonomicznie. Powiedz mi jeszcze jak jest teraz oficjalna cena tych końcówek?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi

Cytat: Piterski w Maj 24, 2022, 08:32jak jest teraz oficjalna cena tych końcówek?
62,5 kzł

jafi

Osłuchuję kolejny EAR PB88.
Każdy kolejny krok przybliża mnie do dźwięku, który znam z poprzednich egzemplarzy.
Wybór polaryzacji, wybór wejścia (są dwa). Tak by nic nie pozostawić przypadkowi.
Już podmieniłem lampy na te, które lubię. :D

W tle muzyka fortepianowa Mozarta. Bo lubię. 8)