Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Wieczór z alfabetem greckim. )

wojtek41

Ponownie dałem szansę lampie Telefunken.  To nie jest zła lampa czy jak wcześniej napisałem przeciętna. Taki dżwięk może się podobać, choć mnie niestety męczy... :( 
Zdecydowanie wygrywa Matsushita.  :)

vasa

Cytat: wojtek41 w Wrzesień 14, 2017, 21:28Zdecydowanie wygrywa Matsushita. 
Jedyną wygraną jest Miss London z jej głosem z"visual"izowanym na płycie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Troszkę to pesymistycznie zabrzmiało. Nic nie ujmując miss Julie London ( uwielbiam  :P ).
Ale tabliczka ładna  :)

wojtek41

Wszystkim miłośnikom lamp, lampiszonów i lampów ( :D ) składam życzenia Wesołych i ładnie grających Świąt  ;)


McGyver

Cytat: wojtek41 w Wrzesień 15, 2017, 21:11
Ale tabliczka ładna  :)




A tam tabliczka... Te dziury są koszmarne. Toż moja żona na trawniku za domem wkrętarką z biedronki wykonałaby ładniejsze otwory.

wojtek41

Żeby tak w święta z krytyką wyjeżdżać.. >:(  ;) :D

McGyver

To nie jest żadna krytyka. To proste stwierdzenie faktu. A świąt nie ma. Dopiero będą. I to, formalnie rzecz biorąc, nawet nie w tym tygodniu  :P

wojtek41

Co Ty od tej dziury chcesz ? Dziura jak dziura...Znajdź se inną   :P :D

wojtek41

Co tam dziury i otwory, ważne, że ładnie gra  :)



McGyver

Tylko trzeba uważać z łapami, bo o te zadziory to się można nieźle poharatać i potem krwawić jak zarzynane prosię  :( 








wojtek41

Cytat: McGyver w Grudzień 21, 2017, 22:48Tylko trzeba uważać z łapami, bo o te zadziory to się można nieźle poharatać i potem krwawić jak zarzynane prosię 
Nie ma na to szans. Zbyt małe... Widzę, że żadnej dziurze nie przepuścisz... :P :D

McGyver

Tu nie o dziurę chodzi, tu chodzi o pryncypia.
Otworowym brakoróbcom mówimy stanowczo NIE!!!  :P

wojtek41

Dziś pryncypia są inne. A dziura jak była tak jest  :P :)

wojtek41

Zresztą może dżaponiec z wiśni spadł i żle trafił...?  Nie ważne już... :)
Gra fajnie  :)

McGyver

Co nie zmienia faktu że takie niechlujstwo nieodmiennie mi na nerwy działa.

McGyver

Cytat: wojtek41 w Grudzień 28, 2016, 16:40
Kupiłem 5 lamp Telefunkena NOS. W cenie...50 złotych za całośc  :D  Dokładnie PCC 189. Chciałem dziś pojechać i odebrać, ale facet wyjechany na sylwka  >:(
Trza czekać.... :(

Lubię te lampy.  Nie chcesz odsprzedać?

MAC

Pogrzebię w szufladzie, chyba mam taką parkę.

wojtek41

Cytat: McGyver w Grudzień 22, 2017, 00:12Nie chcesz odsprzedać?
Znalazłem im zastosowanie w słuchawkowcu. Pozostałe zostają w zapasie. Te lampy mają w diamenciku między stópkami cyfry 112 ( chyba ).
Wiecie coś o roczniku..?

Michał

Wojtek na tych Mazdach w końcówce grasz od początku?jaka to jest lampa?kto to obecnie produkuje?

wojtek41

Tak cały czas na tych samych. To jest Mazda PEN45DD. Stara angielska produkcja chyba z końca lat 40-tych. 1948 lub 49. Zastosowanie bardziej radiowe.
Nie wiem czy ktoś je dziś produkuje ? Może jakiś zamiennik ? Mam 4 sztuki, ale patrząc, że jest coraz droższa i rzadsza muszę zrobić zapas jeszcze 4 sztuk. :)

Michał

No tak ceny lamp wariują. Ta lampa nie jest chyba jakoś bardzo popularna,może nie będzie drożeć tak idiotycznie jak np.6sn7?
Diabełki też co raz droższe,masakra.

Melepeta

Cytat: Michał w Grudzień 22, 2017, 12:53Diabełki też co raz droższe,masakra.
Kolega się mnie pytał kilka dni temu, czy u mnie zapas jest :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wojtek41

Odszedł Ray Thomas, więc siłą rzeczy The Moody Blues :'(

wojtek41

Razem z Matsushita ma być Tung-Sol 5U4GB NOS/blackplate. Ciekawy jestem jak się spisze..?