Neil Young - wszystko w sieci

Zaczęty przez fotobia, Grudzień 05, 2017, 14:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

http://www.neilyoungarchives.com

Znalazłem taką informację, że cała jego twórczość jest tutaj za darmo. Wykupił prawa autorskie do wszystkich swoich utworów. Strona nie działa mobilnie tylko na kompach stacjonarnych, więc nie mam jak sprawdzić.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

krzysiek

#1
Działa, może sobie posłuchać masterów, teraz słucham On the Beach, master 24/176. Ciągnie z sieci stabilnie ok. 1,5 megabajta/s.

mały update: posłuchałem paru albumów, podczas odtwarzania wyświetla się "Full 24/192 resolution".
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

amati74

No i fajnie też sprawdzę będąc w domu dzięki za info

gratefullde

Działa. Trzeba się zalogować i odtwarzać ze strony.Ściaganie w hires jest już odpłatne.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

ja czytałem jego autobiografie, on tam kładzie bardzo duży nacisk na jakość odtwarzania muzyki (nie tylko swojej)
nawet prowadził (nie wiem czy nadal) projekt utworzenia super formatu do zapisu i odtwarzania muzy
Young to bardzo ciekawy człowiek , pisałem o tym tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=154.msg150883#msg150883

gratefullde

Cytat: malg w Grudzień 05, 2017, 17:21
ja czytałem jego autobiografie, on tam kładzie bardzo duży nacisk na jakość odtwarzania muzyki (nie tylko swojej)
nawet prowadził (nie wiem czy nadal) projekt utworzenia super formatu do zapisu i odtwarzania muzy
Young to bardzo ciekawy człowiek , pisałem o tym tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=154.msg150883#msg150883

NY bardzo promuje hi-resy. Wszystko co nagrał wyszło na DVD-A, formacie który Neil bardzo ceni, ale który niespecjalnie się przyjął.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

marek.pap

Cytat: blackholesun w Grudzień 05, 2017, 15:29posłuchałem paru albumów, podczas odtwarzania wyświetla się "Full 24/192 resolution"

Gdzie się wyświetla taka informacja?

krzysiek

Cytat: marek.pap w Grudzień 05, 2017, 18:22
Gdzie się wyświetla taka informacja?

na górnym "panelu" w przeglądarce

proszsz Cię bardzo

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Flip Back

"Cortez the killer" - świetny numer. Posłuchaj przy okazji jak fajnie "skowerowali" ten utwór Gov't Mule.

marek.pap


krzysiek

Ciekawy ten cover. Dla mnie dwa najlepsze numery Neila to Cortez i On the Beach. Rewelacja. BTW bardzo dobre są wznowienia winylowe z serii NYA.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

marek.pap

Czy słuchając przez przeglądarkę internetową mamy naprawdę 24bit 192kHz?
Muzyki na laptopie na razie słucham na słuchawkach wpiętych do gniazda słuchawkowego (DAC w planach).
Odtwarzam przez Foobara 2000 połączonego wirtualnym kablem.
Gdy odtwarzam Neila Younga (plik 24/192) przez Firefoksa, VB-Audio na wejściu pokazuje 16/44100.
Przy odtwarzaniu pliku master z Tidala jest 24/96.


spalon

U mnie Neil Young działa z tej strony nie mam pojęcia jak to faktycznie jest ale po przełączeniu Master słychać wyraźną różnicę na duży plus po mimo że mój DAC to ogranicza do 16 do 96KHz

amati74

Cytat: marek.pap w Grudzień 05, 2017, 20:55
Czy słuchając przez przeglądarkę internetową mamy naprawdę 24bit 192kHz?
Muzyki na laptopie na razie słucham na słuchawkach wpiętych do gniazda słuchawkowego (DAC w planach).
Odtwarzam przez Foobara 2000 połączonego wirtualnym kablem.
Gdy odtwarzam Neila Younga (plik 24/192) przez Firefoksa, VB-Audio na wejściu pokazuje 16/44100.
Przy odtwarzaniu pliku master z Tidala jest 24/96.
Jak ustawić coś takiego w foobar 2000

marek.pap

Cytat: spalon w Grudzień 06, 2017, 11:44mimo że mój DAC to ogranicza do 16 do 96KHz
Masz zewnętrzny DAC i dlatego w tym przypadku nie ma problemu z odtwarzaniem plików hi-res.
Ja pisałem o wątpliwościach dotyczących odtwarzania takich plików przez przeglądarki internetowe, być może się mylę.
Jestem ciekawy opinii znających zagadnienie, czy Chrome lub Firefox mogą natywnie (w trybie lossless) odtwarzać pliki 24 bit?

Cytat: amati74 w Grudzień 06, 2017, 13:25Jak ustawić coś takiego w foobar 2000
Instalujesz Hi-Fi Cable & ASIO Bridge z tej strony
https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm#DownloadASIOBridge

amati74

Cytat: marek.pap w Grudzień 06, 2017, 16:48
Cytat: spalon w Grudzień 06, 2017, 11:44mimo że mój DAC to ogranicza do 16 do 96KHz
Masz zewnętrzny DAC i dlatego w tym przypadku nie ma problemu z odtwarzaniem plików hi-res.
Ja pisałem o wątpliwościach dotyczących odtwarzania takich plików przez przeglądarki internetowe, być może się mylę.
Jestem ciekawy opinii znających zagadnienie, czy Chrome lub Firefox mogą natywnie (w trybie lossless) odtwarzać pliki 24 bit?

Cytat: amati74 w Grudzień 06, 2017, 13:25Jak ustawić coś takiego w foobar 2000
Instalujesz Hi-Fi Cable & ASIO Bridge z tej strony
https://www.vb-audio.com/Cable/index.htm#DownloadASIOBridge
Dzieki

rudy-102

Niestety normalny człowiek nie ma dostępu na tę stronę :(.