Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

daris666

Można też spreparować dźwięk o wartości 19kHz , nagrać na płytę i puścić z całą mocą. Łaskotki dla wysokich :) 

McGyver

Mam toto, ale nie słyszę różnicy więc leży, jeść nie woła, i się kurzy.


Drizzt

Pewnie większość z tych 100 tysięcy osób, które kupiły Densena, tak postąpiło. Mój egzemplarz, który był kiedyś dołączony do HiFi i Muzyka, też się kurzy. Ale nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych - Densen służy do rozmagnesowania systemu a nie płyty tej czy innej  :P


cdt

Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 20:45Praktycznie służy do zarabiania szmalu.
;D
Jakoś żyć trzeba ;D

McGyver

#256

Cytat: cdt w Styczeń 02, 2018, 20:48
Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 20:45Praktycznie służy do zarabiania szmalu.
;D
Jakoś żyć trzeba ;D
Uważam że należy żyć uczciwie a nie "jakoś".

malg

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:41
Densen służy do rozmagnesowania systemu a nie płyty tej czy innej  :P
co rozumiesz przez "systemu" ?
chyba głowic / lasera  - chyba że się mylę.

malg

Cytat: cdt w Styczeń 02, 2018, 20:48
Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 20:45Praktycznie służy do zarabiania szmalu.
;D
Jakoś żyć trzeba ;D
noooooooo ;D

Drizzt

#259
Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 20:45
Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:41Densen służy do rozmagnesowania systemu
Teoretycznie.
Praktycznie służy do zarabiania szmalu.


;D  ;D ;D

Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 20:52
Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:41
Densen służy do rozmagnesowania systemu a nie płyty tej czy innej  :P
co rozumiesz przez "systemu" ?
chyba głowic / lasera  - chyba że się mylę.


Nie mam pojęcia - pytaj Densena, pisałem z pamięci co Densen twierdził a twierdził chyba, że rozmagnesowuje wszystko po drodze - przez wzmacniacz aż do tweeterów w głośnikach. Ja w działanie tego cuda w ogóle nie wierzę więc jestem słabym adresatem pytania. Natomiast skąd inąd (nie od Densena) wiem, że tweetery można zwyczajnie spalić bawiąc się w ten sposób.

malg

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:57
Nie mam pojęcia - pytaj Densena, pisałem z pamięci co Densen twierdził a twierdził chyba, że rozmagnesowuje wszystko po drodze - przez wzmacniacz aż do tweeterów w głośnikach. Ja w działanie tego cuda w ogóle nie wierzę więc jestem słabym adresatem pytania.
czyli to prawda co napisać Mc - kasa  :o :o :o :o

Drizzt

#261
Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 21:02
Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:57
Nie mam pojęcia - pytaj Densena, pisałem z pamięci co Densen twierdził a twierdził chyba, że rozmagnesowuje wszystko po drodze - przez wzmacniacz aż do tweeterów w głośnikach. Ja w działanie tego cuda w ogóle nie wierzę więc jestem słabym adresatem pytania.
czyli to prawda co napisać Mc - kasa  :o :o :o :o


Na żadnych z obecnych kolumn nawet tego nie próbowałem, na poprzednich Totemach Forest parę razy puściłem i musiałem sobie wmawiać, że jest różnica czyli można bezpiecznie założyć, że jej nie było. Przy czym wtedy jeszcze byłem dość bezrefleksyjny a dziś jestem mocno uczulony na wszelkie wynalazki. Wolę słuchać muzyki zamiast zawracać sobie głowę rzeczami, które nie mają prawa działać.

McGyver

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:57rozmagnesowuje wszystko po drodze - przez wzmacniacz aż do tweeterów
Jakby toto działało naprawde, i faktycznie rozmagnesowałoby tweetery, to one natychmiast przestałyby grać. Ergo - toto nie działa  :P

Drizzt

Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 21:09
Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 20:57rozmagnesowuje wszystko po drodze - przez wzmacniacz aż do tweeterów
Jakby toto działało naprawde, i faktycznie rozmagnesowałoby tweetery, to one natychmiast przestałyby grać. Ergo - toto nie działa  :P

Haha, czyli tak jak napisałem wyżej - całe szczęście, że jest to tylko ściema  :P

malg

Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 21:09
toto nie działa  :P

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 21:10
Haha, czyli tak jak napisałem wyżej - całe szczęście, że jest to tylko ściema  :P
ale przeciez było dołączone, jako gratis do czasopisma - więc o co ten hałas

Drizzt

Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 21:14
Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 21:09
toto nie działa  :P

Cytat: drizzt w Styczeń 02, 2018, 21:10
Haha, czyli tak jak napisałem wyżej - całe szczęście, że jest to tylko ściema  :P
ale przeciez było dołączone, jako gratis do czasopisma - więc o co ten hałas

Hałas? Nie słyszę  :o

malg

cudzysłowa zapomniałem,
no niech leży i się kurzy, nie należy sie tym przejmować,


McGyver

Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 21:14ale przeciez było dołączone, jako gratis do czasopisma - więc o co ten hałas
Niektórzy czasopismo kupili wyłącznie dlatego że to było dołączone jako gratis. W tym kontekście następuje nieoczekiwana zamiana miejsc, i to czasopismo staje się gratisem do płyty.

Drizzt

Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 21:23
cudzysłowa zapomniałem,
no niech leży i się kurzy, nie należy sie tym przejmować,



Zgoda, już dawno zapomniałem o tej płycie i się nią nie przejmuję - ale że została wspomniana to co mam nie napisać. Kiedyś było to wyposażenie obowiązkowe każdego szanującego się audiofila..

Stary Psuj

Panowie, jak macie zbędne De Magiki to dajcie znać, chętnie je od Was pozbieram.

McGyver

Cytat: Stary Psuj w Styczeń 02, 2018, 21:36
Panowie, jak macie zbędne De Magiki to dajcie znać, chętnie je od Was pozbieram.
Sądzisz że w kanapkach po kilka sztuk zaczną działać, i faktycznie rozmagnesują Twoje tweetery do tego stopnia, że te przestaną grać?  ;) 
Jeżeli akceptujesz przykurzone DeMagic, to zapraszam na kawę.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Stary Psuj

Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 21:40Sądzisz że w kanapkach po kilka sztuk zaczną działać, i faktycznie rozmagnesują Twoje tweetery do tego stopnia, że te przestaną grać?   
Jeżeli akceptujesz przykurzone DeMagic, to zapraszam na kawę.

Nie, ale chętnie przygarnę oryginał, mam jedynie wypalaną kopię. A i kilku moich kolegów też nie pogardzi. To bardzo dobra płyta jest. Oprócz demagnetyzacji znacznie przyspiesza wygrzewanie nowych elementów toru. A demagnetyzacja tą płytą jest obowiązkowym punktem programu, zwłaszcza jak często przepinasz rozmaite druty.

McGyver

Jak wpadniesz na kawę to Ci dam tłoczoną wzamian za wypalaną kopię.

dino

Cytat: daris666 w Styczeń 02, 2018, 20:32Można też spreparować dźwięk o wartości 19kHz , nagrać na płytę i puścić z całą mocą. Łaskotki dla wysokich :)

I biegusiem po nowe tweetery  :'(
Tak się z reguły kończy traktowanie kolumn ciągłym sygnałem wysoko tonowym  :o