Zgrywanie i konwersja płyt CD

Zaczęty przez frywolny trucht, Marzec 26, 2016, 12:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Bardzo ważnym jest by zachować złoty podział oraz ciąg Fibonacciego, a to już jest wyzawanie. Generalnie bez tego nie zagrzmi... tfu, nie zabrzmi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Czy słyszycie jakieś różnice między FLAC a WAVE?

robiz

Cytat: masza w Wrzesień 03, 2016, 19:29
Czy słyszycie jakieś różnice między FLAC a WAVE?

Ja jedynie w wymowie obu słów ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

To mniej więcej razem dobrze słyszymy  :D bo gdzieś wyczytałem o walcowaniu, zjadaniu na śniadanie itp pierdoły na korzyść wave.
Ale ja tego nie słyszę...

Wireless

Różnic, dla ustalonej bitowości i częstotliwości próbkowania nie ma i być nie może.
A oto dlaczego:
FLAC to skompresowany bezstratnie WAVE. I tyle. Analogia: zzipowany dokument Worda, na ten przykład :)
A te majaki nt zjadania na śniadanie to do bajek o podstawkach pod  kable :)
Pozdrawiam, Wireless

robiz

Cytat: Wireless w Wrzesień 04, 2016, 03:17FLAC to skompresowany bezstratnie WAVE

O to to w rzeczy samej. Człek dobrze prawi ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

MAC

Ja wiem co to jest flac :)

Pytałem tylko czy jest tu ktoś kto niby słyszy różnicę między nimi. Chciałem się jedynie upewnić, że jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach  :)

elem

Gdy nabyłem Olive, to robiłem sobie takie testy. Zgrywałem ten sam materiał we flac, wave, mp3 itp.
O ile mp3 wyraźnie sie różniło, to flac i wave były dla mnie identyczne. Nawet przez słuchawki (z dziurki w DX71) nie potrafiłem wyłapać "lepszości" wave. Natomiast różnica między zgranym plikiem a bezpośrednim odtwarzaniem z CD (przez tego samego Olive) była. Niewiele ale jednak odrobinę lepiej grało z CD.

PS. kable "słyszę", cyfrówki i sieciówki też  :P
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

U mnie na T+A MPB nie ma najmniejszej różnicy między CD a jej rippem. Przełączanie w ułamku sekundy i nic nie słyszę.
Musze to jeszcze powtórzyć na wbudowanym w T+A DACu bo to co porównywałem mógł spokojnie zrównać DAC AN.

Wireless

Cytat: masza w Wrzesień 04, 2016, 11:25
Ja wiem co to jest flac :)

Pytałem tylko czy jest tu ktoś kto niby słyszy różnicę między nimi. Chciałem się jedynie upewnić, że jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach  :)

Maciek, Jak najbardziej ... ja bym się zamartwiał raczej, gdybym takowe różnice zaczął słyszeć :)
Pozdrawiam, Wireless

MAC


robiz

Cytat: masza w Wrzesień 04, 2016, 11:25
Ja wiem co to jest flac :)

Też się cieszę, że moje czterdziestoletnie uszy tak samo słyszą ja Twoje oisemnastoletnie ;-)

Pytałem tylko czy jest tu ktoś kto niby słyszy różnicę między nimi. Chciałem się jedynie upewnić, że jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach  :)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Cytat: robiz w Wrzesień 04, 2016, 14:58
Cytat: masza w Wrzesień 04, 2016, 11:25
Ja wiem co to jest flac :)



Pytałem tylko czy jest tu ktoś kto niby słyszy różnicę między nimi. Chciałem się jedynie upewnić, że jeszcze jestem przy zdrowych zmysłach  :)

Też się cieszę, że moje czterdziestoletnie uszy tak samo słyszą ja Twoje osiemnastoletnie ;-)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

vasa

Cytat: Wireless w Wrzesień 04, 2016, 14:47ja bym się zamartwiał raczej, gdybym takowe różnice zaczął słyszeć
Mam pytanie :)
Czy jeżeli Wzmacniacz Lyngdorfa ma na wejściu analogowym konwerter A/C i zdigitalizowany sygnał podaje na wyjścia cyfrowe to można takowy sygnał stamtąd nagrać ? Ergo, czy można go przerobić na rejestrator analogów?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rockandroll

Można. :)

Trzeba mieć coś co przechwyci sygnał cyfrowy, np. interfejs audio do komputera (jak zewnętrzna karta dźwiękowa). Dużo potem z tym pracy, bo zgrywanie 1:1 i trzeba wszystko pociąć po zgraniu.

vasa

Cytat: rockandroll w Luty 08, 2017, 11:09Można.
Dzięki :)
Coraz bardziej mi się ten Lyngdorf podoba ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Nie bawiłem się Lyngdorfem, ale myślę, że można :)
Tak, jak pisze R'R.
Ale pytanie - po co takie korowody, skoro chcesz zwykłą CD zgrywać ... ? Zwykłym EACem to załatwisz, a już będziesz miał pocięte i opatrzone metadanymi ...


Aaach - Ty chcesz analogi w ten sposób rejestrować. No to EACiem nie podziałasz. Faktycznie potrzebny Lyngdorf ... albo Linn :)
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Dzieki :)
OK. Czyli dane można przechwycić. Czyli teraz trzeba się dowiedzieć w jakim formacie są wypluwane i dobrać jakiś sprzęt i soft do łapania. Czy dobrze kombinuję?
Cytat: Wireless w Luty 09, 2017, 00:20Faktycznie potrzebny Lyngdorf ... albo Linn
A jaki Linn?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: vasa w Luty 09, 2017, 00:33
Dzieki :)
OK. Czyli dane można przechwycić. Czyli teraz trzeba się dowiedzieć w jakim formacie są wypluwane i dobrać jakiś sprzęt i soft do łapania. Czy dobrze kombinuję?
Cytat: Wireless w Luty 09, 2017, 00:20Faktycznie potrzebny Lyngdorf ... albo Linn
A jaki Linn?
Linna to trzaby chyba DSMa jakiegoś zapodać. Pewno Majik by wystarczył. Ale ważne, aby DSM był, bo DSMy mają wbudowany ADC.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Odstawiłem odtwarzacz CD i zabieram się za zgrywanie płytoteki. Próbowałem Foobarem ale pogubił się z tagowaniem i poprzestawiał mi kolejność utworów. Potem EAC, dość wolno zgrywa, nie taguje i nie mogłem go zmusić do zrzucenia we flac'ku. Następny dbPoweramp, tu mi się buźka uśmiechnęła o tak :D  Jest to wszystko o co mi chodziło. Barierą jest cena ale na razie mam wersję czasową bezpłatną dni 21.
Pytanie takie, przy zrzucaniu do flac proponuje domyślnie jakiś poziom 5, zostawić czy zmienić na więcej/mniej ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Aha, czyli te poziomy to stopień kompresji. Ustawiłem na bez kompresji co by się czuć lepiej. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Czerwiec 22, 2017, 15:15
Aha, czyli te poziomy to stopień kompresji. Ustawiłem na bez kompresji co by się czuć lepiej. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;D
A może sprawdzić czy i od którego poziomu rzeczoną kompresję słychać?

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

#47
Cytat: vasa w Czerwiec 22, 2017, 19:20
Cytat: gratefullde w Czerwiec 22, 2017, 15:15
Aha, czyli te poziomy to stopień kompresji. Ustawiłem na bez kompresji co by się czuć lepiej. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;D


A może sprawdzić czy i od którego poziomu rzeczoną kompresję słychać?

🚬🥃



Nie, to zbędne i nikomu niepotrzebne praktyki ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Te poziomy kompresji w dbPowerampie absolutnie nie wpływają na jakość dźwięku. FLAC i tak, i tak jest bezstratny w stosunku do ripowanego oryginału. Kompresja tutaj oznacza kompresję bezstratną ZAWSZE. Wyższy jej poziom oznacza jedynie mniejszy plik wynikowy i ew. wydłużony czas ripowania utworu (z rzeczy widocznych dla użytkownika). Z rzeczy tzw. niewidocznych dla użytkownika oznacza tyle, że algorytm budujący odwzorowanie pt bajt wejściowy -> ciąg bitów wyjściowych do zbudowania tegoż bierze pod uwagę większy rozmiar próbki. Ergo - odwzorowanie to jest pełniejsze, w efekcie czego częściej występujące bajty w dłuższej próbce można zastąpić mniejszą liczbą bitów w pliku wynikowym - i to dlatego czas ripowania jest dłuższy (bo badanie próbki i budowa odwzorowania zajmuje więcej czasu) oraz plik wynikowy jest mniejszy. Tak w uproszczeniu o kompresji :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Cytat: Wireless w Czerwiec 22, 2017, 20:46
Te poziomy kompresji w dbPowerampie absolutnie nie wpływają na jakość dźwięku. FLAC i tak, i tak jest bezstratny w stosunku do ripowanego oryginału. Kompresja tutaj oznacza kompresję bezstratną ZAWSZE. Wyższy jej poziom oznacza jedynie mniejszy plik wynikowy i ew. wydłużony czas ripowania utworu (z rzeczy widocznych dla użytkownika). Z rzeczy tzw. niewidocznych dla użytkownika oznacza tyle, że algorytm budujący odwzorowanie pt bajt wejściowy -> ciąg bitów wyjściowych do zbudowania tegoż bierze pod uwagę większy rozmiar próbki. Ergo - odwzorowanie to jest pełniejsze, w efekcie czego częściej występujące bajty w dłuższej próbce można zastąpić mniejszą liczbą bitów w pliku wynikowym - i to dlatego czas ripowania jest dłuższy (bo badanie próbki i budowa odwzorowania zajmuje więcej czasu) oraz plik wynikowy jest mniejszy. Tak w uproszczeniu o kompresji :)

O dzięki :) Czyli spokojnie mogę zostawić na "5". Plik bez "kompresji" jest dwu krotnie większy od niego. A miejsca na dysku nie przybywa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9