LR Phono Preamp

Zaczęty przez Alexander, Luty 03, 2019, 01:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: Bedford w Luty 18, 2019, 17:49Ten problem to dotyczy raczej układów dyskretnych , a nie opamp.
Ten pan miał inne zdanie :)
https://wydawnictwo.btc.pl/elektronika/20049-projektowanie-ukladow-analogowych.html

Może seria TI Excalibur była pilnowana bardziej ale generalnie w grę wchodzi "rozkład normalny" przy parametrach kostek bo nawet gdyby chcieli testować co 10 układ to by im nie starczyło czasu.

Alexander

Temat LR Phono posunąłem nieco w kierunku finału. Preamp otrzymał zgrabną obudowę i nowe zasilanie dzięki, któremu stał się bardziej autonomicznym elementem.
Obudowa to niska (1U) Galaxy z Modushop, natomiast zasilacz to SilentSwitcher Jana Diddena.
Fantastyczna zabawka dzięki, której mogę pre zasilać z pojedynczego akumulatora zainstalowanego wewnątrz obudowy. SS z 6V generuje niesamowicie ciche i stabilne +15V
Na zdjęciu wnętrza obudowy SilentSwitcher to ta mała płytka.
Jedyna rzecz, która pozostaje do zrobienia to instalacja gniazda do podpinania ładowarki akumulatora. Gniazdo jedzie. Trochę powoli, ale jedzie. Przynajmniej tak twierdzi przewoźnik  :-\

vasa

Kawał porządnego klocka.
Jest co wziąć do ręki.
A nie jakieś tam - audiofilskie powietrze.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#53
Jest jeszcze trochę miejsca na lundahle. Na razie mam je na zewnątrz, ale kto wie - może zainstaluję je trwale wewnątrz  :)
Dociążenie w postaci akumulatora 7Ah sprawia, ze preamp swoje waży. Pamiętasz konsultacje w zakresie powerbankow? Po opiniach Twoich expertow zdecydowałem się na klasyczny akumulator żelowy

jimmi

Bardzo ładnie to wyglada jako calosc Alexander. Gratuluje  ;)
Na ile wystarcza akku?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

vasa



Cytat: Alexander w Luty 23, 2019, 22:53Po opiniach Twoich expertow zdecydowałem się na klasyczny akumulator żelowy

Miło mi [emoji4]
Jak sądzę, nie udało Ci się go jeszcze rozładować.

[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: jimmi w Luty 25, 2019, 21:11Bardzo ładnie to wyglada jako calosc Alexander. Gratuluje  ;)
Dziękuję - dzisiaj ma już gniazdo do ładowarki - znaczy skończony  :)

Cytat: jimmi w Luty 25, 2019, 21:11
Cytat: vasa w Luty 25, 2019, 21:33

Jak sądzę, nie udało Ci się go jeszcze rozładować.

[emoji443]


Na ile wystarcza akku?
Próbuję rozładować od dwóch dni i jakoś się nie udaje  :D
Policzony czas działania na jednorazowym naładowaniu akumulatora to ~21h


vasa



Cytat: Alexander w Luty 25, 2019, 22:30
Policzony czas działania na jednorazowym naładowaniu akumulatora to ~21h

Znaczy 10 oper cięgiem.
Nieźle  [emoji54]


[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Jak pojechać jednoaktówki to nawet więcej  ::)

vasa

Trzy tygodnie minęło od odpalenia  pre.
Dalej go lubisz?

[emoji443]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Tak. Nadal go lubię i eksploatuję niemal wyłącznie LR'a.
Nie mam zapędów do przełączania, porównywania. Dobrze mi z nim. Pewnie mam lepsze preampy, ale jak wiadomo lepsze  wrogiem dobrego więc z przyjemnością słucham millettowego projektu  :)

Alexander

#61
Po około 16h użytkowania akumulator z 6,4V rozładował się do 6V. Napięcie minimalne do jakiego można rozładować akumulator żeby go nie uszkodzić to 4,5V
Teoretycznie pozostało jeszcze całkiem sporo słuchania. Praktycznie po zakończeniu dzisiejszego słuchania podłączę akumulator pod ładowarkę.
Znaczy można słuchać długo i szczęśliwie  :)

jimmi

Jakimi przewodami masz polaczone pcb z rca?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.