Kanon muzyki klasycznej

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 10, 2015, 12:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Warte zainteresowania...? Wybaczcie, laik pyta.


vasa



Cytat: wojtek41 w Marzec 01, 2017, 22:33
Warte zainteresowania...? Wybaczcie, laik pyta.
To jest Penderecki. Niektórzy go kochają inni nie są w stanie słuchać.
Pasja wg Św Łukasza na pewno porusza, wzrusza i przeszywa.
Ja słuchałem wykonania na żywo i byłem głęboko poruszony.
Ale płyty nie kupiłem. I pewnie nie kupię.
Harmonia Mundi dobrze wydawała płyty więc pewnie nagranie zacne.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

To spory kaliber !! Powiem tak ,że czym jestem starszy ,tym bardziej lubię Pendereckiego .Ja po prostu  lubię pokręcone dźwięki . Czy warto ? A pewnie  że warto . Henryk Czyż dyryguje ! Polscy wykonawcy na zagranicznej płycie ..............same atuty ......A że muzyka trudna . A kto powiedział że będzie łatwo . Nie tylko Davis'em się żyje..........................jakby co ,to miłego słuchania.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Bardzo polecam zobaczyć to - tren ofiarom Hiroszimy z partyturą i dokładnym ukazaniem co kiedy się gra.

To jest notacja autorska, nie trzeba znać nut bo to oglądnąć i docenić:)


https://www.youtube.com/watch?v=HilGthRhwP8&list=PLIe1s_VA5F8gi84OH2Qn2LyoK0URmXken

Polecam!
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

?

Wpisz na YT "Penderecki animated score". To jest chyba praca doktorska jakiegoś gościa.

Szczerze polecam, to co dzieje się w 8 minucie to jakiś kosmos:)
Grupa ratowania poziomu.

nosferartur

#256
Cytat: wojtek41 w Marzec 01, 2017, 22:33Warte zainteresowania...? Wybaczcie, laik pyta.

To utwór absolutnie kanoniczny, przez znawców uważany  za najważniejszy w polskiej muzyce XX wieku, a i wykonanie nie mniej znamienite.
,,Pasja" to doskonała muzyka na teraz. Zimą dobrze się słucha skomplikowanych rzeczy, a i tradycja odrobinę uwiera, ale... . Należy wysłać rodzinę do ,,wszystkich diabłów", albo chociaż gdzie indziej, by nie marudzili, a marudziliby z pewnością, pokrzepić się kieliszkiem wina, by dać szansę recepcji i percepcji. Można też w miejsce sztucznego światła zapalić jakieś świeczki, no i słuchać popijając wino aż do opróżnienia butelki. Pustą w miarę wydolności można zastąpić pełną.

Mam również to nagranie, ale we wcześniejszym (very sexi) wdzianku, oklejone lnianym płótnem pudełko, strukturalny papier bookletu, prosty, szlachetny, czarny nadruk.
Nagranie dokonane zostało w takim samym składzie jaki wystąpił na prapremierze dzieła w Munster 30 marca 1966.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pasja_wed%C5%82ug_%C5%9Bw._%C5%81ukasza_(Krzysztof_Penderecki)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Mam również tę pierwszą rejestrację zrealizowaną w Filharmonii Krakowskiej przez Polskie Nagrania, tyle że na Zachodzie rozpowszechniana była pod szyldem Philipsa.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18Zimą dobrze się słucha
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18pokrzepić się kieliszkiem wina
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18i słuchać popijając wino aż do opróżnienia butelki.
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18Pustą w miarę wydolności można zastąpić pełną.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Fragment obrazu Pana Boscha widze na okladce.

Cos w klimatach Beethoven,Rachmaninow polecicie?
Najlepiej gdyby bylo gesto,ciezko i  smutno.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

nosferartur

Cytat: vasa w Marzec 03, 2017, 18:54
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18Zimą dobrze się słucha
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18pokrzepić się kieliszkiem wina
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18i słuchać popijając wino aż do opróżnienia butelki.
Cytat: nosferartur w Marzec 03, 2017, 18:18Pustą w miarę wydolności można zastąpić pełną.


No cóż, można gorącą herbatkę, ale to nie to samo. :(

Cytat: Lyset w Marzec 03, 2017, 19:04Fragment obrazu Pana Boscha widze na okladce.

To cały obraz.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

#261
Wklejam do kanonu tę płytę, chociaż jako pierwszą powinienem nie z Berenboimem (a niech tam byli przecież parą), a z Barbirolim, ale zwyczajnie nie mam. Utwór, którego nikt bez tej interpretacji by nie pamiętał.

https://www.youtube.com/watch?v=UUgdbqt2ON0

A teraz niech ktoś, kto nie znał, a uważnie słuchał, zapomni.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

elem

Piękno w czystej postaci. Wielka szkoda, że Jacqueline zmarła tak młodo. Yo-Yo-Ma gra teraz na jednej z jej wiolonczel.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Było coś o Niccolò Paganini'm ? Słucham właśnie tegoż i polecam. Myślę, że w kanonie mieści się jak najbardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=l58WGjpIFd4
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 19:22
Było coś o Niccolò Paganini'm ? Słucham właśnie tegoż i polecam. Myślę, że w kanonie mieści się jak najbardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=l58WGjpIFd4
Mieści się jak najbardziej. Zarówno jego koncerty skrzypcowe, gitarowe jak i moje ulubione kaprysy[emoji2]

A co do pokazanej płyty to Mullova jest klasą sama dla siebie.
Moim zdaniem, kompletnego laika, jest top two obecnych skrzypków, wraz z Joshuą Bell'em.


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Posłuchałem i jutro szukam więcej. Jakieś propozycje?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 22:19
Posłuchałem i jutro szukam więcej. Jakieś propozycje?
Ale na Paganiniego czy Mullovą?

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Na razie Nicolla. Mullova może mnie ciężko zaskoczyć coś czuję ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Poszukaj Perlman 24 caprices.


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

O, to widziałem na vinylu, kupię.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 22:43
Dzięki
Nie przepłacaj bo jak Ci się nie spodoba to będę musiał odkupić [emoji33]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 22:46
20 zł. Stać Cię ;D
Darmo.
Kup dwie [emoji3]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9