Kanon muzyki klasycznej

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 10, 2015, 12:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Maj 18, 2017, 17:12
Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 22:52
;D
I co?
Byłeś na zakupach?

🚬🥃
Kupione, niestety była tylko 1 szt.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 18, 2017, 17:19
Cytat: vasa w Maj 18, 2017, 17:12
Cytat: gratefullde w Maj 17, 2017, 22:52
;D
I co?
Byłeś na zakupach?

🚬🥃
Kupione, niestety była tylko 1 szt.
I co ?
Da się słuchać?
Taka cisza że obawiam się że Ci się nie spodobało[emoji53]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dziś przyszedł box z Mozartem.
Chyba najlepsze nagranie tej opery.
Tak jak niespecjalnie przepadam za Karlem Bohmem to tym razem jest pięknie.
Czteropłytowe wydanie z wkurzającym numerowaniem dostosowanym do zmieniarki wygląda jak NOS.
Jak ktoś słucha Mozarta bez wstrętu to polecam.

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Muszę zrzucić do plików i na malinie posłuchać ;D
A tak na poważnie... Płyta ma niesamowite tempa a wykonanie wirtuozerskie.
Nie miałem czasu dokładnie jej przesłuchać jeszcze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Przyszła dziś płyta z operą La Favorita Donizettiego z Pavarottim w roli głównej (chociaż nie tytułowej 😁)
Nagranie z 78-go.
Płyta wydana przez DECCA i opatrzona dumnym napisem Ffrr (full frequency rangę recording)
I coś chyba w tym jest bo gra pięknie a kreacja boskiego Luciano została zaliczona do grupy jego najlepszych nagrań.
Generalnie płyta będzie słuchana 😄
Ale, jako że zawsze jest jakieś "ale" czemu taką koszmarną  okładkę zrobili ?😵


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Czerwiec 21, 2017, 20:15taką koszmarną  okładkę zrobili

Wpadnie FT i do stosownego działu o najgorszych okładkach ją zaaresztuje ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Chwilowo mam dość miauczenia na wysokim C i rozterek miłosnych książąt i pasterek to sprawiłem sobie podwójny album koncertów obojowych.
Chyba jeszcze nie grany [emoji4]
Jednak Erato to jest porządna firma.
Gra jak z [emoji443][emoji445][emoji444]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GalAnonim

ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

elem

To pierwsze jest chyba niepełne, cięzko upakować 9 symfonii Beethovena na 6 LP

Drugie to wydanie z 1965, upakowane na 7 LP

Późniejsze wydanie tego boxu rozłożyli na 8 LP

https://www.discogs.com/Beethoven-Karajan-Berliner-Philharmoniker-9-Symphonien/release/3699703
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Tego Karajana omijałbym szerokim łukiem - pudło jak psu z gardła. Obrzydzenie od samego patrzenia.
Ja mam takiego ( na ośmiu płytach):
http://allegro.pl/beethoven-9-symphonien-karajan-box-8lp-a6-i7149688085.html#thumb/1
Realizacyjnie bardzo dobrze. Deutsche Grammophon na ogół trzyma poziom. Decca zresztą też, ale upchnięcie wszystkich symfonii na 6 płytach mocno podejrzane.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GalAnonim

Dzięki za wskazówki   :)
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

zalun

Mam tego z Deutsche Gramophone i mi sie nie podoba. Liczyłem na dużo więcej.

Piterski

Nie wiem jakie są Wasze doświadczenia ale ja generalnie za Deutsche Gramophone nie przepadam.
Rzadko kiedy ta jakość jest na odpowiednim poziomie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Dziś na talerzu wylądował Czarodziejski flet Mozarta. Jedna z najpopularniejszych oper a jednocześnie muzyka raczej łatwa i przyjemna. Takie alter ego Wagnera.
Historyjka o królewiczu ratującym z opresji księżniczkę przy pomocy sprytnego lecz niezbyt dzielnego Papageno.
Za kanoniczne uważa się nagranie z Nicolai Gedda i Gundulą Janowitz z 1964 r ale to wersja mono a łyta którą mam jest dość średnim tłoczeniem. Wolę realizację o dwadzieścia lat późniejszą z Anneliese Rothenberger, Edda Moser i Peter Schreier. Annelise ma na koncie sporo ról operetkowych i takie "podkasanie" wychodzi tej operze na zdrowie a płyty wydane wyjątkowo starannie w technologii kwadrofonicznej brzmią pięknie :)
Widowisko pełne jest smoków, latających cosi i dziwnych stworów. Taki "Władca Pierścieni" na miarę czasów. Gdyby ktoś nie widział a miał ochotę na nietraumatyczny wieczór w operze to jest to dobry wybór.
A utwór, bez wątpienia, należący do kanonu.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

#290
Cytat: zalun w Luty 12, 2018, 11:51Deutsche Gramophone i mi sie nie podoba
Cytat: Piterski w Luty 12, 2018, 12:03generalnie za Deutsche Gramophone nie przepadam
No i chłopaki zaczęli marudzić :)
To może by padły jakieś konkretne propozycje dla Gala?
Ja ze swoich zbiorów mogę podpowiedzieć Klemperera - wyd. EMI/His Master's Voice. ( 9płyt, dodatkowo wciśnięto parę uwertur).

Tylko cena raczej zaporowa.
http://allegro.pl/p146-beethoven-symfonie-1-9-klemperer-boks-9lp-i6668901124.html

O Karajanie, Beethovenie i Deutsche Grammophon  warto obejrzeć dokument w TV. Chyba na Kulturze lub Planete, nie pamiętam. Trafiam na niego czasami przypadkiem. Z tego co pamiętam, to Karajan dużą wagę przykładał do jakości nagrań.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

nosferartur

W kanonie z całą pewnością powinny znaleźć się kompozycje wykonywane przez ich autorów, przez nich dyrygowane, bądź pod ich artystycznym nadzorem. Oto dwie takie płyty, są to również przykłady płyt doskonałych. Znakomity materiał, doskonałe wykonanie i takaż realizacja.

Panufnik : Sinfonia Sacra / Sinfonia Rustica / Monte-Carlo Opera Orchestra, dir. Andrzej Panufnik . Unicorn Records
Panufnik: Concerto Festivo / Landscape - Katyn Epitaph, Concertino / London Symphony Orchestra, dir. Andrzej Panufnik. Unicorn-Kanchana

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

miniabyr

Nosferartur a kameralistyka Panufnika !  Mam i polecam cudne kwartety i sekstety Panufnika  . To miód i wytchnienie dla zmysłów  ;D POLECAM i już
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nosferartur

Cytat: miniabyr w Luty 25, 2018, 06:52Nosferartur a kameralistyka Panufnika !  Mam i polecam cudne kwartety i sekstety Panufnika  . To miód i wytchnienie dla zmysłów   POLECAM i już

O tak. :) Pomimo awangardowych środków wyrazu, słychać, że jest nieodrodnym dzieckiem swoich czasów, to niewiele łączy go z Xenakisem, Pendereckim, Berio, czy Nono. Moim zdaniem (wbrew obiegowym opiniom) jest całkowicie przyswajalny i absolutnie godny polecania.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

wojtek41

Wybaczcie mnie laikowi ale zadam pytanie. Jak wypadają tłoczenia Suprahonu ?

vasa

Cytat: wojtek41 w Luty 25, 2018, 15:14
Wybaczcie mnie laikowi ale zadam pytanie. Jak wypadają tłoczenia Suprahonu ?
Supraphon ma generalnie dobre tłoczenia. Niestety jakość nagrania nie jest już wartością stałą.
I wychodzi jak zwykle; czasami dobrze a czasami źle [emoji50]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jajacek1410

Mam trochę Supraphonów z dawnych czasów. Tak jak z Polskimi Nagraniami, z jakością jest różnie, bywa bardzo dobrze. Tyle, że dzisiaj uzupełniając zbiory o kolejne taczki winyli i mając w ofercie demoludowe wydania za pięć zeta i DECCĘ, EMI, Dojczegramofon, czy innego Telefunkena za 9 zł, wybór mam oczywisty.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

gratefullde

Cytat: nosferartur w Luty 24, 2018, 23:27
W kanonie z całą pewnością powinny znaleźć się kompozycje wykonywane przez ich autorów, przez nich dyrygowane, bądź pod ich artystycznym nadzorem. Oto dwie takie płyty, są to również przykłady płyt doskonałych. Znakomity materiał, doskonałe wykonanie i takaż realizacja.

Panufnik : Sinfonia Sacra / Sinfonia Rustica / Monte-Carlo Opera Orchestra, dir. Andrzej Panufnik . Unicorn Records
Panufnik: Concerto Festivo / Landscape - Katyn Epitaph, Concertino / London Symphony Orchestra, dir. Andrzej Panufnik. Unicorn-Kanchana



I tym samym zapoznałem się dziś z 1 Symfoniom. Podobało się :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Znalazłem u siebie dwa wydania Suprahonu. Jedno bardziej nowoczesne na niebieskim labelu, drugie starsze na czerwonym. Właśnie to drugie wylądowało na talerzu. Dvorak "The Wild Dove", "The Golden Spinning Wheel". Czeska Filharmonia pod batutą Zdenka Chalabala. Muszę przyznać, że gra to bardzo fajnie z dobrą dynamiką. Na moje ucho nie ma się do czego przyczepić. Chyba pojadę i zabiorę pozostałe Suprahony  :)

nosferartur

Cytat: wojtek41 w Luty 25, 2018, 15:14Wybaczcie mnie laikowi ale zadam pytanie. Jak wypadają tłoczenia Suprahonu ?

Płyty, które pojawiły się na zachodzie, mam niestety tylko takie, więc nie mogę porównać z tymi dostępnymi w Polsce, są bez zarzutu, bardzo dobre tłoczenia, a i wykonań nie ma się co czepiać.
Wczoraj wieczorem słuchałem ballad i mazurków Chopina granych przez Valentinę Kamenikovą i nie było nudy.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.