Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

Cytat: Piterski w Lipiec 28, 2021, 10:08TomFon2017, ty nie walczysz o niczyje dobre imię czy prawdę tylko próbujesz kreować inną rzeczywistość. Zakładasz że twoje urządzenie pomiarowe jest bezbłędne. Oddaj je wiec do certyfikacji i wtedy pastw się dalej.

Tachometr został poddany tzw. certyfikacji przy pomiarze centralnego Technicsa i paskowego Linna pomiar stały i tu i tu - bez pływania - do tysięcznego miejsca po przecinku. Zamieściłem razem z Pawłem filmiki, które to obrazują, a co raz pojawia się dobra rada w postaci cytowanej - czy ja piszę niezrozumiale ??
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Ja piszę o twoim urządzeniu pomiarowym, które wyświetla Ci obroty twojego gramofonu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

Ja też  ;D ;D ;D
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

No to zamieszałeś na całego ;D
Podłącz ten laserowy i będzie jak się patrze 33,33  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Taniofil

W aplikacji RPM jest baza pomiarów od użytkowników, gdzie są dziesiątki sondeków i technicsów sl1200 i każdy jeden ma mierzalny przez tą aplikację wow i pewną niestabilność obrotów.

Skoro z Twoim tachometrem te dwa gramofony są idealne a Twój nie i to w takim stopniu, to ten sterownik jest kompletnie nic nie wart.

paul_67

Cytat: Taniofil w Lipiec 28, 2021, 15:28to ten sterownik jest kompletnie nic nie wart.
Mimo,że kosztował 1000 jest niewiele wart i nic nie można z tym zrobić.Nawet gdybym mógł zwiększyć obroty to i tak bujanie pozostanie.Gdy gramofony różne konstrukcyjnie pokazują takie same wyniki to co jest winne? Widzimy na przykładzie Linna, że napęd paskowy może mieć idealne obroty. W takim razie za co my zapłaciliśmy? Czy nie za stabilność? Teraz za radą niektórych mamy szukać innych sterowników?

masza19

Ciesz się, że przynajmniej nie szumi  ;D ;D ;D

paul_67

Nie posiadam się z radości.

TomFon2017

REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#434
Pomiar wykonany z terminala-port szeregowy - co 2 sekundy z ogonkiem - widać wk....pływanie sterownika ZONTKA ::) w gramofonie za 40 koła :-X
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

W sensie że Twój gramofon ma kosztować 40k? Bo rozumiem ze nie masz gramofonu Zontka tylko robisz pomiar swojego gramofonu ze sterownikiem Zontka za 1k PLN, tak?

A tak BTW - ile waży talerz w Twoim gramofonie?

TomFon2017

#436
Dodam, że gramofon Zontka wygląda bajecznie, ale wygląd to tylko wygląd.. :o :o i wszystkie firmy produkujące, gramofony z bajecznym wyglądem jadą po portfelu ...............
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Cytat: jacek-k-wawa w Sierpień 02, 2021, 20:58
W sensie że Twój gramofon ma kosztować 40k? Bo rozumiem ze nie masz gramofonu Zontka tylko robisz pomiar swojego gramofonu ze sterownikiem Zontka za 1k PLN, tak?

A tak BTW - ile waży talerz w Twoim gramofonie?
Mój talerz waży około 14 kg i obraca się w łożysku, które zgodnie z moimi pomiarami jest OK .
Mówienie, że należy smarować łożysko co chwilę jest bzdurą. Gramofon studyjny Technics stojący w studiu w mojej pracy ostatni raz był konserwowany 10 lat temu i trzyma perfekcyjnie obroty....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

No ale ile waży ten Twój talerz?
Wydaje mi się, że tu może leżeć pies pogrzbany. Zontkowy talerz to chyba dobrze ponad 30kg. Może to właśnie u Ciebie tak to działa, że sterownik myśli że ma tak cieżki talerz i za dużo kompensuje obroty i efekt tego jest taki jak dostajesz - zbyt zdecydowane reakcje na zmianę obrotów. Moge się tylko domyśleć, że grzebnięcie w parametrach tego sterownika mogło by ten temat nieco poprawić. Fakt - instrukcji do tego nie ma, ale z korespondencji która zamieszczałeś wcześniej Paweł Z nakłaniał Cię do eksperymentowania w tym kierunku. Udało sie coś?

TomFon2017

A jeśli już znowu bronimy gramofonu Zontka i jego sterownika to może zacznijmy od szczypty wiedzy i pomiarów, które poczyniłem opisując problem..
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Cytat: jacek-k-wawa w Sierpień 02, 2021, 21:12
No ale ile waży ten Twój talerz?
Wydaje mi się, że tu może leżeć pies pogrzbany. Zontkowy talerz to chyba dobrze ponad 30kg. Może to właśnie u Ciebie tak to działa, że sterownik myśli że ma tak cieżki talerz i za dużo kompensuje obroty i efekt tego jest taki jak dostajesz - zbyt zdecydowane reakcje na zmianę obrotów. Moge się tylko domyśleć, że grzebnięcie w parametrach tego sterownika mogło by ten temat nieco poprawić. Fakt - instrukcji do tego nie ma, ale z korespondencji która zamieszczałeś wcześniej Paweł Z nakłaniał Cię do eksperymentowania w tym kierunku. Udało sie coś? Talerz Zontka to 24 kg i ile bym nie dołożył, a to czyniłem  OBROTY TEŻ PŁYWAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

jacek-k-wawa

ok - nic tu po mnie, powodzenia w zdobywaniu wiedzy i robieniu pomiarów!

TomFon2017

WIELKIE DZIĘKI - bo na tym to wszystko polega
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Mam dwa pytania:

1. Czy talerz w twoim gramofonie ma jednolity rozkład masy, czy może np. od zewnątrz jest cięższy, bo ma podfrezowanie od spodu lub jakieś ciężarki?
2. Czy talerz był wyważany dynamicznie?

TomFon2017

#444
I po raz setny dodam...........JEŚLI OBROTY STOJĄ np na 33,221 to jest OK bo można je przyspieszyć lub spowolnić, ale jeśli pływają w zakresie od 33,210 do 33,421 to tego nie da się zrobić - bo dalej będą pływały w podobnym zakresie - tylko wyżej lub niżej - to chyba jasne :-* pomiar wykonywany jest co 2 sekundy.......
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

Cytat: Taniofil w Sierpień 02, 2021, 21:28
Mam dwa pytania:

1. Czy talerz w twoim gramofonie ma jednolity rozkład masy, czy może np. od zewnątrz jest cięższy, bo ma podfrezowanie od spodu lub jakieś ciężarki?
2. Czy talerz był wyważany dynamicznie?
To nie ma nic do rzeczy - czytaj co piszę ja i Paweł...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Taniofil

Cytat: TomFon2017 w Sierpień 02, 2021, 21:31

To nie ma nic do rzeczy - czytaj co piszę ja i Paweł...


Kolega widzę wie wszystko w temacie. To nie będę z błędu wyprowadzał. Baw się dobrze.

TomFon2017

#447
Cytat: Taniofil w Sierpień 02, 2021, 21:34
Cytat: TomFon2017 w Sierpień 02, 2021, 21:31

To nie ma nic do rzeczy - czytaj co piszę ja i Paweł...



Kolega widzę wie wszystko w temacie. To nie będę z błędu wyprowadzał. Baw się dobrze.

Jeśli mierz coś co da się pomierzyć to inaczej być nie może, ale jeśli wierzę w coś w co wierzę to PORAŻKA
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

vasa



Cytat: TomFon2017 w Sierpień 02, 2021, 21:29jeśli pływają w zakresie od 33,210 do 33,421

Jeżeli Twoje pomiary są prawidłowe to znaczy że masz falowanie na poziomie 0,6%. Co jest niezłym wynikiem jak na paskowca.
Twoje oczekiwania żeby wynik był na poziomie 0,1% są niczym nie uzasadnione.
Ale kontynuuj proszę. Kibicuję i kciuki 3mam [emoji110]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

TomFon2017

#449
lINN - PASKOWIEC ma 33,474 - stałe obroty - i tym się kieruję ???
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers