Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Live in Paris (Diana Krall album)

Live in Paris to pierwszy album koncertowy i album wideo kanadyjskiej piosenkarki Diany Krall, wydany 1 października 2002 roku przez Verve Records. Album został nagrany podczas wyprzedanego koncertu Krall w paryskiej Olimpii od 29 listopada do 2 grudnia 2001 roku i zawiera utwory z jej albumów Only Trust Your Heart (1995), All for You: A Dedication to the Nat King Cole Trio (1996) ), Kiedy patrzę w twoje oczy (1999) i Spojrzenie miłości (2001).


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś druga zmiana, więc sobie trochę poplumkamy.

Norah Jones -... Litlle Broken Hearts

Little Broken Hearts (stylizowany na ...Little Broken Hearts) – piąty album amerykańskiej wokalistki Norah Jones, wydany w roku 2012, przez Blue Note Records. Piosenkara nagrała tę płytę przy współpracy z producentem Brianem Burtonem, bardziej znanym pod pseudonimem Danger Mouse, który współpracował wcześniej między innymi z The Black Keys, Gnarls Barkley, oraz Beck Hansenem. Teksty piosenek są wspólnego autorstwa Nory i Briana Burtona. Na płycie wokalistka zagrała na gitarze klasycznej, basowej, pianinie a także keyboardzie natomiast Danger Mouse odpowiedzialny był za aranżację perkusji, gitary basowej i klasycznej, keyboardu oraz instrumentów smyczkowych.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wreszcie temperatury takie że spokojnie można odpalić lampe. Wczoraj trochę dyskografii Czesława Niemena. Dziś już będzie śmielej.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Cześć Greg, kopę miesięcy!
Coś tam Niemena słuchał?

GregWatson

Aaaaa, trochę mp3-jek 😆 z pierwszych jego płyt.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Gold Washboard - polski zespół muzyczny grający jazz tradycyjny, powstał w Warszawie we wrześniu 1971 roku. Utworzony został przy warszawskim klubie Stodoła.

W pierwotnym składzie znaleźli się:

* Andrzej Bigolas - klarnet,
* Andrzej Duszyński - trąbka,
* Waldemar Duszyński - perkusja,
* Mikołaj Kamiński - kontrabas,
* Paweł Tartanus - banjo,
* Ryszard Zawistowski - puzon, lider zespołu.

Grupa zadebiutowała w Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka w Warszawie, w którym zdobyła wyróżnienie Polskiego Stowarzyszenia Jazzu. Następnie muzycy z powodzeniem występowali na rozmaitych imprezach i festiwalach jazzowych - w 1973 na Studenckim Festiwalu Jazzowym Jazz nad Odrą we Wrocławiu i na Jazz Festiwal Emmaboda w Szwecji; w 1974 na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w Warszawie, na festiwalach dixielandowych w Szwecji, NRD, Szwajcarii oraz w Czechosłowacji, gdzie zdobył tytuł zespołu ekstraklasy europejskiej i srebrny medal, a także na KJT Złota Tarka, gdzie tym razem otrzymał główną nagrodę. W następnym roku Gold Washboard został nagrodzony przez publiczność festiwalu jazzowego w Belgii, a w roku 1978 na Pomorskiej Jesieni Jazzowej otrzymał Klucz do Kariery. Zespół koncertował niemal w całej Europie, a także w Mogolii i na Kubie. Jest to też pierwszy w historii muzyki zespół jazzowy, który dał koncert w Watykanie.

Dokonał licznych nagrań nie tylko w Polsce (Polskie Radio), ale też za granicą (Radio Malmö, radia w NRD i na Węgrzech). Wystąpił też w wielu programach telewizyjnych - polskich i zagranicznych. Współpracował z takimi międzynarodowymi gwiazdami, jak piosenkarki Monika Bergkvist (Szwecja) i Dorothy Ellison (USA) czy klarnecista Wild Bill Davison (USA).

W 1981 roku zmienił się i ustabilizował następujący skład grupy:

* Krzysztof Adamek - perkusja,
* Władysław Dobrowolski - trąbka,
* Jerzy Galiński - klarnet,
* Mikołaj Kamiński - kontrabas,
* Ryszard Zawistowski - lider,
* Wiktor Zydroń - banjo.

Ponadto z grupą współpracowali: Henryk Alber (gitara klasyczna), Jerzy Dunin-Kozicki (perkusja), Wiesław Eyssymont (trąbka), Wojciech Kamiński (fortepian), Janusz Strobel (gitara klasyczna), Janusz Szprot (fortepian).

Rok wydania: 1974 Wydawnictwo: Muza Polskie Nagrania
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze jedne fajne, ładne kompozycje jazzowe w wykonaniub - The Old Timers
Polish Jazz vol. 30
Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Nooooo.....GregWatson nadaje......👍👍👍
Jest dobrze... bardzo dobrze.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

GregWatson, pod to Onkyo masz podłączone JBL-e?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Uriah Heep – brytyjska grupa progresywno/hardrockowa utworzona w 1969 roku, jeden z prekursorów heavy metalu; w początkach działalności związana z ruchem hippisowskim.
Do jej największych przebojów należą fantazyjne ballady: ,,July Morning", ,,Lady in Black" oraz ,,Come Away Melinda", osadzone w baśniowym, surrealistyczno-metafizycznym świecie. Za szczytowe osiągnięcie Uriah Heep uważa się album Look at Yourself, którego wydanie stało się właściwym początkiem sławy grupy. Od czasu odejścia wokalisty, Davida Byrona, popularność ta malała. Dziś wokalistą jest Bernie Shaw.

Return to Fantasy – ósmy album brytyjskiej rockowej grupy Uriah Heep wydany w maju 1975.

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Widzę GregWatson, że nastrój jest do słuchania muzy...... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Cytat: GregWatson w Wrzesień 05, 2021, 19:40Uriah Heep – brytyjska grupa progresywno/hardrockowa(...)
Tego zespołu słuchał w młodości mój ojciec. Mam kilka jego winyli.

GregWatson

A trochę dziś przytargałem płyt, umyłem no i robue przesłuchanie. Dawno mnie nie było to tak delikatnie wchodzę w to życie audio.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Łukasz też mi się trafiły dwie ich płyty a i dwie już miałem. Całkiem fajne brzmienie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ładne melodie.
Greg, a przerwa od audio może dobrze zrobiła? Powrót z głodem, możliwe że z przytupem. --> ?

GregWatson

Dziś zaczynam od Ennio i największych jego przebojów.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

The Mission - jedna z moich ulubionych.

GregWatson

#1793
Extra płyta z robala.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze jeden mistrz.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Startujemy.

Dziś stare,  dobre lata studenckie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GB

Cytat: GregWatson w Wrzesień 07, 2021, 16:28
Startujemy.

Dziś stare,  dobre lata studenckie.
U mnie to leci często. Szczególnie podczas jazdy rowerem I pływania. Świetna płyta.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GregWatson

Szczególnie wieczorami wpadają w ucho.
Fajnie się to słucha. 👍
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greguś, dobra muza. Byłem przed chwilą w Biedrze po mleko i bułki oraz zanabyłem kilka ciekawych "rzeczy" ;)

GregWatson

Są filmy, które można oglądać w nieskończoność, są takie które pamięta się na zawsze, są obrazy, są teksty zapamiętane na zawsze. Ale ponadto jest wspaniała muzyka, która pozostała do słuchania.
To jest właśnie taki film,  taki obraz, takie teksty i taka muzyka.

Trochę tego i trochę tamtego też.