Pomóżcie z doborem kondów do zwrotnicy:)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Październik 26, 2020, 22:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Miałem się za to zabrać sto lat temu, ale jak zawsze czas się rozciąga. W moich Technicsach SB-M2 są typowe dla tamtej epoki kondy, które pewnie warto by wymienić po tylu latach. (zwłaszcza elektrolit...)

Niestety w ogóle nie mam doświadczenia w zwrotnicach. Ogólnie nie chciałbym wszystkiego projektować od zera (bo nie umiem), z resztą trafiłem tylko na jedną stronę Japończyka, który zmodyfikował zwrotnice w tych kolumnach. Zwrotnice są dwie na jedną kolumnę, dość ciasne i na pewno to ograniczy wybór...

Schemat zwrotnicy:

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1905.msg186609#msg186609 - czyli 5.6,  8.2,  10 i 12 uf. Napięcie 100V.

Na zdjęciach wykręcony przeze mnie tył, na pozostałych widać drugą zwrotnicę i projekt pana z Japonii.

Upatrzyłem sobie Jantzen Alumen Z-cap, ale one są długaśne i na pewno nie będzie tego jak upchać na oryginalnych płytkach.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)  :np:
Grupa ratowania poziomu.


Piterski

Cytat: tomasz_pianista w Październik 26, 2020, 22:29Upatrzyłem sobie Jantzen Alumen Z-cap
Jeden z kolegów z innego forum znalazł coś takiego i nawet to sobie chwali.

WEET WMH Replace Jantzen Audio
https://www.ebay.com/itm/1PC-WEET-WMH-Replace-Jantzen-Audio-5-6uF-100VDC-3-Crossover-Pure-Aluminum-Foil/233663999680?_trksid=p2504926.m5232.l9681

Ja szukałem czegoś neutralnego i dlatego polecam Clearity Caps CSA
http://www.claritycap.co.uk/products/csa.php
Są tańsze od tych użytych przeze mnie CMR ale moim zdaniem równie dobre.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr wiem że u ciebie dobrze się to sprawdziło ale zwróć uwagę ,że nikt nie spróbował tych "tanich" Miflexów . Są tanie !  Sam uzywam na basie właśnie ten typ miflexa . To żaden wydatek a może okazać się strzałem w 10'
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Pójdę chyba w te Miflexy. Taniofilia to moje drugie imię:P
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Ja tylko wskazuje na czym warto zawiesić oko nie narzucam wyboru. Sam stałem przed takim dylematem.
Jak kryterium jest cena to pewnie szkoda nie spróbować tych czarnych Miflexów.

Proponuje tylko wlutować i zapomnieć, nie porównywać bo można na tym popłynąć ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

> Tomek
Lepiej kupić więcej danej wartości jakichś MKP i je dokładnie poparować. Podobnie z rezystorami.
Elektrolity masz zdaje się dwa: w średnicy 5,6u i na basie 12u - oba bipolarne z tego co widać na schemacie, ale można je zastąpić MKP jak złożysz wartości. Jak masz w oryginale na 100V to kupowanie na wyższe napięcie nic Tobie nie da oprócz tego, że będą droższe. ;-)

tomasz_pianista

Wiem, ze wyższe napięcie nic nie da, ale też raczej nie zaszkodzi.

Jak mówiłem nigdy nie grzebałem w zwrotnicy, wiec jestem ciekaw efektów. A 40 letnie kondy na pewno warto zmienić:)
Grupa ratowania poziomu.

Bacek

Cytat: tomasz_pianista w Październik 27, 2020, 10:03A 40 letnie kondy na pewno warto zmienić:)

Na elektrolityczne ten czas jakoś działa, na inne niekoniecznie.

GP412

Uznane bardzo dobre i tanie,świetnie brzmiące (cokolwiek to znaczy).MKT 1813
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki