Vincent SV-237 szum w prawym kanale

Zaczęty przez MartinS, Grudzień 18, 2018, 21:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

MartinS

Witam
Mam Vincenta 237, a w nim, w prawym kanale nierównomierny szum (nieregularny, lekko charczący, głośniejszy, cichszy na zmianę) słyszalny  z około 50-60 cm od kolumny. Na pewno nie jest to lampa. Sprawdzałem. Co ciekawe problem występuje okresowo. Przez ostatnie 3 tyg. zwykły szum w kolumnach, jednakowy w obu, słyszalny po zbliżeniu ucha do ok. 10 cm od kolumny.
Jakieś 1,5 miesiąca temu, jak stwierdziłem rzeczony szum, to pomyślałem o lutach w gniazdach lamp w torze wzmocnienia sygnału. Pozbyłem się cyny fabrycznej i przelutowałem oba gniazda cardasem. Przez kilka dni było OK, więc pomyślałem, że problem z bani. Nieco się pomyliłem, bo po jakimś czasie szum wrócił, po czym znów zniknął i dziś wrócił. Pewnie jako prezent gwiazdkowy ;D
Dogiąłem konektory w gnieździe lampy. Guzik pomogło. Kumpel, do którego dzwoniłem sugeruje, że to któryś kondensator.

Dodam, że prawy kanał w ogóle jest albo pechowy albo gdzieś jest defekt. Dwa razy wykończyły mi się lampy w tym kanale. Ze dwa lata temu po ok. 9 miesiącach. W tym roku po 3 miesiącach. Fakt, że były to cywilne 6N1P OREL, które pewnie nie są bardzo trwałe, ale obie były NOS z dobrego źródła.  Lampy zaczęły szumieć. Przypadek?

Ktoś z Kolegów coś doradzi?Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

dino

A napięcia na lampach łącznie z zarżeniem ?

MartinS

Ot i niespodzianka
Szum znów powiedział mi "adios" i jest OK. Pewnie wystraszył się "Walls" Barbry Streisand, którą kupiłem Żonie na jutrzejsze urodziny ;D
Ale to znaczy, że jednak nie jest OK, bo Gdzieś, Coś, jednak złowieszczo "się czai" >:(.
Dlatego nadal proszę "Wiedzących" o jakieś sugestie.

MartinS

Cytat: dino w Grudzień 18, 2018, 22:13A napięcia na lampach łącznie z zarżeniem ?
Dziękuję dino za sugestię.
Na razie nie sprawdzone, ale będą. Jestem umówiony na po Nowym Roku z kumplem-elektronikiem, to pomierzy to i owo.
Pozdrawiam

rudy-102


MartinS


rudy-102

Zjadło mi się "a". Miało być jaka. :).
U mnie po dwóch latach zaczęła charczeć ta okienkowa. Zamieniłem na Siemensa i problem zniknął. Poza tym po wymianie gra jeszcze lepiej.

MartinS

Cytat: rudy-102 w Grudzień 18, 2018, 22:38Zjadło mi się "a". Miało być jaka
Tak myślałem, że się "zjadło" ;)
W okienku jest bardzo OK. Tak myślę. Obecnie jest NOS 5751 wojskowa RCA black plates z serii COMMAND z lat '60 brandowana Amperex USA, z zapasów Bundeswehry.
Problem pojawił się już wcześniej, kiedy w okienku była ECC83 Mullard NOS z '61, więc myślę, że lampa z okienka nie ma związku z problemem.

MartinS

Szumu nie ma.
Dalszych sugestii/podpowiedzi również.
Zamykam wątek.