Phast i okolice

Zaczęty przez masza, Styczeń 23, 2015, 12:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

JuG

Maciek, miałem u siebie czarną parę. Na ile wiem kolor izolacji nie ma wpływu na dźwięk. Idée fixe konstruktora to kierunkowość oraz prostota (minimalizm). Ważny jest kierunek nie tylko przewodnika a i izolacji, koszulek, pinów we wtykach, ... Wszystko odsłuchuje. Twierdzi też, że wszelkie ozdoby tylko psują dźwięk.

Robi dwie wersje sieciówek. Standardową z "gorącym" pinem po prawej (skosy na wtyczce u góry) oraz niestandardową. Trzeba wiedzieć co preferuje konkretne urządzenie.

masza

OK
Jutro biorę się za testy. Będę wprowadzała kable stopniowo.
Jacek mi mówił też o cyfrówce ale nie znalazłem w paczce.  Widocznie nie zdążyli przygotować.

neomammut

Masza, Twoja Żona pisała Ci ten ostatni post? :D

masza

:)

Zapaczyłam się na Prezydent Grodzką ;)

JuG

Cytat: masza w Luty 13, 2015, 09:25Eksperymenty z zasilaniem i Mundorfami trwają.
Włodek odpisał mi, że "Mundorfy zaprezentowali się bardzo dobrze. Jest sens je wymienić". Tylko z pojemnością ma wątpliwości: czy 10 uF nie zagra lepiej niż testowane 20 uF. Trzeba będzie jakoś to sprawdzić. Koszt nie jest wielki. Ja myślałem, że chodzi o te trzy duże kondy w zasilaniu końcówki (razem byłoby 6 do wymiany). A to tylko dwie sztuki.

masza

Dwie czy po dwie?
Kupowałem 4 sztuki.

JuG

Chyba po jednym w każdej końcówce. Włodek napisał "chodzi o jeden elektrolit, który jest około pierwszej lampy". Chyba to ten:


masza

A widzisz.
Ja myślałem, że to o inne kondensatory chodzi.

vdgg72

Cytat: JuG w Luty 13, 2015, 13:07



Włodek obiecał przesłać mi kabelki od Jury do pre. Chcę je wymienić razem z wymianą Alps'a na DACT.


Wymiana potencjometra to może być strzał w "10". Alps  to nie jest mistrzostwo świata.
Ja sam pozbyłem się pare lat temu pre Phasta ( miałem jeszcze na 6SL7) i i gram na pre z regulacja cyfrową.

masza

Cytat: vdgg72 w Luty 19, 2015, 15:35Wymiana potencjometra to może być strzał w "10".
Nie może być tylko jest :)
Ja już mam ok roku pre z DACTem.
Żadne lampy, żadne kable i żadne kondensatory nie wniosą nawet 10% tego co daje wywalenie tego niebieskiego badziewia :)

Pre na SL'ach to faktycznie był niezły zamulacz (oczywiście i takiego miałem).
Warto spróbować nowego ale koniecznie z DACTem.
Kiedyś mnie poniosło na BATa VK-5 i AR LS26.
Szybko wróciłem z podkulonym ogonem do dedykowanego pre ale na full wyposażeniu.

vdgg72

Słuchałem nowego ( co prawda z ALPS-em i jakimiś budżetowymi kondami) i jakoś nie rzucił mnie na kolana.
Owszem, nie mulił i nie upiększał jak ten na 6SL7, ale za bardzo wnosił coś od siebie.
Ja szukałem pre max naturalnego.

masza

Jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z powstałych dwóch pre zbudowanego na schemacie KONDO :) Drugi gra u kogoś w Moskwie.
Jak pisałem wyżej, starałem się go wymienić na coś markowego dla zaspokojenia własnego ego i do dzisiaj mi się nie udało ;)

vdgg72


masza

A! W moim mam dwa wyjścia aktywne i jedno pasywne.
Jest więc możliwość bezpośredniego i błyskawicznego porównania co wnoszą elementy aktywne.
Tylko wzmocnienie. Dużą rolę w tej naturalności odegrały V-Capy na wyjściach.
Kondensatorów sprzęgających nie posiadam więc mało co wnoszą od siebie ;)

Naprawdę, wyszło Włodkowi to pre ale mnie to już chyba ma dosyć za pomysły związane z jego powstaniem

vdgg72

Wprowadzi je do "seryjnej" produkcji czy to prototyp i tak zostanie ?  :P

masza

A czy Włodek robi cokolwiek seryjnie?
Robi praktycznie pod konkretne zamówienie.

A to tylko ja wiem najlepiej jak muszę z końców świata części ściągać pod klienckie wydumki :)

vdgg72

Czyli mam go zapytać  jaki koszt  "pre masza" i co o tym sądzi?  :P

masza


lok

Vdgg72 napisz proszę jaki koszt tego pre.


Sent from my iPhone using Tapatalk

vdgg72

Zapytaj maszę, bo to on ma ten pre.
Pewnie cena wysoka, bo zbudowany bezkompromisowo.
Jak "wersja budżetowa" to pisz do Vołodymira.

masza

#70
Oj, to jest bardzo indywidualna sprawa.
Trudno mi określić jego cenę ponieważ większość komponentów do jego budowy sam kupowałem po świecie. Zamawiałem nawet zdalne sterowanie do DACTa z... Kanady! bo to było najporządniejsze jakie znalazłem w internecie (a wiele tego nie ma).
DACT z Danii, rezystory i kondensatory z HFC, podstawki AN też z HFC. Gniazda Furutecha sam już nie pamiętam skąd.
W sumie wyszedł ok 3 razy droższy od standardu ale na bank poniżej 10k. Za to, jak wcześniej pisałem, trudno znaleźć mu "hajendową" markową konkurencję nawet z okolic 30-40k zł.

wojtek41

Masza, to jest pre liniowe ?

masza


vdgg72

Czy Włodek sugerował jakieś kondensatory w sekcji zasilania?

masza

W pre JESZCZE nie ale być może teraz mu się odmieni bo usłyszał je w monoblokach :)