Lovely Cube Premium

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 12, 2018, 20:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Dalszy etap psucia.


amati74

#76
Cytat: rudy-102 w Wrzesień 06, 2019, 18:16
Dalszy etap psucia.
Jak ty to tam upchałeś, niezły magik z ciebie [emoji3].
Nabyles to jako używany wzmak czy nówka, bo cena całkiem fajna

wiki

Cytat: amati74 w Wrzesień 07, 2019, 00:51Nabyles to jako używany wzmak czy nówka, bo cena całkiem fajna
A może to chińczyk? Dlatego koszta małe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

amati74

Napisz proszę co zmieniłeś na co bo wzrok u mnie słaby a i na zdjęciach nie za bardzo mogę przeczytać nazwy.

rudy-102


rudy-102

To znaczy był bo po woli jest go tam coraz mniej  >:D .

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 07, 2019, 12:11
Cytat: wiki w Wrzesień 07, 2019, 01:06A może to chińczyk?
Tak. To jest Chińczyk. :)
A jak się roboczo nazywał ten chińczyk?

rudy-102

Tak jak oryginał.  Lehmann Linear Headphone Amplifier.

rudy-102

Cytat: amati74 w Wrzesień 07, 2019, 01:07
Napisz proszę co zmieniłeś na co bo wzrok u mnie słaby a i na zdjęciach nie za bardzo mogę przeczytać nazwy.
Tak jak widać na zdjęciu. Główne kondy zasilania zmieniłem na Mundorf MLYTIC 4700 uF. Sama ich zamiana nie przyniosła na pierwszy rzut ucha żadnych zmian. Potem poszły precz podróbki Nippon Chemicona. W ich miejsce wstawiłem Nichicony FineGold 470uF. Ta zmiana była już zauważalna. Dźwięk się lekko wygładził. Największą zauważalną zmianę wniosła wymiana wim w torze sygnałowym. Zamieniłem je na radzieckie silcermica. Dodało to trochę kopnięcia i szczegółów.
Na koniec zamieniłem sygnałowe ERO na Mundorfy Mcap Supreme. Zaraz po zmianie nie zauważyłem żadnej większej zmiany. Dopiero po kilku dniach dźwięk nabrał dociążenia, ale nie jest to powalająca zmiana.
Na początku było dobrze, a teraz jest trochę lepiej.

rudy-102

#84
Dzisiaj zamieniłem wzmacniacz operacyjny na OPA2228P. Przyniosło to bardzo przyjemną zmianę. Lepszy i wyraźniejszy bas, przyjemniejsza w odbiorze średnica, góra raczej bez zmian, ale za to wszystko bardzo czyste i przyjemniejsze od OPA2134PA.

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 11, 2019, 17:06
Dzisiaj zamieniłem wzmacniacz operacyjny na OPA2228P. Przyniosło to bardzo przyjemną zmianę. Lepszy i wyraźniejszy bas, przyjemniejsza w odbiorze średnica, góra raczej bez zmian, ale za to wszystko bardzo czyste i przyjemniejsze od OPA2134PA.
Dzięki za konkrety

rudy-102

Potrzebuję rady kogoś mądrzejszego ode mnie.
Jaką rolę pełnią kondensatory na wejściu sygnału.


Ten schemat na 100% nie oddaje tego co jest w środku, ale taki podaje sprzedawca urządzenia.


rudy-102

Po kilku modyfikacjach, które wyżej opisałem zrobiłem wczoraj test porównawczy z moim starym, lampowym słuchawkowcem.
Mimo całej ułudy, którą serwował mi mój mózg, że niby za każdym razem zmienia się coś na lepsze lampowy Sensauris wypadł lepiej. No cóż. Przynajmniej miałem zabawę.

jacek-k-wawa

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 11, 2019, 19:52Potrzebuję rady kogoś mądrzejszego ode mnie.
Jaką rolę pełnią kondensatory na wejściu sygnału.

Jeśli jeszcze masz chęć na grzebanie w tym wzmacniaczu to warto pobawić się z tymi kondensatorami właśnie. C201/301 oraz C207 i 307 to eliminacja ewentualnej składowej stałej ze źródła sygnału. Układ tego wzmacniacza jest również wzmacniaczem DC więc jeśli źródło posiada na wyjściu jakąkolwiek składową stała to zostanie ona odpowiednio wzmocniona w układzie i - podana na wyjście - potencjalnie może uszkodzić słuchawki. Jeśli masz absolutną pewność, że Twoje źródło takiej składowej stałen na wyjściu nie ma to można te kondy pominąć.
C302 i 202 wraz z R301 i R201 spełniają rolę filtra dolnoprzepustowego którego zadaniem jest stłumienie zakłóceń ponad pasmem akustycznym.

rudy-102

Cytat: jacek-k-wawa w Wrzesień 12, 2019, 20:49to można te kondy pominąć.
W ramach testu na chwilę je odłączyłem bo chciałem sprawdzić ich wpływ na brzmienie. Z dźwiękiem nic się nie działo.

rudy-102

Tutaj psucia ciąg dalszy.  8)

rudy-102

Tym razem było to na prawdę popsucie bo dźwięk zdecydowanie się pogorszył. Jak widać wstawiłem Bursona Vivid V6. Dźwięk jest niby spokojniejszy, ale totalnie kluchowaty. Bas strasznie rozmyty. Jak razie OPA2228P to zdecydowany faworyt w tym pudełku.
DAm jednak Bursonowi trochę pograć. Może się coś z tego urodzi. Na razie strasznie się grzeje.

GregWatson

U mnie też najlepiej zagrał na OPA2228P i na tyle dobrze, że nic innego już nie dziobałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

Byl jeszcze opa1612 czy jakos tak, u mnie zastapil 2228

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Nie. I ja już chyba nie będę. Dla wielu Burson to niemalże święty gral opampowy, a u mnie wyszedł strzał w kolano. Dam mu kilka dni i jak się zdecydowanie nie poprawi to wylutuwuję wszystkie wstawki i sprzedaję draństwo.

vasa

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 27, 2019, 20:26Dam mu kilka dni i jak się zdecydowanie nie poprawi to wylutuwuję wszystkie wstawki i sprzedaję draństwo.
Jak już będziesz miał wylutowane to pożycz te od Dino i sprawdź czy rzeczywiście czynią cuda.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Jakby miały czynić cuda to w tym układzie jaki mam w tej chwili mają na to większą szansę.

Poza tym ogólnie nie jest źle. Ja mam chyba zbyt wygórowane wymagania co do słuchawkowca. Nie byłem do końca zadowolony z mojego lampowego wzmacniacza słuchawkowego, a Lehmann ma bardzo dobre opinie. Jego klony niewiele mu ustępują, a przynajmniej to co czytałem na niemieckich forach, gdzie ludzie porównywali je bezpośrednio i różnice były tylko w niuansach. Klon po poprawkach u wielu grał lepiej niż oryginał. Poprawki rzeczywiście wnoszą polepszenie, ale jak potem robię test kontrolny i porównuję z lampowcem to cały czas na lampach brzmi lepiej. Poza basem, którego mój Sensauris ma zbyt mało.

axolotl

Cytat: GregWatson w Wrzesień 27, 2019, 18:51
A pisałeś że 2604.  Może o ten chodziło?

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2786.msg201677#msg201677

2604 tez, ale warto sprobowac rowniez 1612.
Miedzy innymi przez wymiane opa pozbylem sie wzmaka.
Nie moglem sie zdecydowac na zaden konkretnie, kazdy gra inaczej ,,,,