Audio Show 2014

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 07, 2014, 10:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Lokalizacja: Hotel Golden Tulip
Sala: Azalia III

Z przewodnika:
Zapraszamy do posłuchania muzyki i zobaczenia systemu Avatar Audio, na który składają się:
-  kolumny Avatar Audio Holophony Numer Jeden z litego drewna egzotycznego, o skuteczności 97 dB,   z oryginalnymi głośnikami z lat 50 i 60-tych ub. Wieku,
-  kable głośnikowe, sygnałowe i zasilające Avatar Audio DREAMLINK Numer Jeden,
-  platformy antywibracyjne Avatar Audio RECEPTOR Numer Jeden,
- wzmacniacz lampowy Audio Akustyka Primus OTL (zbalansowana trioda bez transformatorów głośnikowych),
-  DAC Auralic Vega przetwarzający pliki DSD z komputera.


Zestaw ten wyceniony jest na 115 tys. złotych, a same kolumny na 40 tys.


klik w zdjęcie powieksza je

W załączniku kilkudziesięciosekundowy materiał dźwiękowy pokazujący- mam nadzieję- że to nieźle gra, średnica nadal przewodzi, ale w stopniu takim, że daje nadzieję iż dobierając inaczej resztę toru, da się nad tym zapanować.
Pewna uciążliwość związana z tym zakresem jest niesłyszalna w krótkim okresie czasu, ale z każdym kolejnym utworem narasta, zaczyna przykuwać uwagę i mnie drażnić.
Przy okazji słychać ciągle mających coś do powiedzenia słuchaczy. Taki urok odsłuchów na AS, choć w tym roku i tak trochę lepiej.

frywolny trucht

Daje się zauważyć wzrost zainteresowania wystawców ze słuchawkami w ofercie. Naprawdę dużo miejsc gdzie można sobie usiąść i posłuchać, a w holu Sobieskiego nawet z winyla. Tłusto.







klik w zdjęcie powiększa je.

frywolny trucht

Pokoje w których bardzo dobrze grało, a po zweryfikowaniu co. Zdziwienie. Czyli sprzęt dość budżetowy, który mógł rywalizować z najlepszymi, tfu! Najdroższymi w Sobieskim.

www.this.pl

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 523 / V piętro

"Na początku, zapraszamy do posłuchania Systemu marzeń: wzmacniacza Rega Brio-R, odtwarzacza CD Rega Apollo-R, kolumn Rega RS3 oraz nowego przetwornika cyfrowo-analogowego Rega DAC-R (nowość listopad 2014).
Nazwa ,,System marzeń" pochodzi od nazwy rubryki w miesięczniku ,,Hi-Fi Choice", w której prezentowane są systemy pochodzące z absolutnie najwyższej i najdroższej półki.(...)
Jako doskonałe uzupełnienie polecamy szwedzkie kolumny podstawkowe Guru Junior (nowość 2014). Jest to młodszy brat modelu QM10two, który w połączeniu z Systemem marzeń, na targach AudioShow 2012 zaowocował drugą nagrodą za najlepszy dźwięk wystawy! Warto dodać, że pierwsza nagroda przypadła zestawowi, w którym same kolumny kosztowały ponad 60 tys. zł!"


Kolumienki niezwykłe, wbite niemal w tylną ścianę, a ja muszę dać swoim koło metra. Co za zysk miejsca! Żona byłaby zadowolona. No i Panowie to naprawdę świetnie grało.




frywolny trucht

Grały kolumny TAGA Harmony Platinum F100 SE (wg cennika 6700 zł za parę), elektronika manufaktury Xindak, wzmacniacz zintegrowany A-600E, źródło odtwarzacz CD MUSE 1.0 DELUXE.





frywolny trucht

I trzeci pokój który mnie maksymalnie zaskoczył w Sobieskim. Pokój gdzie grał sobie Pro-Ject! Ten obśmiewany  Pro-Ject! Ten od którego każdy wyrób garażowy miejscowego speca lutownicy gra lepiej.

www.voice.com.pl
Sobieski 302 / III piętro





Na wyposażeniu był RPM 1,3 Genie, pre Phono Box RS, ale ten tor akurat nie grał...
Grał: Pro-Ject MaiA, transport CD Box RS oraz Pre Box RS Digital
Kolumny podstawkowe Sonus Faber. Chyba Guarnieri.

frywolny trucht

Pokoje w których pieniądze coś nie chciały - wg mnie- grać:


Accuphase


Amare Musica Diamond Music Server, wzmacniacze Amare Musica Trinity i przedwzmacniacz DeForest - stojące na wysokiej klasy stolikach firmy Audio Philar, oraz prototypowe kolumny trójdrożne Etna, wykorzystujące przetworniki Accutona. Okablowanie firmy Silveri Wire.




Cary Audio plus kolumny Vivid Audio, bodaj model Giya G3 za 40 tys dolarów za parę


Reimyo- pierdylion złotych


Audio Physic Cardeas- ok. 80 tys. za parę

frywolny trucht

#31
www.albedo-silver.com

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 114, 116 / I piętro
Pokój w którym doceniono potrzeby fotografa, a nie jakieś siedzenie po ciemku jak w norze.
Dobry dźwięk obroni się sam, nie trzeba ściemniać.

Ciekawostka- nie wiem czy to już widać ale Acoustic Manufacture- producent paneli akustycznych, w zasadzie zmonopolizował wystawę w tym zakresie. Co pokój ich deseczki. Rozumiem, że to jakieś użyczenie za free, za reklamę, ale to musiał być cały TIR ustrojów. Imponujące!

A w Albedo ciekawie... Znowu małe popierdółki, tym razem Diapasona, grały ofensywnie, całym zakresem, swobodnie wypełniając pomieszczenie. Drżyjcie teoretycy wielkich papierzaków.



ciąg dalszy wieczorem.

frywolny trucht

#32
Tonsil. Mnóstwo ludzi, Nostalgia. Nie grało. Nie z powodu ludzi.





"GFmod Audio Research
Nasz sprzęt budzi aż takie emocje, że w dniu wczorajszym ktoś się nie powstrzymał... i UKARDŁ przepiękne, jedyne takie w Polsce Zingali Client Nano. Jeśli ktokolwiek ma jakieś informacje na ten temat prosimy o kontakt. Pomóżcie nam je odzyskać!!!!


W tym roku zaeksperymentowano z darmowymi biletami dla nastolatków. Idea zacna, ale boję się, że trzeba będzie potroić ochronę. Nastolatków podniecających się jakością dźwięku jest mało, znajdzie się za to paru znudzonych, chętnych zdobyć jakiś gadżet. Pisałem na fejsie, że sam pogoniłem  lasie nastoletnią, pałętającą się samą, która próbowała wcisnąć membrany stojącej z tyłu kolumnie Taga, a w następnym pokoju, gdy znowu ją spotkałem, znowu coś z tyłu gmerała. Całkowity brak zainteresowania wystawianym dźwiękiem. Postać zupełnie przypadkowa, jakby wrzucić między sześciany kulę.


frywolny trucht

JR Audio- premiera gramofonów ( jeden z napędem wewnętrznym, drugi zewnętrznym)  z ramieniem typu unipivot tangencjalny.
http://www.jraudio.pl/index_pl.html







Nie grało. Pierwsze koty za płoty.

frywolny trucht

Pytony. Dedykacja dla klubów Audiovoodoo. Wysypka musi być. Na sam widok.






Komedia:


Nie grała.

frywolny trucht

Sobieski. Sobota okolice czternastej? Tłumy, tłumy. Dopchanie się do pokoju przez wąski przedpokój zajmowało czasem troszkę czasu. Trzeba szukac mniej atrakcyjnych godzin, ale ja to wiem, tylko wyjścia nie było. Życie...

Tymczasem kolejny polski gramofon http://www.audio.allmet.pl/ :





Wyglądał. Nie grał.  Pierwsze koty za płoty. Będzie dobrze.

vasa

No to z głowy.
Audio Show 2014 zostało oficjalnie uznane za bardzo udane. Wczorajsze wieczorne wyście do Ateneum pozwoliło znaleźć wspólny temat ze znajomymi przy kolacji i nie musiałem się tłumaczyć gdzie byłem cały dzień. Żona zabiła kartę w Klifie i innych przyjemnych miejscach, ale to w końcu jej karta :)

Co do wystawy to było kilka zaskoczeń. Po pierwsze doszedłem do wniosku że ekstremalnie wyżyłowane zestawy przestały mnie bawić. Posłuchałem dziś w Nautilusie prezentacji supergramofonu wraz z superwkładką napędzających superkolumny i efekt był spektakularny. Tyle że gdybym miał z tym żyć na co dzień to bym słuchał empetrójek z telefonu.
Po drugie, tak jak wcześniej pisał Frywolny, było kilka zestawów za rozsądne pieniądze które grały niezwykle przyjemnie i muzykalnie. Jak mnie znowu któryś z niezarażonych znajomych zapyta "co kupić" to wyrecytuję jednym tchem "posłuchaj kompletnego zestawu Regi, Naima i ProJecta a potem kup to co Ci się bardziej spodoba"
Po trzecie to moje osobiste nagrody:
Miejsce trzecie to wzmacniacz słuchawkowy z zasilaniem bateryjnym, prezentowany w holu Sobieskiego przez Audiopunkt.
Miejsce drugie to Zontek&Co. Produkt znany nie potrzebuje specjalnego opisu.
Miejsce pierwsze to zestaw G Lab Design Fidelity składający się ze wzmacniacza lampowego i kolumienek na Fostexie 206.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2014, 21:20Tonsil. Mnóstwo ludzi, Nostalgia. Nie grało. Nie z powodu ludzi.
Altusy, ciekawe jak one grają???
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Hans Theessink. Załapałem się na tzw próbę pokazową graną poprzez kolumny Zeta Zero. Znam ich brzmienie, zbyt ofensywne dla mnie- ale było bardzo dobrze. Zakładam, że na koncertach kończących oba dni- tylko lepiej.





p.s. Sorry za jakość zdjęć. Warunki ekstremalnie trudne dla amatora :)

frywolny trucht

Cytat: merlin1973 w Listopad 09, 2014, 23:25
Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2014, 21:20Tonsil. Mnóstwo ludzi, Nostalgia. Nie grało. Nie z powodu ludzi.
Altusy, ciekawe jak one grają???

Po prostu źle. Kamieni kupa. Nie chciało mi się tracić czasu, by się zastanawiać czy lepiej jak wtedy, za naszej młodości, czy może gorzej. Czy to wina kolumn, czy źle dobranego zestawu.

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 09, 2014, 23:24Audio Show 2014 zostało oficjalnie uznane za bardzo udane.

O tak, choć nie mam oczywiście pełnego oglądu sytuacji. Kuśwa pomimo, że  plan penetracji Sobieskiego ustalony nie od dziś i tak udało mi się nie trafić do paru pomieszczeń. Zarówno takich do których nie planowałem ( korporacyjne DIY by Audiostereo), ale żeby nawet nie natknąć się i z rozmysłem ominąć?  Jak i takich, gdzie w sumie chciałem być :) Muszę przeprowadzić jakąś analizę stanu rzeczy, bo smutek.

miniabyr

Uff mam wystawę za sobą.Wystąpił u mnie wstręt do dźwięków i ból nóg. Pisze to z punktu widzenia osoby wystawiającej (pomagającej).W niedzielę to już mi było wszystko jedno jak to brzmi,aby było ciszej.Mieliśmy taki pomysł ,aby nie prezentować muzyki tzw.audiofilsko zrealizowanej ,dlatego że z praktycznie każdego pokoju saczyła sie właśnie taka muzyka. Oczywiście jakby ktoś sobie zażyczył coś z lat 60' to stała kolekcja np. jazzu ........Z każdym rokiem wystawy ,zastanawiam się czego oczekują zwiedzający? Na pewno nie brakowało emocji i bardzo stanowczych sadów o wystawianym sprzęcie ,które to opinie udało mi się podsłuchać na korytarzach Bristolu. I z każdym rokiem traktuje Audio Show tylko informacyjnie niezależnie od tego jakiej jakości dźwięk sączył się z pokojów
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Będąc "u Hansa Theessinka" w cichszych momentach wyraźnie przeszkadzał z lewej strony, zza ściany, dobywający się łomot. No ładnie, myślę sobie, znowu ktoś odkręcił swoje wielkie kolumny do sufitu i czesze fryzury słuchaczom.
Wychodzimy od Hansa, otwieramy drzwi i pełne niedowierzanie. Niemal na środku pokoju stoją mikre chudzinki (zdjęcia nie oddają skali- wysokość to zaledwie 77 cm)  i tak dają. Oto one:






(tym razem zdjęcia z komórki)

http://boenicke-audio.ch/w8_c/

Kolumienki szwajcarskie zasilane były systemem CAD,a to co wyprawiały przeczyło prawom fizyki. Atrakcyjny, dosadny dźwięk wypełniał salę. Zabawnie wyglądały powklejane trójkąty w narożniki sali zarówno na ziemi jak i pod sufitem. Krzyczały- uwaga! Mały ale wariat :) Gdy pierwsze zdumienie minęło, coś tam posłuchaliśmy, doszedłem do wniosku, że na pewno warto je nieco uspokoić, bo tak na dłuższe granie mogą zamęczyć swoją atrakcyjnością. Być może jakąś chińską lampą? :)
I na koniec- cena za parkę 25 tys.

frywolny trucht

Mniejszy, podstawkowy model również najwyraźniej uchodzi za killera :)
W5- 13,5 tys. pln.



A to autor Swen Boenicke:

frywolny trucht

Kolumny Bodnar Audio Sandglass Piano odkąd pamiętam dobrze wypadają na AS. Bodaj w 2012 roku dźwięk wystawy. Trzeba tylko pamiętać by usiąść w pierwszym rzędzie. Wydawać by się mogło- wielkie kolumny do wielkich pomieszzeń :)
http://www.bodnaraudio.com/pl/





Tutaj lepiej widać, ze strony producenta, bo w pokoju było jak w ciemni fotograficznej:



Cena ok. 14 tys za parę?

frywolny trucht

I po łepkach:


Avcon- bez szału.


Kolumny Albedo Aptica (33 tys pln), jasne otwarte brzmienie, ale nachalne. Ułagodzić kabelkami- na moje- trzeba :)


Tak sobie. Wiało nudą. Gramofon Funk wiele nie poszalał.


Taaa. Ładny klimat, dźwięku nie pamiętam. Czyli średnio.


Pokój sklepu Q21. Harbethy nie poszalały. Przeciętnie.



Kolumny Pylon, pokój JAG (wzmacniacze lampowe, kolumny)- jak zwykle fajne granie, bez zaskoczenia. Stała dobra forma. Zdjęcia wyszły rozmazane, więc nie wrzucam.

frywolny trucht

Zdjęcie też beznadziejne, ale trzeba unaocznić mojego faworyta za wytwarzany bezsensowny jazgot. Sobota, okolice 12-13. Dramat!!




Cytuję za przewodnikiem:

www.audiothlon.com

Lokalizacja: Hotel Radisson Blu Sobieski
Sala: 515 / V piętro

Audiothlon jest producentem sprzętu audio; właścicielem marek ENERR i EQUILIBRIUM.
Audio Show jest zawsze dla nas okazją do prezentacji nowych produktów. Na tegorocznej wystawie zaprezentujemy:
* Kolumny głośnikowe Equilibrium Ether Ceramique w najnowszej odsłonie,
* Okablowanie głośnikowe Equilibrium TUNE series,
* Okablowanie zasilające ENERR Transcenda series,
* Urządzenia zasilające: listwę ENERR Equipower R4 i kondycjoner AC.ZERO
Zagramy systemem, którego podstawą będzie elektronika francuskiej firmy ATOLL.

Zapraszamy i gwarantujemy, jak napisał o naszym systemie jeden z recenzentów, ,,...brzmienie koncertowe, przestrzenne, efektowne i audiofilskie. Po prostu czad!"
...i oczywiście w pokoju nie będzie ,,żadnych gąbek, skrzynek po jabłkach, akustycznych rozpraszaczy i basowych pochłaniaczy...":)



Pogratulować!

frywolny trucht

Jeszcze bardziej po łepkach.


Średnio.


Podobało, ale nie do końca. Żywy otwarty dźwięk. Wyróżniał się na tle średniej wystawców.


Nie podobało.


Atoll z elektrostatami. Średnio, niby dźwięk żywy, ale bez życia.


DCS z Wilsonami. To miał być dźwięk wystawy? Może. Jakoś nie  leżałem powalony obok krzesła na którym usiadłem. Obiektywnie trudno szukać w tym co słyszałem ze średniej półki konkurentów, ale to są przecież potężne pieniądze.

frywolny trucht

#48
Na wystawie kupiłem sobie ładne wydawnictwo od Audio Cave.
W pudełku okładka gatefold z dwoma winylami plus płyta CD. Gra ładnie. Standardowo ładnie dla Audio Cave.
Szkoda, że akurat jak byłem mieli ukryty gramofon :)

Podsumowanie. Widzę dla siebie sporo możliwości rozwoju jeżeli chodzi o sprzęt w jakiś rozsądnych ( dla mnie) cenach.
Można przebierać, wybierać. Można pójść w dobry vintage, którym zajmuje się coraz więcej fachowców, można pójść w pliki, oferta gramofonów też się poszerza. Klęska urodzaju :)
Zastanawiam się natomiast co by było gdybym miał po minimum 20 na element? Ten sprzęt coś za często nie chciał grać.

SVART

Cytat: vasa w Listopad 09, 2014, 23:24Miejsce pierwsze to zestaw G Lab Design Fidelity składający się ze wzmacniacza lampowego i kolumienek na Fostexie 206

Faktycznie ten malutki zestaw grał baardzo przyjemnie. Wzmacniacz kosztuj bodajże coś ok. 15k PLN, ręczna robota, przyciski z ery lat. 70'ch, limitowana edycja kilkuset sztuk. Sam byłem zaskoczony jakością dźwięku, choć sam projekt pochodzi podobno od jakiegoś wyczynowca DIY. Tym bardziej szacunek. Wzmacniacz ten widziałem wcześniej w Monachium i tam nawet zdobył bodajże nawet jakieś wyróżnienie.

Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2014, 14:11
Pokoje w których pieniądze coś nie chciały - wg mnie- grać:


Cytat: frywolny trucht w Listopad 09, 2014, 14:11Pokoje w których pieniądze coś nie chciały - wg mnie- grać:


Accuphase

Tutaj pozwolę się nie zgodzić :). Osobiście Accu i Spendory (?) spodobały mi się: ciepłe, spokojne, zdystansowane i relaxujące granie. Kwestia gustu, ale nie skreślał bym ich jako granie słabe. Mega droga też nie było, na szczęście. Inne faktycznie różnie, a szczególnie bez wyrazu Cardeasy, choć trzeba przyznać, że sala była niewdzięczna. Mimo to tak sobie. I pomyśleć, że rozglądam się za AP, więc trzeba będzie do tematu ostrożniej podejść.


Cytat: frywolny trucht w Listopad 10, 2014, 12:51Mniejszy, podstawkowy model również najwyraźniej uchodzi za killera
W5- 13,5 tys. pln.




Słuchałem tych maluchów własnie w Munchen i już tam zrobiły na mnie mega wrażenie, w tym kapitalnym wykonaniem. Cena jednak odstrasza skutecznie i szybko w sypialni nie staną :). Swoją drogą. Zastanawia mnie ten wielki na pierwsze wrażenie dźwięk jak na tak małe zestawy głośnikowe (W5 i W8). Przed zakupem trzeba byłoby na spokojnie w domu posłuchać, bo na dłuższą metę mogę człowieka czuję zamęczyć. Nic to, red. w AV się zachwycał tymi maluchami, więc jak prasa pisze, to nie ma co podważać, dobry marketing musi być :).