Benz Micro Glider SL ( wersja low 0,4 mV)

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 23, 2015, 12:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 06, 2017, 23:02
Oczywiście tylko wg mnie.
Hej , to nie był atak, tylko zainteresowanie  ::)

frywolny trucht

Moją uwagę zwróciło pasmo przenoszenia. Akurat ktoś w Australii sprzedawał najwyższy model 4CH za dość psie pieniąchy, ale też Philips GP 422 mk2 miał igłę w wersji 4CH jak i 2CH. To znaczy, że można używać tych wkładek do użytku cywilnego. Zaryzykowałem. Mam najwyższy model wkładki z jakimś radłem zamiennikiem i Ziemia okazuje się być płaska  ;D I co mi zrobicie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Normalnie jakbym dał za Glidera 5 koła i 800 zł za Empire jak dałem ( czy coś), następnie usłyszał to co usłyszał... pewnie broniłbym Glidera całą swoją jędrną piersią. Bo wyszłoby, że jestem głupkiem, przepłaciłem. Oczywiście płacąc mniej i tak przepłaciłem, ale też nie mam tak dużego ego, by bronić swoich błędów. To tak na dziś. Tu i teraz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 06, 2017, 23:13
I co mi zrobicie?
Nic Ci nie chcemy zrobić - spokojnie,
ja nawet zazdroszczę Ci tej wkładki (EMpire 4000/III oczywiście), przyznam że jakbym nie był w dołku to bym ją nabył

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 06, 2017, 23:13
Moją uwagę zwróciło pasmo przenoszenia. Akurat ktoś w Australii sprzedawał najwyższy model 4CH za dość psie pieniąchy, ale też Philips GP 422 mk2 miał igłę w wersji 4CH jak i 2CH. To znaczy, że można używać tych wkładek do użytku cywilnego.
Do odtwarzania LP w systemie CD4 (full quadro) potrzebne są dwie rzeczy
1. wkładka z pasmem przenoszenia co najmniej 20 - 50KHz (niektórzy producenci poszerzają ten zakres w opisanych parametrach, jak np Empire.
2. igła ze szlifem SA (shibata)

frywolny trucht

Nie ułożyło mi się to jeszcze w jakąś okrągłą myśl. Mam po prostu wrażenie jedynie takie, że kiedyś sprzęt typu Sansui, Marantz, Mercedes, itp. dawał jakości szczerzej i na wieczne użytkowanie. Była segmentacja poziomów, ale polegała głównie na luksusie opcji. Wygody. Jakość zawsze była na początku. U podstawy. Luksus w dodatkach, udogodnieniach funkcjonalnych, nowinkach technologicznych.
Obecnie jest tak, że jak ktoś, kto ma się za geniusza i pomyśli 15 minut- natychmiast powstaje hajend za grubą kasę.
Do czego zmierzam? Posłuchałem trochę starych wkładek, nie tam zaraz wybitnych, ale dziś woła się za podobną jakość dźwięku jakby inną kasę  :o Nie umiałem, popracowałem, nauczyłem się i żądam sto tysięcy. A kiedyś umieli za tysiaka. To samo, z reguły więcej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Dopiero to odkrywasz ?
Jak moja babcia dostał na prezent ślubny sztućce to do tej pory ich używamy
jak moja żona kupiła sztućce w markecie to mój zięć połamał je na kotlecie przy 3-4 jedzeniu

To się dzieje we wszystkich dzidzinach.
masz coś taniego - to musisz wymienić raz na jakiś krótki okres, jak coś jest lepszej jakości (oznacza że kilkarazy droższe) to będzie służyło dłużej
no i oczywiście kupujący (z dużym portfelem) musi być usatysfakcjonowany, że ma coś czego inni nie mają, bo zapłacił kupę szmalu
większość z tych kupujących to ludzie którzy nie znają sie na tym co kupują (choć pewnie nie wszyscy), ale większość moim zdaniem, po prostu chcą to mieć i już

Co do wkładek z epoki jestem takiego samego zdania co Ty i też staram się mieć/ używać vintage:
philips, pickering, stanton, empire, decca (oczywiście niektóre mam :), a na niektóre mam dopiero ochotę :P)