6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

Nie mam w tych lampach takiego doświadczenia jak np z ECC88 bo tych mam znacznie więcej w systemie.
Lampy sterujące w moich monoblokach to m.in. 6SN7.
Jak tylko zacząłem swoją przygodę z lampowymi końcówkami mocy, od razu zaaplikowałem jedną z lepszych lamp czyli RCA 6SN7GT (VT-231) czyli potocznie zwanego szaraka.
Długo i z zadowoleniem na nim grałem do momentu aż 2 czy 3 lata temu poznałem "lampy alladyna" :) czyli archaiczne 6F8G (VT-99). Popróbowałem różnych marek z tej lampy i ostatecznie stanęło na lampie TungSol z 1941r.

Ostatnio przerzuciłem trochę informacji i świat uznał za najlepszą 6SN7 lampę RCA 5692 Black Plate Red Base. Lampa nie należy do tanich bo za parkę NOS trzeba zapłacić ok 1500 zł. Na szczęście Stary Audiofil wygrzebał ze swoich zakamarków takie lampy i pożyczyłem je na próbę. (Piotrek, pomierzyłem te lampy i są idealne. Równiutka para, jedna i druga równe 100/100. Obie połówki).
Pograłem na nich dzisiaj cały dzień i na szczęście poczciwe lampy alladyna (6F8G) okazały się jednak u mnie lepsze.
I te oto cudownie zaoszczędzone 1500zł będę mógł przeznaczyć na płyty :)

jamówię

Nie mam  w prawdzie doświadczeń z tą lampą,ale sposobem oszczędzania jestem zachwycony ;D ;D

jajacek1410

Mam u siebie w Yaqinie oryginalne Shuguangi. Coś bym kupił ze starej produkcji. Za kwartet tanio nie jest i jakoś na nic nie mogę się zdecydować. Zależy mi na poprawie basu i złagodzeniu środka.
   Poszukiwać w świecie mi się nie chce. Może coś z oferty horneta? Ktoś ma jakiś pomysł?
http://www.hornet9.com/lampy.htm
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

masza

Cytat: jajacek1410 w Marzec 01, 2015, 21:58Zależy mi na poprawie basu i złagodzeniu środka.
To ja tu właśnie szaraki bym widział.
To musi być kwadra czy mogą być dwie pary?

jajacek1410

Pewnie, że mogą być dwie pary. Ja i tak już coraz mniej słyszę :)
A szaraki to które, bo ja w audiogrypserze słaby jestem.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

masza

Jacek, to na początek kup jedną parkę szaraków i zobacz czy zmiany ida w oczekiwanym kierunku. Jak się sprawdzą to poszukasz kolejnej pary.

Cytat: jajacek1410 w Marzec 02, 2015, 08:54A szaraki to które


Cytat: masza w Luty 28, 2015, 20:51RCA 6SN7GT (VT-231) czyli potocznie zwanego szaraka.

Pierwsze zdjęcie z pierwszego pasta.

gratefullde

Dzięki uprzejmości kolegi masza (dzięki wielkie) mam przyjemność testować w moim systemiku lampy 6F8G Tung Sol. Zmieniły one 6F8G National Union (które zakupiłem jakiś czas temu, by te z kolei dokonały zmiany z 6SN7 RCA).
Z przejścia z 6SN7 na 6F8G byłem bardzo zadowolony. System ożył ale też zrobił się bardziej analityczny, co akurat mi nie przeszkadzało. National Union gra dość żywiołowo z rozjaśnioną górą i krótszym, dosadnym basem. Troszkę mniej barwna średnica, lekko wycofana, nie za dużo. Na Focalach jednak słychać było mocno zarysowane skraje, pewna konturowość, szczególnie góra.
Wczoraj zamieniłem je na Tung Sole i w pierwszej chwili mnie troszkę odrzuciło. Jakieś lekkie zgaszenie nastąpiło. Bas się powiększył, nie jest już krótki i punktowy ale ma miejsce do wybrzmienia, wysokie stały się dźwięczne i jak by nabrały kolorów. Najwięcej chyba dzieje się na średnicy, która jest po prostu wielobarwna. No i scena, szersza, bardziej holograficzna. Te wszystkie spostrzeżenia mam po dzisiejszych kilkukrotnych zmianach w dwie strony. I jakoś od tych Tung Soli oderwać się nie mogę. Kiedy instaluję na powrót NU to wkrada mi się nerwowość. Ciut większy wgląd w nagranie dają NU ale kosztem lekkiego i właśnie nerwowego wyostrzenia.
Co tu dużo mówić, obie lampy świetne ale niektóre mankamenty NU obnaża TS a większość walorów TS pokazuje NU.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Pytanie do użytkowników 6f8g (cześć Maciek)  czy RCA z lat '40 stych to dobry wybór jest?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Absolutnie nie.
Jak kupowałem kiedyś wagon 6F8G to wziąłem wszystkie marki jakie gość miał.
RCA produkuje jedynie masę niekontrolowanego basu.
Nawet mam chyba poniższą parę. Jedną czy dwie sprzedałem od razu na Allegro.

O tych mowa?

gratefullde

Szare szkła. Rok 1942, i tyle wiem :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No to takie jak miałem.
To fotki moich lamp na alle.

Odpuść je sobie.

gratefullde

Tak jest! 
Dzięki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Po ostatniej wizycie Włodka zostałem namówiony na kolejne lampy sterujące do monobloków.
Podobno grają jeszcze lepiej od TungSoli 6F8G i 6C8G.

W europie praktycznie nie do zdobycia.
Znalazłem w US. Są w drodze, jak dojadą dam znać czy faktycznie lepsze i na ile.

Wojskowe Sylvanie 6SN7GT VT-231 z czarnymi anodami D-getter z 1942r
oraz
też wojskowe, też Sylvanie 6SL7GT VT-229 też z czarnymi anodami i D-getterem, rok 1944.

Czekam niecierpliwie...



MAC

Godzinę temu listonosz przyniósł paczkę z 6SL7GT.
Pomiar idealny (105 i 110%). Połóweczki równiutkie.
Wsadzone w monobloki i się grzeją. Słucham na razie ciuchutko ale już słyszę muzykę z ogrodu i z kuchni. Coś mi się zdaje, że zabiją przestrzenią.
A to dopiero wstęp ma być. Gwóźdź programu (6SN7GT) jeszcze w drodze :)

MAC

No i są też 6SN7GT  8)

Cudnie grające lampy mimo, że grają dopiero kilka godzin.


gratefullde

Danonek już jest wow !!!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Fotki w sąsiednim wątku ;)

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2015, 16:21
No i są też 6SN7GT  8)

Cudnie grające lampy mimo, że grają dopiero kilka godzin.



Jak to gra w porównaniu do RCA 6SN7 red base?

Pozdro

MAC

Zjada na śniadanie, zabija, wymiata i co tam sobie jeszcze nie wymyślisz :)

5692 to buła przy tych sylvaniach.
A sylvanie tańsze.

jt211

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2015, 18:58
Zjada na śniadanie, zabija, wymiata i co tam sobie jeszcze nie wymyślisz :)

5692 to buła przy tych sylvaniach.
A sylvanie tańsze.
Oj tam, oj tam jeszcze parę Tobie zostało do przesłuchania :
National Union black glass
Tung-Sol round plate black glass
GE black plate side getter GTA
Philips Holland gray glass
Fivre lower i side getter
Szczególnie GE może zadziwić jeżeli je znajdziesz.

MAC

Cytat: jt211 w Wrzesień 19, 2015, 08:40National Union black glass
Tung-Sol round plate black glass

Były grane :)
Reszty jeszcze nie dosiadałem ale pewnie prędzej czy później trafią się.

Te Sylvanie CHS są naprawdę znakomite a cena rozsądna.
Jeden problem, że praktycznie w stanach tylko do zdobycia.

gratefullde

Mam Sylvki 7n7, metal z zielonymi napisami. Grają one bardzo fajnie, dużo powietrza, zwiewne takie i lekkie są, masa planktonu wybrzmień, wyrównane, nie faworyzuja niczego, dość naturalne.
Idę jaka smażyć, ała ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 19, 2015, 09:01
Cytat: jt211 w Wrzesień 19, 2015, 08:40National Union black glass
Tung-Sol round plate black glass

Te Sylvanie CHS są naprawdę znakomite a cena rozsądna.
Jeden problem, że praktycznie w stanach tylko do zdobycia.

One tak plug and play zamiast 6SN7 są?

Pozdro

MAC

To są 6SN7.

Patrz post nr 12.

jt211

#24
Cytat: pmcomp w Wrzesień 19, 2015, 09:44
Cytat: masza w Wrzesień 19, 2015, 09:01
Cytat: jt211 w Wrzesień 19, 2015, 08:40National Union black glass
Tung-Sol round plate black glass

Te Sylvanie CHS są naprawdę znakomite a cena rozsądna.
Jeden problem, że praktycznie w stanach tylko do zdobycia.

One tak plug and play zamiast 6SN7 są?

Pozdro

Som som nawet i som nie tylko 6SN7 ale i 12SN7 tylko problem że ich coraz mniej.
Som jeszcze i inne np. 2C50 czy 2C52 czy 12AH7 ale te nie są plug and play.