Dobry wzmak z 300B

Zaczęty przez Janecek, Grudzień 20, 2021, 19:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Pożycz i posłuchaj u siebie.....
Od razu będziesz wiedział, czy brać..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

#26
Najlepiej posłuchać u siebie, ale można też w salonie audio....
Tylko trzeba mieć coś do porównania.....

Kiedyś pojechałem do Warszawy kupić wzmacniacz Musical Fidelity....
A wróciłem do domu ze wzmacniaczem Tag McLaren....
Podłączyli w salonie obydwa, no i wybrałem tego drugiego.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Janecek

300b 5hz- 47khz 2× 8watt
2a3   6hz- 75khz 2× 15watt
Tyle wiem z opisu, doświadczenia brak :-)

wiki

Nie patrz na parametry..... Posłuchaj ze Swoimi kolumnami....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Janecek

Słuchałem z sun audio 2a3 było super, no ale sun audio to nie yaqin

Janecek

Yaqin 300b po tuningu także rewelacja tak mówi znajomy bo słuchał moich kolumn z nim, ja osobiście niestety nie słyszałem

Piterski

Janecek to ty kupujesz wzmacniacz dla siebie, nie kolega.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

No, ale "popisy" będą przy kolegach! ;)
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Zdanie kolegów jest istotne ale trzeba się słuchać we własne gusta i upodobania. Ja zawsze traktuje zdanie kolegów poważnie ale ścieżkę obieram woja własną.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

A co jeśli dana osoba nie ma własnego zdania i widać, że prosi o pomoc?
Life is too short for boring HiFi.

goky

I tak i nie, schemat jest dość podobny, złożyłem kilka kitów z avt na 300b i to w zasadzie jest klon SunAudio lecz z zasilaczem ja krzemie, dosłownie z dwa tygodnie temu odpaliłem 2a3 wierną kopię jest świetnie. Yaqina 300b porównywałem bezpośrednio z : Krell kav300i, Yaqinem mc100b, dwoma avt 300, Fezz 300b. Uważam na start z lampą 300b za świetną opcje. Głównie słuchałem ze swoimi JMlab mini utopiami oraz Paradigm persona B.


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Janecek

Nie chodzi mi ochwalenie się przed kolegami, chociaż mimo wszystko ,,pochwalenie się,, fajnym sprzętem jest miłe zwłaszcza jeśli się rozmawia z ludźmi którzy mają podobną ,,chorobę,, :-) , doświadczenie moje z lampą na 10 punktów to 2 może 2 ,poprostu nie chciałbym na starcie popełnić błędu, dlatego pytam ponieważ bardziej doświadczeni koledzy pewnie podpowiedzą w co kompletnie nie wchodzić , a faktycznie brzmienie każdemu może podpasować inne ,

Janecek

Jeśli np.: ktoś powiedziałby że yaqin 300b to ,,amatora,, I brzmienie takiego wzmacniacza to porażka, to takiego wzmacniacza chciałbym uniknąć , ale wiem już że to dobry kierunek z tego co koledzy piszą, właśnie na kilku opiniach ,,użytkowników,, chciałbym się oprzeć, od czegoś muszę zacząć

Janecek

Wzmacniacz który mi jeden Pan oferuje ma wymienione lampy na takie:

Janecek

Trzeba coś zdecydować i ,,postawię,, na lampę 300b, a później zobaczymy co dalej , może akurat podpasuje brzmieniem :-

kangie

#40
Janecek, odrobinkę żartowałem.
Sam musisz zdecydować, zwłaszcza że ja i Ty możemy słyszeć inaczej, możliwe, że ZNACZNIE inaczej. Moje postrzeganie brzmienia muzyki może być odmienne niż Twoje i w związku w tym nigdy nie dogadamy się w kwestii brzmienia. Nawet ten sam koncert na żywo możemy odbierać inaczej, stąd polecanie coś komuś jest bezsensowne. Ja zrozumiałem to dość późno, ale lepiej późno niż wcale.

Miałem lampy serii Black-Z od Shuguanga - 6CA7 (zamienne do EL34). Jedne z lepszych które miałem. Tam jest technika, materiały prawie jak za dawnych dobrych lampowych lat. Opchnąłem, bo jedna świergotała i zmęczyła mnie tym świergotem po 1,5 roku.

Dokonaj wyboru i koniecznie napisz nam później jakie są Twoje emocje. Pisz koniecznie, bo forum zaczyna przechodzić kryzys. Przejściowy, ale on jest.
Life is too short for boring HiFi.

Janecek

No w styczniu powinienem kupić tego yaqina, porównam z obecnie ,,hybrydą,, posiadam preamp lampowy i końcówkę tranzystor, kilka dni posłucham i będę wiedział więcej

kangie

Bardzo dobrze! Lubię jak ludzie zmierzają się z materią i energią! Życzę Ci spokojnej "końcówki" Świąt i trzymam kciuki za dobre wybory!  U+1F44D
Life is too short for boring HiFi.

Janecek

Cytat: goky w Grudzień 26, 2021, 12:49
I tak i nie, schemat jest dość podobny, złożyłem kilka kitów z avt na 300b i to w zasadzie jest klon SunAudio lecz z zasilaczem ja krzemie, dosłownie z dwa tygodnie temu odpaliłem 2a3 wierną kopię jest świetnie. Yaqina 300b porównywałem bezpośrednio z : Krell kav300i, Yaqinem mc100b, dwoma avt 300, Fezz 300b. Uważam na start z lampą 300b za świetną opcje. Głównie słuchałem ze swoimi JMlab mini utopiami oraz Paradigm persona B.


Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Zadowolony jesteś z brzmienia oryginalnie wstawionych lamp?

goky

Byłeś [emoji846] nie, choć końcowe psvane HiFi są niezłe, pisałem wyżej przesuchałem sporą lamp 300b, dla mnie najlepszy stosunek cena/jakość mają repliki, z tańszych złote lwy a wyżej to Elrog. Niestety nie ma dobrych 6sn7 każde trochę mulą, ruskie perforowane Melzy czy RCA z długi złączami anod są niezłe ale dopiero vt99 czy 7n7 pozwala na torcie więcej, prostownicza tu wybór jest prosty albo tłuczek do życia ziemniaków albo Svetlana.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka