6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pemo

Jadą do mnie a w zasadzie lecą Sylvanki z zielonymi z 52 roku  8)
Focal Zoller Expression;Amplifon Set42;NudaMM/MC;Dual 750-1;741Q;Ortofon Quintet Bronze;Shure V15III

MAC

Cytat: masza w Październik 27, 2017, 13:01
Ostatnio na Allegro widziałem.
Alu uwaga, ja mam tylko doświadczenie z białymi i żółtymi napisami. Są jeszcze z zielonymi, z którymi nie miałem do czynienia.

Może trochę mało dokładnie napisałem.
Sylvanie, które mam na myśli noszą oznaczenie JAN-CHS-6SN7GT (VT-231)
i mają DOLNY GETTER!

Białe


Zielone


Żółte


gracz

Dobry wieczór wszystkim :)
Pierwsze koty za płoty na tym forum ...i od razu prośba do użytkowników 6f8g. :D
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i wypożyczył do odsłuchu parę tych lamp z podstawkami?

Pozdrawiam czekam na odzew.

MAC


gracz

Niby tak , ale pisaliśmy na innym forum:) może niekoniecznie bezpośrednio z Tobą.
Pozdrawiam

Pemo

Cytat: masza w Październik 29, 2017, 09:51Może trochę mało dokładnie napisałem.
Sylvanie, które mam na myśli noszą oznaczenie JAN-CHS-6SN7GT (VT-231)
i mają DOLNY GETTER!
Te zielone to BadBoy  z początku 50tych lat i właśnie mam je wpięte. Pozostałe białe i żółte to lata wojenne, białe też w moim posiadaniu i też bardzo sobie je chwalę.
Focal Zoller Expression;Amplifon Set42;NudaMM/MC;Dual 750-1;741Q;Ortofon Quintet Bronze;Shure V15III

Pemo

Cytat: gracz w Luty 13, 2018, 18:44Czy byłby ktoś tak uprzejmy i wypożyczył do odsłuchu parę tych lamp z podstawkami?
Porządne podstawki mam ale do odsprzedania.
Focal Zoller Expression;Amplifon Set42;NudaMM/MC;Dual 750-1;741Q;Ortofon Quintet Bronze;Shure V15III

gracz

Czy ktoś może mi podsumować i określić cechy brzmienia lamp 6F8G modeli RCA ,Sylvania , Tun-Sol, National -Union?
Z góry dziekuję

Pozdrawiam

Michał

Mogę Ci opisać jak gra Sylvania,TungSol i NA,bo te miałem/mam.Soczyste,gładkie i bardzo organiczne granie.Średnica namacalna,muzyka materializuje się w pokoju.NA ma też najgłębszy bas z tej trójki a TunGsol jest najgładszy.Tak to gra w aplikacji mojego SETa

gracz

Super , dziękuję.
Z Twojego wpisu wynika ,że Sylvania wcale nie odstaje od reszty, bo wywnioskowałem z wcześniejszych opinii ,że TungSol jest najlepszy, a reszta daleko w tyle ...
Rozumiem, że wcześniej grałeś na 6SN7?

lok

W moim systemie najlepiej zagrał Tung Sol  a miałem National i Sylwania. Przeszedłem z 6sn7.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MAC

Co system to inne (prawie) spostrzeżenia.
W młym odczuciu tylko TungSol i National. Sylvania w ogóle sie nie sprawdziła a RCA i KenRad to samo zło  ???

gratefullde

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 12:35tylko TungSol i National

Potwierdzam he he... I narobiliście mi smaka by ściągnąć z półki mego SE na diabełkach i 6sn7/6f8g
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja TungSole posprzedawałem a zostawiłem tylko NU gdyż albowiem w waldkowych piecach lepiej sie spisują. We włodkowych natomiast lepiej mi pasiły TS.

McGyver

A wiecie czemu National wam tak dobrze gra?
Otóż, stosunkowo często trafiały się Western Electric brandowane przez nationala

MAC

 :o
Milo by było  :)

gratefullde

Cytat: masza w Luty 24, 2018, 13:07
Ja TungSole posprzedawałem a zostawiłem tylko NU gdyż albowiem w waldkowych piecach lepiej sie spisują. We włodkowych natomiast lepiej mi pasiły TS.

Mam jeszcze ite ite ;) Jedne i drugie grają super ale jedne jednak lepiej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 24, 2018, 13:10trafiały się Western Electric

To tylko się cieszyć :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Zaliczyłem dzisiaj spektakularne klęknięcie 6f8g National Union.
Monoblok zamilkł bez jakiejkolwiek gry wstępnej czy inszych skurczy przepowiadających a głośnik zaczął pompować niczym w drgawkach subsonicznych przy patefonie  :o

Topsze, że był zapas. Wymieniłem od razu dwie strony. W pierwszej chwili przestraszyłem się, że padła miedziana GM70 ale na szczęście to tylko "alladyn" z 1942 roku. W sumie słusznego wieku dożył  :)


JanuszParówka

Mam takie "alladyny" tylko 6C8G, mam też TungSole rebrandowane przez Mullarda, śmieszne jest to jak różnie te lampy brzmią, obydwie są bardzo dobre, ale jakże inne. Ale generalnie wydaje mi się, że lepiej jednak grają najlepsze 6SL7, może dlatego, że wkładamy je bez przejściówek.
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

LampowY

Wspomniane wyżej Sylvanie CHS z dolnym getterem są świetne tylko gdzieś mi się w czeluściach kartoników... zapodziały  :o :-[

JanuszParówka

Cytat: LampowY w Wrzesień 28, 2018, 09:27
Wspomniane wyżej Sylvanie CHS z dolnym getterem są świetne tylko gdzieś mi się w czeluściach kartoników... zapodziały  :o :-[
Zgadza się, mam, tylko oczywiście odpowiednik bo używam 6SL7. Jedna z najlepszych lamp tego typu, chyba najrówniejsza brzmieniowo jeśli tak można powiedzieć.
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

LampowY

SLi mam dwie pary NOSów. Zapas ze starego pre, teraz do niczego mi nie potrzebne. Zamieniłbym z przyjemnością na SNy.

JanuszParówka

Cytat: LampowY w Wrzesień 28, 2018, 10:07
SLi mam dwie pary NOSów. Zapas ze starego pre, teraz do niczego mi nie potrzebne. Zamieniłbym z przyjemnością na SNy.
Też mam, dużo różnych mam. Moje ulubione to Brimary w długim szkle.
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.

JanuszParówka

Właśnie odpaliłem sobie 'lampę alladyna" 6C8G NU, kurde, świetna lampa do cichego słuchania myślę jedna z lepszych, wspaniale przejrzysta, delikatna, zwiewna a co fajne nie brakuje jej absolutnie wypełnienia i koloru, trochę ścisza bo wydaje się, że ma mniejszy sygnał niż takie dajmy na to 6SL7, a paradoksalnie więcej słychać, bas wielobarwny, dokładny, scena się trochę cofa za linię głośników, środek "mokry" nie dominujący ale w wystarczającej ilości, szczegółowy, fajny, doskonały, góra rozświetlona, delikatna, gęsta (absolutnie nie ciężka, wręcz przeciwnie) ale z dużą ilością powietrza. Ot, tak musiałem sobie to napisać. :)
Nie jestem audiofilem, ja lubię muzykę.