6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

blackromek

Witam posiadam wzmacniacz słuchawkowy Litlle dot mk VI + , wraz z wzmacniaczem kupiłem pięć par lamp sterujących  rca 6sl7gt ,tung sol vt 229 , ken rad vt 229 ,6h9c, oraz Jan ckr 6c8g + podstawki .Na bazie dotychczasowych odsłuchów waham się między rca 6slgt a tung sol 229 trochę na korzyść rca , z tym że jeszcze nie słuchałem 6c8g . Po lekturze tego wątku doszłem do wniosku że z chęciom nabyłbym jakieś zdecydowanie lepsze lampy niż te które posiadam z waszych wpisów wywnioskowałem że dobrym pomysłem są Sylvania 6sn7 gt vt 231  znalazłem na Allegro np takie proszę o ocenę cz są coś wartę Zobacz ofertę: SYLVANIA 6SN7 GT VT-231 NOS"BAD BOY" USA
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6952786432
oraz proszę o radę może jakieś inne lampy lub z innego źródła sorry za naiwność to mój pierwszy lampiak

rudy-102

#76
Jakie lampy w nim siedzą bo ja znam tylko model z : Driver Tubes: 2x 6H9C, Power Tubes: 4x 6080WC.


blackromek

6h9c fabrycznie zamiennie 6sl7 ,6sn7

rudy-102


blackromek

W tej chwili mam założone Jan crc 6as7g ponoć niezłe

blackromek

Bardzo rozchodzi mi się o te oferty z Allegro czy są to lampy które opisywał wyżej w tym wątku kolega Masza czy jakieś fake Zobacz ofertę: SYLVANIA 6SN7 GT VT-231 NOS"BAD BOY" USA
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6952782775

MAC

Nie, to nie są te lampy.

blackromek

Cytat: masza w Październik 05, 2017, 08:57
Nie, to nie są te lampy.
Dzięki na razie kupiłem tung sol vt99 i jestem bardzo zadowolony

Pemo

#83
 Na wstępie się przywitam bo to mój pierwszy wpis tutaj, więc Witam wszystkich Audiomaniaków a w szczególności fanów lampy. W moim wzmacniaczu lampy wejściowe i sterujące to właśnie duet 6sl7 i 6sn7. Interesuję się tymi lampkami już dłuższy czas, czytam o nich i przerobiłem też kilka..od szaraków,itp. dłuższy czas 6f8g(TS round plate), aż do tych Sylvani vt231 z białymi napisami, które jak się okazuje poleca Masza bo aż dziw ale dopiero teraz natknąłem się na ten wątek. Muszę potwierdzić że są świetne. To tyle stwierdzeń a teraz mam pytanie bo myslę dokupić parkę i na pewno też Sylwankę. Czy ktoś z was słuchał ewentualnie porównywał je do Sylvani vt231 z zielonymi napisami z lat 40+ czy są lepsze czy inne brzmieniowo (bo na pewno droższe) a jeśli to w czym różnice?..a może jakieś inne ,słyszałem że zielone z 52roku są super no i metal base.. Oczywiście myślę tu tylko o Sylvaniach..
Focal Zoller Expression;Amplifon Set42;NudaMM/MC;Dual 750-1;741Q;Ortofon Quintet Bronze;Shure V15III

blackromek

Witam posiadam wzmacniacz Litlle dot VI i w nim lampy 6F8g tung sol vt 99 z podstawkami  i tu jest lekki problem ponieważ w prawym kanale słychać brum podobno to winna podstawek jakiś pomysł jak to zlikwidować

miniabyr

W przyszłym tygodniu odbiorę do testów kilka  par lamp  6sn7 . Mam fajne Marconi ,Sylvania  ale chcę do moich monobloków coś ekstra. Jak to przytargam i osłucham to podzielę się moimi spostrzeżeniami .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: blackromek w Październik 25, 2017, 19:11
Witam posiadam wzmacniacz Litlle dot VI i w nim lampy 6F8g tung sol vt 99 z podstawkami  i tu jest lekki problem ponieważ w prawym kanale słychać brum podobno to winna podstawek jakiś pomysł jak to zlikwidować

Zamieniałeś lampy z podstawkami miejscami?

miniabyr

Cytat: blackromek w Październik 25, 2017, 19:11
Witam posiadam wzmacniacz Litlle dot VI i w nim lampy 6F8g tung sol vt 99 z podstawkami  i tu jest lekki problem ponieważ w prawym kanale słychać brum podobno to winna podstawek jakiś pomysł jak to zlikwidować
Brum?Taki przydźwięk w okolicy  50 Hz?  Ja miałem podobnie i wymieniłem po prostu komplet lamp (6sn7) Warto sprawdzić czy problem nie leży właśnie w lampie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

blackromek

Chyba nie o lampy bo mam dwa komplety i jest to samo gdzieś doczytałem że to może być kwestia podstawek na 6sn7 jest cisza

MAC

Powtarzam pytanie, czy zamieniałeś lampy i podstawki miejscami (kanały)?

blackromek

Cytat: masza w Październik 25, 2017, 19:27
Powtarzam pytanie, czy zamieniałeś lampy i podstawki miejscami (kanały)?
Zaraz to zrobię

blackromek

Po zamianie lamp miejscami , chwila  ciszy po czym znowu lekki brum ale jakby cichszy na słuchawkach o niskiej Impedancji 38 ohm prawie nie słyszalny a na słuchawkach o wyższej 110 ohm głośniejszy . Wyraźnie i głośno słychać gdy dotyka się kapturków podstawek

MAC

OK ale czy ten brum przeniósł się na lewy kanał czy pozostał w prawym?
Przeczyść na wszelki wypadek piny lamp. Najlepiej jakimś kontaktem a jak nie masz to przetrzyj drobnym papierem ściernym.

blackromek

Tak pozostał w prawym lecz wydaje mi się że jest mniejszy

MAC

No to raczej ani lampa ani przejściówka.
Przeczyść na wszelki te piny.

blackromek

Nurtuje mnie pytanie czy Sylvania 6sn7 gt vt 231 jest zdecydowanie lepsza od 6F8g vt 99 tung sol , i gdzie ewentualnie można kupić pewną dobraną parę vt 231

MAC

Trudno powiedzieć lepsza - gorsza.
Obie to doskonałe brzmieniowo lampy, a która wypadnie lepiej w danym systemie to już kwestia gustu.

Należy wziąć tez pod uwagę (bo napisałeś ogólnie o lampach), że z lamp 6F8G jedynie dwie zasługują na uznanie - National Union oraz TungSol. Reszta to kompletne przeciętniaki, których nawet nie wypada porównywać do Sylvanii VT231.

blackromek

Cytat: masza w Październik 27, 2017, 10:26
Trudno powiedzieć lepsza - gorsza.
Obie to doskonałe brzmieniowo lampy, a która wypadnie lepiej w danym systemie to już kwestia gustu.

Należy wziąć tez pod uwagę (bo napisałeś ogólnie o lampach), że z lamp 6F8G jedynie dwie zasługują na uznanie - National Union oraz TungSol. Reszta to kompletne przeciętniaki, których nawet nie wypada porównywać do Sylvanii VT231.
Posiadam tungsol vt 99

blackromek

Cytat: blackromek w Październik 27, 2017, 12:51
Cytat: masza w Październik 27, 2017, 10:26
Trudno powiedzieć lepsza - gorsza.
Obie to doskonałe brzmieniowo lampy, a która wypadnie lepiej w danym systemie to już kwestia gustu.

Należy wziąć tez pod uwagę (bo napisałeś ogólnie o lampach), że z lamp 6F8G jedynie dwie zasługują na uznanie - National Union oraz TungSol. Reszta to kompletne przeciętniaki, których nawet nie wypada porównywać do Sylvanii VT231.
Posiadam tungsol vt 99
Czyli warto po prostu kupić i sprawdzić
Gdzie uderzyć po te Sylvania vt 231

MAC

Ostatnio na Allegro widziałem.
Alu uwaga, ja mam tylko doświadczenie z białymi i żółtymi napisami. Są jeszcze z zielonymi, z którymi nie miałem do czynienia.