6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Powyższe Sylvanie są już wygrzane na dobre i grają świetnym dźwiękiem.
Z czystym sumieniem mogę je polecić jako progres w stosunku do modnych TungSoli 6C/F8G

Tomasz71

Witam .
Czy ktoś porównywał te dwie lampy ?
6SN7 Full music Gold
CV181-Z Treasure Gold

pmcomp

Zapytam przewrotnie,a po kiego czorta słuchać lichych Chinoli skro na świecie jest mnóstwo dobrych 6SN7, nawet radzieckich?

Pozdro

Tomasz71


pmcomp

5692 Red Base, o której wspomina Masza.
Ew. z tańszych 6SN7 Marconi z Kanady.
Radzieckie odpowiedniki ale metal mase też są niezłe ale poprzednie lepsze.

Pozdro

Tomasz71

A tak na marginesie , jak się mają wymienione przez Ciebie lampy do tych ''chinoli'' ?

MAC

To są wg mnie najlepsze SNy jakie miałem a miałem i mam ich sporo.

Wojskowe Sylvanie 6SN7GT VT-231 z czarnymi anodami D-getter z 1942r


Tomasz71

Masza , może byś sprzedał parkę :) , chyba nawet mam gdzieś Twój numer , jak sprzedawałeś mi ukraińca :)
Szczerze powiedziawszy , to dopiero wdepnąłem w 6sn7 .

MAC

Tu masz za grosze i jeśli klient nie kituje to pomiarowo świetne.

http://www.ebay.com/itm/matched-pair-VT231-6SN7gt-from-sylvania-/301857075902

100% dla 6SN7 to 10mA.

A co ode mnie kupowałeś?

Tomasz71

Maciek , ukraińca ...

Tomasz71

Nie mam konta na ebayu :(

MAC

Cytat: Tomasz71 w Styczeń 30, 2016, 23:09
Maciek , ukraińca ...

Przeze mnie przeszło 15 ton ukraińskich wzmacniaczy, preampów, monobloków, daców i kabli :)

Tomasz71

Y-sound argentum ?Do amplifona WT40 , pamiętasz ?
Obecnie mam EHG i jest tak sobie . Po starej znajomości mógłbyś odstąpić parkę . Ciekaw jestem jaka różnica jest między moimi  a wyżej wymienionymi przez Ciebie .

pmcomp

Założyć konto na eBayu to jakaś minuta może ... ;)

Tomasz71

 :o

pmcomp

Minuta dziesięc?

No tak ... lepiej żeby ryzyko ponosił masza.
Maciek, dolicz do ceny cło, 23% VATu i swoje doświadczenie. Czyli cena razy dwa.

Tomasz, teraz Ci pasuje ?  8)

Tomasz71


jt211

Cytat: pmcomp w Styczeń 30, 2016, 22:45
Zapytam przewrotnie,a po kiego czorta słuchać lichych Chinoli skro na świecie jest mnóstwo dobrych 6SN7, nawet radzieckich?

Pozdro
Ja też nie mogę tego pojąć może chodzi o ładniutkie pudełeczka i jeszcze ładniejsze ceny ???
Dziwny jest ten świat ...

MAC

Tomek, licytuje je dla Ciebie.

Tomasz71


gratefullde

6F8G NU (VT-99)prawa mi łopoce jak flaga na wietrze (wyrażenie dźwiękonaśladowcze).  Następnie gdy zamienię na lewo to lewa mi łopoce jak flaga na wietrze  (wyrażenie dźwiękonaśladowcze). Znaczy to, że mogę se ją unicestwić i zmuszony jestem do zakupu pary owych lub bliźniaczo-podobnych?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A długo na nich grałeś?

gratefullde

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 18:40A długo na nich grałeś?

Obawiam się, że z przerwami jakieś 2 lata. Odliczyć romans z tranem ok 8 miesięcy. Kilka godzin dziennie to grało.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A czy nie jest to ta, w której załatwiłeś przejściówkę przy przenoszeniu?

gratefullde

Cytat: masza w Maj 27, 2016, 18:55
A czy nie jest to ta, w której załatwiłeś przejściówkę przy przenoszeniu?

załatwiłem obie przejściówki ale jest oczywiście szansa, że ta dostała bardziej (od strony wątroby przy przenoszeniu ;) ).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9