Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ja też lubię mini.  ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Cytat: marekw 76 w Lipiec 14, 2018, 21:31Ja z kolei nie słyszałem o mini Husarii a Nudę mini mam. To jest przecież pre dla MM/MC więc jakie trafa??
Żeby nie psuć pięknego i koszernego sygnału z wkładki jakimiś FETami tylko wzmocnić sygnał jak Pan Bóg w analogu lata temu nakazał :)

LampowY

frywolny trucht

Troszkę się niepotrzebnie uniosłem. Soreczka. Można jednak pogodzić ogień i wodę. Fonciaka i Denona. Ale trzeba to zrobić po bożemu. Po pierwsze nie zakładamy cegły na końcu ramienia, bo nie chodzi o masę ramienia, a masę efektywną ramienia http://www.hifi.pl/slownik/efektywna-masa-ramienia.php . Ta w rezonansach lepiej wychodzi gdy masa jest rozłożona na całej długości ramienia, a nie gdzieś na końcu punktowo. Czyli zamawiamy ciężkie ramię. Do tego konstruktor inaczej ustawia łożyskowanie. Nie wiem co on tam dokładnie robi, nie chciał zdradzić. I na tym ramieniu sobie słuchamy Denon 103R aż padnie. I wymieniamy na nowego. A jak nam się znudzi dokupujemy drugie ramię lekkie, lub średnie i na nim hulaj dusza.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Kolorowy zawrót głowy.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

andrzej analogowy

Co znaczy determinacja w realizacji pomysłów !!!Piękne zdjęcia!A jakie są losy sceny z filmu o naszych kochanych pasterzach w której dzielnie stał AD FONTES?

Bartolo

Cytat: andrzej analogowy w Sierpień 27, 2018, 13:35A jakie są losy sceny z filmu o naszych kochanych pasterzach w której dzielnie stał AD FONTES?
Jeszcze nie widziałem filmu.. ;) Ale mam nadzieję że chociaż przez chwilę mignie.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

O jakim filmie mówicie, Panowie? Czyżbym coś przeoczył?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Cytat: Old Man Kensey w Sierpień 27, 2018, 15:08
O jakim filmie mówicie, Panowie? Czyżbym coś przeoczył?
KLER... :)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

#3808
Ach, tak :)

Dziś premiera, niestety, w moim mieście cisza... czekam cierpliwie, słuchając przy tym płyt z Foncjusza :D

Po sprawdzeniu: premiera jest dopiero 28 września, ech!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Nie mogłem się  powstrzymać.. ;) 
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

No ładnie ...  :censored:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Artystycznie, jak zawsze zresztą... Pięknie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Wrzesień 03, 2018, 18:47
Artystycznie, jak zawsze zresztą... Pięknie :)
To też ale zobacz co on kupił
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Wrzesień 03, 2018, 18:48
Cytat: gratefullde w Wrzesień 03, 2018, 18:47
Artystycznie, jak zawsze zresztą... Pięknie :)
To też ale zobacz co on kupił

Aaaa... o ja głupi nie załapałem...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Old Man Kensey

To i ja się pochwalę, com ostatnio zmajstrował. Otóż zrobiłem taką kanapkę, platformę pod Foncjusza: płyta granitowa 2 cm na absorberach z twardej gumy, na niej płyta z HDF 3,2 cm na miękkiej gumie, i na wierzchu płyta że sklejki liściastej 1,8 cm, także na miękkiej gumie.
Twarda guma to podkładki antywibracyjne pod pralkę, zaś miękka guma to uszczelki komorowe do okien - widzicie, nie są to bardzo wyszukane materiały 😉
Efekt jest taki, że przede wszystkim nie słychać w głośnikach dźwięków od uderzeń, stukania czy chodzenia podczas odtwarzania płyt, co się niestety wcześniej zdarzało. Dzięki temu, lepiej słyszalne są drobne i ciche dźwięki, tło muzyki jest znacznie cichsze. Efektem jest poprawa sceny muzycznej, zwłaszcza poza linią głośników i w górę. Dźwięk jest też lepiej nasycony, bardziej organiczny i pełny, nie ma efektu suchej i ostrej średnicy.
Mam płytę T. Tikaram "Ancient Heart", na której zawsze były problemy z najniższymi tonami - dźwięk się wzbudzał i dudnił, nie mogłem sobie z tym poradzić w ustawieniu wkładki. Po zamontowaniu mojej kanapki, wreszcie jest dobrze, naprawdę można sobie głośno posłuchać i nic mnie nie drażni...
Fontes stoi na oryginalnych kolcach, może jeszcze nad tym kiedyś popracuję. Obecnie cieszę się muzyką, zaś bonusem jest piękny wygląd stolika i godne wyeksponowanie gramofonu.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Odpłynąłem... Przyjemność słuchania ogromna...  8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Czas na śpulaka  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 12, 2018, 19:36Czas na śpulaka 
;D ;D ;D ;D Jedna skarbonka wystarczy...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Skarbonka, skarbonka. Tak nie mówi entuzjasta analogu. Żaden kaseciak nie da takiej masakry manualnej, to znaczy fun-u  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bartolo

Zakup szpulowca to początek... Co dalej. ? Taśmy kosztują majątek, a wybór wykonawców, i tytułów jest znikomy... Zamiast jednej szpuli, wolę 7LP... Albo 1/6 wkładki... :)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

cdt

Nie jest tak tragicznie . U Petera koszt śpulki to około 450 zł . Dalej drogo ale da się jeszcze żyć . Pozycji ma ponad 500 . Rozsądek jednak przemawia za Twoim podejściem do tematu .

vasa



Cytat: cdt w Wrzesień 12, 2018, 21:09
Nie jest tak tragicznie . U Petera koszt śpulki to około 450 zł . Dalej drogo ale da się jeszcze żyć .
A mnie się wydawało żem niebiedny.
Chyba się myliłem [emoji44]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt


Płyty potrafią kosztować równie drogo . Wystarczy popatrzeć na wydania na disco . 100 Euro za tłoczenie z epoki nie jest czymś wyjątkowym . A Ty jesteś stronniczy bo nie lubisz śpulaków  :P .


vasa



Cytat: cdt w Wrzesień 12, 2018, 21:38

Płyty potrafią kosztować równie drogo . Wystarczy popatrzeć na wydania na disco . 100 Euro za tłoczenie z epoki nie jest czymś wyjątkowym .
Nie wiem dlaczego, ale jak przeglądam ceny płyt tu i tam, to nieodmiennie mam skojarzenia z XVII wieczną gorączką tulipanową w Holandii.

Ciekawe dlaczego [emoji54]?


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Coś w tym jest co piszesz . Bańka coraz wieksza  ;D .