Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Teraz to ja zgłupiałem. Ty masz tego Bernarda, czy chcesz go dopiero kupić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

GS 464 tylko udaje, że ma fasolki  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cafedelmar

mam GS 464, nie mam Bernarda. Bernard ma oznaczenie GS 467 i zastanawiam się nad jego zakupem w miejsce GS 464.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

frywolny trucht

#428
E tam. Jeden piesek.To Bernard i to Bernard. To narzędzie szatana i to narzędzie szatana ;) Zainwestuj w pasek. Podłącz potem u kogoś kto ma wejście phono, zweryfikuj w jeszcze jednym miejscu, czy to aby nie pre brumi, czy gramofon trzyma obroty. Jeśli jest OK, kup AT95 ( szlif eliptyczny), daruj sobie AT91 ( szlif sferyczny), kup używane pre ART Didżej ( wcześniej wspomniane) i  słuchaj, ucz się.

Miej świadomość jednak, że każdy używany gramofon za tysiaka na alegru zrobi mu kuku. To nie będzie żaden wyczynowy model, a prosty, acz solidny. Bo solidność i PRL nie szły ze sobą w parze.
Tysiak to jednak nadal za mało by dostać gramofon z pełną regulacją, tak aby można było ustawić wkładkę we wszystkich płaszczyznach. Jest to bardzo istotne dla wkładek o lepszym szlifie niż eliptyczny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Nie bierz tego Bernarda.Graj na razie na tym co masz i zbieraj kasę na coś lepszego.

frywolny trucht

#430
Co do nowego Dual DT 250 - nie poszalejesz jeśli chodzi o ustawienia. Wspomniana AT LP 120 ma chociaż regulację VTA. AT ma słabe parametry, a Dual tak słabe, że je ukrywa ;) Oba mają wbudowane przedwzmacniacze gramofonowe, ale one są podobnie cudne jak te Monacory i spółka do kupienia za 70-100 zł na alegru.
Na dziś- na moje- trzeba mieć około 2 tys. na gramofon nowy, który ma pełną regulację ( Pro-Ject serii RPM) i co ciekawe- podobną kwotę na używany, np. Sony PS-X 65, może nawet  Sony PS-X 70 ( w których azymut robi się kombinerkami ;)   )

p.s.
Z pozostaniem przy obecnym gramofonie wiąże się jednak ryzyko, że się zniechęcisz szybciej zanim tak naprawdę posmakujesz analogu. A może nie? Nie wiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Witam.

No i przyszedl rmp1 carbon.
Wykonanie - swietne jak za te pieniadze.
Gra ladnie, tak cyk pyk , bum bum ;))

Tylko teraz tak , jak wlacze silniczek to zapiszczy przy starcie ... powinienen sie przejmowac czy to sie wyrobi?
I kolejna sprawa, w lewej kolumnie mi lekko brumi, ale tylko w lewej.

Pozdrawiam.

frywolny trucht

Pewnie pasek piska. Odtłuścić i rolkę i pasek i talerz. Spróbować zwiększyć naciąg, ale tak żeby silnik nie dotykał ściany otworu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 16:50
Gra ladnie, tak cyk pyk , bum bum ;))
Też tak lubię ;D
To chyba jest właśnie ta magia analogu :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Al Capone

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2017, 17:56


Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 16:50
Gra ladnie, tak cyk pyk , bum bum ;))
Też tak lubię ;D
To chyba jest właśnie ta magia analogu :)


Ja bym do tego jeszcze dodał "umc.., "umc..."
Bez tego trudno mówić o szlachetności i magii analogowego dźwięku :)

Marbo5

Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 16:50Tylko teraz tak , jak wlacze silniczek to zapiszczy przy starcie ... powinienen sie przejmowac czy to sie wyrobi?
I kolejna sprawa, w lewej kolumnie mi lekko brumi, ale tylko w lewej.
Pasek przy starcie będzie piszczał, bo ślizga się na rolce silnika. Ma duży moment, a talerz ma siłę bezwładności. Jak cię denerwuje można lekko pchnąć talerz i dopiero wtedy włączyć silnik albo zmieniać płyty "w locie" czyli załączasz tylko raz.
U mnie nic nie brumi, absolutnie nic. Więc coś z uziemieniem, wkładką albo pre.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

axolotl

Ok, wiec piszczenie wyjasnione. Rzeczywiscie pasek sie slizga. Teraz powalcze jeszcze z tym malym brumieniem. Co najlepsze to stary gramofon tez brumial ;)) Wiec to raczej nie pro-ject.

Ale naaaaajwazniejsze , ze zonie sie bardzo podoba ;))

Marbo5

axolotl
No to może to wina pre albo uziemienia??

A jaką masz w nim wkładkę??
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

axolotl


paul_67

Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 16:50Tylko teraz tak , jak wlacze silniczek to zapiszczy przy starcie ...
On już tak ma,że pasek wpada w poślizg.Ja zlikwidowałem ten efekt przy pomocy talku, ale potem przestało mi to przeszkadzać i zrezygnowałem z pudrowania paska.

paul_67

Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 16:50I kolejna sprawa, w lewej kolumnie mi lekko brumi, ale tylko w lewej.
Popróbuj z ustawieniem kabli.

axolotl

Dokrecilem mocniej kabelek uziemiajacy i brumienie prawie calkowicie ustalo, cos tam jest jeszcze slyszalne ale minimalnie.

rudy-102

Cytat: axolotl w Styczeń 04, 2017, 18:19zonie sie bardzo podoba
Widzisz? I to jest na prawdę bardzo ważne. :)

paul_67

Cytat: rudy-102 w Styczeń 04, 2017, 20:24zonie sie bardzo podoba

Widzisz? I to jest na prawdę bardzo ważne. :)
E tam,gdybym patrzył na kobietę to pewnie na jakimś boomboxie bym pomykał.Gdy się podoba to fajnie, jeśli nie to nic nie zmienia.

frywolny trucht

Bo babeczce ma pasować do wnętrza. Faceta jara się jak coś się kręci. Tylko z tej perspektywy aż dziw, że jeszcze szpulakami nie kręcą. Dwa kręcioły szpulaka przeciw jednemu gramofonowemu  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: paul_67 w Styczeń 04, 2017, 20:40E tam,gdybym patrzył na kobietę to pewnie na jakimś boomboxie bym pomykał.
No bo to cała sztuka w tym żeby ją przekonać do innego, droższego i żeby na końcu jej się podobało.
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2017, 20:53Bo babeczce ma pasować do wnętrza
Eee tam. Moja patrzy zawsze przez portfel :(

cafedelmar

[quote author=frywolny trucht link=topic=1197.msg130960#msg130960 date=1483544989


Z pozostaniem przy obecnym gramofonie wiąże się jednak ryzyko, że się zniechęcisz szybciej zanim tak naprawdę posmakujesz analogu. A może nie? Nie wiem.
[/quote]

no, to namąciłeś :) Panowie, jestem w kropce.  Mój GS idzie jutro  do regulacji obrotów, ale już go nie lubię.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

vasa



Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 21:56
Mój GS idzie jutro  do regulacji obrotów, ale już go nie lubię.
Daj mu szansę.
Pobaw się w regulację, posłuchaj, wymień kilka preampów. Kup dwie albo trzy różne  igły do wkładki.
Na początku karuzela jest do ćwiczeń a dopiero później można coś wymienić.

Pamiętaj, wyczynowcom zawsze będzie mało  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

4 stówy za ten zabytek? 
To jest dobry sprzęt handlowo, gdy kupiony do 100 złotych, do sprzedaży na części, bo ludzie szukają.
Ale nigdy w życiu do jakikolwiek inwestycji, lub zakupu dla siebie.

Tutaj masz takiego średniaka Sony, z dobra wkładką:

http://www.ebay.pl/itm/Sony-PS-X-40-Plattenspieler-Vollautomat-/291978732016?hash=item43fb49e1f0:g:TTcAAOSwo4pYWq03

Lub, jeśli choc trochę posługujesz się lutownicą tutaj masz bardzo dobry model firmy Saba - opisałem na forum, jak i co zrobić aby grał jak sztuka nówka. Tylko wkładkę trzeba być kupić jakąś lepszą, za około 300-400 złotych.

http://www.ebay.pl/itm/Saba-PSP-910-Plattenspieler-Turntable-High-End-int-shipping-/182384445388?hash=item2a76f5c7cc:g:csUAAOSwA3dYTDFc








Nic nie sprzedaję

cafedelmar

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2017, 22:03



Daj mu szansę.
Pobaw się w regulację, posłuchaj, wymień kilka preampów. Kup dwie albo trzy różne  igły do wkładki.
Na początku karuzela jest do ćwiczeń a dopiero później można coś wymienić.

Pamiętaj, wyczynowcom zawsze będzie mało  ;D

Dam :) wkładkę kupiłem dzisiaj AT95. Pasek nowy. Zamiast preampa użyłem mixera  Numark. czy to dobry pomysł z tym Numarkiem?
Ale z obrotami była zabawa, falowały, uciekały, żeby w końcu na włączonych obrotach 45 jako tako odtwarzał to, co powinno na 33,1/3...  silnik jest cichutki, nic nie burczy, chodzi lekko.... WTF? Stał ze 20 lat, może coś w nim umarło ze starości i nieużywania? Okaże się.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545