Menu główne

HECO

Zaczęty przez muda44, Kwiecień 29, 2018, 11:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: McGyver w Maj 31, 2018, 11:07
Same gniazda będą kosztować ~500zł. Prawie połowa ceny tego wzmacniacza na rynku wtórnym: http://allegro.pl/wzmaciacz-nad-c356-bee-i7229302430.html.
Rozważyłbym miedziane CMC. Nie mają jeszcze tak wywalonych cen jak WBT, Cardas czy Furutech.

To nie jest wzmacniacz NAD C356BEE ale kupa złomu ze śmietnika ;)
Nikt nie pisał że będzie tanio jak ma być porządnie.
0708Cu da się kupić nowe za 200zł para więc niewiele drożej od CMC a te Wubety są genialne w swojej budowie.
Sygnał łączy kawałek złoconej , miedzianej blaszki a nie gwinty czy nakrętki . Do tego elastyczny element dociskający i zabezpieczenie przed poluzowaniem .


Cytat: Kejup w Maj 31, 2018, 11:25
Sieciówkę wzmak jak i cd na pewno dostaną :-)
Co do reszty to może kiedyś ale na chwilę obecną jestem zadowolony z tego co mam i nie wiem czy mi się chce kombinowac.
Tak jak pisałem wcześniej może jeszcze sprawdzę Celany u siebie i pass :-)

Ty dalej swoje z tymi Celanami ;)
Pisałem tyle razy że z Aurorami jest idealnie i taniej ...

Uparciuch he he ..

Kejup

#76
Oo Adam bardzo chętnie jak tylko troszkę czasu znjadę to się odezwę i od razu zapraszam do siebie. Zobaczysz co to u mnie w trawie piszczy (sam jestem ciekaw co będzie bo już prawie po remoncie jestem).

Hehe Marcin trochę jestem. Jakoś mnie ta stylistyka Celanów bardziej odpowiada ale musiały by zagrać zdecydowanie lepiej od moich gs20 i drugi warunek to trzeba by je wychaczyć za kwotę ok. 4500 bo za tyle kiedyś poszły używki a ja nie chciałbym dopłacać za dużo przy wymianie :-)
Z drugiej strony patrząc Aurory tak jak piszesz tańsze więc kasa by jeszcze została na pierdoły.

A dopiero wymieniłem stare kolumny od kina na Monitor Audio żeby do gsów pasowały a  ::)

muda44

Cytat: Kejup w Maj 31, 2018, 12:29
Oo Adam bardzo chętnie jak tylko troszkę czasu znjdę to się odezwę i od razu zapraszam do siebie. Zobaczysz co to u mnie w trawie piszczy (sam jestem ciekaw co będzie bo już prawie po remoncie jestem).

Hehe Marcin trochę jestem. Jakoś mnie ta stylistyka Celanów bardziej odpowiada ale musiały by zagrać zdecydowanie lepiej od moich gs20 i drugi warunek to trzeba by je wychaczyć za kwotę ok. 4500 bo za tyle kiedyś poszły używki a ja nie chciałbym dopłacać za dużo przy wymianie :-)

Nowe Aurory tysiączki można mieć za około 3600zł a niższy model znacznie taniej .
Białe według mnie są bardzo ładne i ładniejsze od np Music Style , ale mi się już znudziły pierścienie dookoła głośników .

Ty sobie kup Aurory i daj pudła do położenia naturalnej okleiny ;)

McGyver

#78
Fakt, poobijany, nie przyjrzałem się.
Tu lepszy stan trochę drożej: http://allegro.pl/wzmacniacz-stareo-nad-c356bee-i7325421107.html 
Oferty rzędu 2000zł za używkę uważam za przesadzone podczas gdy nówkę da się kupić za 2300-2400.

Miedziane CMC kosztują ~$50 za cztery, i sygnału wcale nie łączą gwinty i nakrętki, tylko lity miedziany trzpień,  nakrętka ten trzpień tylko mocuje do obudowy.
Nie rozumiem co genialnego jest w gniazdku które po prostu jest wykonane jak należy. Cwane w WBT Nextgen jest to, że do ich wykonania użyto minimalnych ilości kosztownego metalu, znakomita większość materiału to znacznie tańszy od metalu plastik.
A tu jeszcze tańsze gniazda z czystej miedzi: http://www.ebay.com/itm/Gold-Plated-Pure-Copper-Carbon-Speaker-Binding-Pots-2-Pairs-Short-Arm/113015895005?hash=item1a5045b3dd:g:sP8AAOSwpDdVfB9R





muda44

Cytat: McGyver w Maj 31, 2018, 12:44



Miedziane CMC kosztują ~$50 za cztery, i sygnału wcale nie łączą gwinty i nakrętki, tylko lity miedziany trzpień,  nakrętka ten trzpień tylko mocuje do obudowy.
Nie rozumiem co genialnego jest w gniazdku które po prostu jest wykonane jak należy. Cwane w WBT Nextgen jest to, że do ich wykonania użyto minimalnych ilości kosztownego metalu, znakomita większość materiału to znacznie tańszy od metalu plastik.
A tu jeszcze tańsze gniazda z czystej miedzi: http://www.ebay.com/itm/Gold-Plated-Pure-Copper-Carbon-Speaker-Binding-Pots-2-Pairs-Short-Arm/113015895005?hash=item1a5045b3dd:g:sP8AAOSwpDdVfB9R







Genialna jest właśnie minimalna ilość metalu i patent z dociskiem czy blokadą przed odkręcaniem.
Tu sygnał jest dociskany i leci kawałkiem blaszki a nie właśnie "gwintami " i nakrętką - przecież widać jak są zbudowane .

Znajomy robił porównania i polecał właśnie te . Nie stare i droższe WBT ale te Nextgeny .

Jak kto woli , ja wolę dopłacić i mieć coś porządnego .

McGyver

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:56Tu sygnał jest dociskany i leci kawałkiem blaszki a nie właśnie "gwintami " i nakrętką - przecież widać jak są zbudowane .
No właśnie widać dokładnie jak są zbudowane:





Przyjrzyj się. Gdzie tu sygnał gwintem i nakrętką leci? Leci litym trzpieniem z jednego kawałka metalu który jest nagwintowany tylko po to, żeby się go dało do obudowy przymocować. Nie rób ludziom wody z mózgu.


Co do wyższości brzmieniowej głośnikowych Nextgenów nad Topline, być może. Nie testowałem głośnikowych, testowałem RCA, i wyszło mi że wolę Topline.
Ale my tu rozmawiamy o wzmacniaczu za dwa koła, jak wsadzimy głośnikowe WBT, wymienimy ze dwie pary RCA na WBT, wsadzimy złoconego Furutecha na zasilanie i jeszcze dołożymy dobrą sieciówkę z choćby najtańszymi wtykami Furutecha (których osobiście nie cenię zbytnio) to łatwo przekroczymy cenę wzmacniacza samymi gadżetami.
Osobiście wolałbym zbadać co tam za kondensatory sygnałowe siedzą, i tutaj ewentualnie zainwestować.

muda44

Cytat: McGyver w Maj 31, 2018, 13:12
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:56Tu sygnał jest dociskany i leci kawałkiem blaszki a nie właśnie "gwintami " i nakrętką - przecież widać jak są zbudowane .
No właśnie widać dokładnie jak są zbudowane:





Przyjrzyj się. Gdzie tu sygnał gwintem i nakrętką leci? Leci litym trzpieniem z jednego kawałka metalu który jest nagwintowany tylko po to, żeby się go dało do obudowy przymocować. Nie rób ludziom wody z mózgu.


Co do wyższości brzmieniowej głośnikowych Nextgenów nad Topline, być może. Nie testowałem głośnikowych, testowałem RCA, i wyszło mi że wolę Topline.
Ale my tu rozmawiamy o wzmacniaczu za dwa koła, jak wsadzimy głośnikowe WBT, wymienimy ze dwie pary RCA na WBT, wsadzimy złoconego Furutecha na zasilanie i jeszcze dołożymy dobrą sieciówkę z choćby najtańszymi wtykami Furutecha (których osobiście nie cenię zbytnio) to łatwo przekroczymy cenę wzmacniacza samymi gadżetami.
Osobiście wolałbym zbadać co tam za kondensatory sygnałowe siedzą, i tutaj ewentualnie zainwestować.

No cóż , sam to piszesz - Leci trzpieniem który jest nagwintowany ...
OK , Twoja sprawa .

Rozmawiamy o modyfikowanym wzmacniaczu za 2 koła który już ma odpowiednio dobrane kondensatory sygnałowe i o możliwości dalszej jego poprawy a to jest dalsza poprawa ( miałem te gniazda w swoim modelu i porównywałem z i bez  ).
Czy warto ? Nie da to tyle co modyfikacja ale to kolejny kroczek do przodu i niech sobie sam właściciel oceni czy chce dać tyle za ten kroczek .

Ja natomiast te Nextgeny już mam w domu i będą montowane  do kolumn .

McGyver

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:19No cóż , sam to piszesz - Leci trzpieniem który jest nagwintowany ...
A gówno. Napisałem że jest JEDNOLITY, a nagwintowany tylko po to żeby się go dało do obudowy przytwierdzić. Przestań już zakłamywać rzeczywistość.
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:19wzmacniaczu za 2 koła który już ma odpowiednio dobrane kondensatory sygnałowe
Jakie?

Jakub

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:35Nowe Aurory tysiączki można mieć za około 3600zł

Ja wszędzie widzę za 4700.

Kejup

Cytat: Jakub w Maj 31, 2018, 13:23
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:35Nowe Aurory tysiączki można mieć za około 3600zł

Ja wszędzie widzę za 4700.




Nie patrz na to. Cena jest zawsze do negocjacji ;-)

muda44

Cytat: McGyver w Maj 31, 2018, 13:23
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:19No cóż , sam to piszesz - Leci trzpieniem który jest nagwintowany ...
A gówno. Napisałem że jest JEDNOLITY, a nagwintowany tylko po to żeby się go dało do obudowy przytwierdzić. Przestań już zakłamywać rzeczywistość.
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:19wzmacniaczu za 2 koła który już ma odpowiednio dobrane kondensatory sygnałowe
Jakie?


Robisz się niemiły . Po co ?
Jest jednolity ale nagwintowany , Ok - ja odpuszczam .

Kondensatory jakie stosuję są moją tajemnicą .

Pozdrawiam serdecznie .
EOT



Cytat: Jakub w Maj 31, 2018, 13:23
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:35Nowe Aurory tysiączki można mieć za około 3600zł

Ja wszędzie widzę za 4700.


Jak masz gotówkę to się targujesz ;)
Zresztą czy 4700 czy mniej w stosunku do tego co sobą reprezentują a na tle innych , znacznie droższych kolumn to żadna różnica .

Żeby było jasne - nie mam nic wspólnego ani z Heco ani z ich sprzedażą :)

McGyver

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:42Robisz się niemiły . Po co ?
Nie "po co" tylko dlaczego. Dlatego że usiłujesz ludziom wodę z mózgu robić. Sygnał tam przez żadne gwinty i nakrętki nie przepływa.
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:42Kondensatory jakie stosuję są moją tajemnicą .
Wiedziałem że to napiszesz.
W takim razie nie ma o czym dalej dyskutować.

Jakub

Dopiszę je sobie do listy kolumn do odsłuchu, bo będę na początku przyszłego roku kupował.

Kejup

Cytat: Jakub w Maj 31, 2018, 14:15
Dopiszę je sobie do listy kolumn do odsłuchu, bo będę na początku przyszłego roku kupował.
A jeśli mogę spytać to jakie jeszcze kolumny bierzesz na warsztat i z jakim będą grać wzmakiem?

lolo2

I jak Muda?

Koniec testow? Na czyn wkoncu stanelo.

muda44

Cytat: lolo2 w Czerwiec 22, 2018, 19:58
I jak Muda?

Koniec testow? Na czyn wkoncu stanelo.

Accuphase do sprzedania a ja mam nowy pomysł na zmiany ( kolumny zostają )

Kejup

Hehe Marcin co Ty tam znowu wymyśliłeś :-)

muda44

Jak testy wypadną pomyślnie to dam znać  ;)

muda44

Testy trwają a Accu ze zdjęcia sprzedane .
Wizualnie bardzo ładnie się prezentowały wraz z białymi Heco .

Kejup

Budujesz napięcie  8)

lolo2

Cytat: muda44 w Wrzesień 12, 2018, 21:14
Testy trwają a Accu ze zdjęcia sprzedane .
Wizualnie bardzo ładnie się prezentowały wraz z białymi Heco .


Tylko nie pisz ze robisz jakas lampe DIY.

muda44

Lampy DIY mam już za sobą ;)


Stefan2s

Cytat: muda44 w Wrzesień 12, 2018, 21:14Testy trwają a Accu ze zdjęcia sprzedane .
Wizualnie bardzo ładnie się prezentowały wraz z białymi Heco .
A te panele akustyczne to jak się sprawują? I jak je mocować na ścianie? Pzdr
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

To jest styrodur więc trzyma się na taśmie dwustronnie klejącej .
Sprawują się dobrze .

Stefan2s

Cytat: muda44 w Wrzesień 14, 2018, 16:34To jest styrodur więc trzyma się na taśmie dwustronnie klejącej .
Sprawują się dobrze .
Dziękuję. - Tak się zastanawiam czy jakimś wyjściem nie były by panele gipsowe 3D.
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio