Shure V15 Type III

Zaczęty przez kangie, Marzec 16, 2015, 08:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cena spowodowana "legendarnością" III
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Wielkich różnic cenowych między II a III nie widzę.
II z nową oryginalną igłą 800zł a III też z nową oryginalną igłą 1000zł więc różnice mało istotne.
Miałem II i była świetna ale jak ma się II do III?

MAC


MAC


gratefullde

Maciek, kup"trójkę"... ja ją potem od Ciebie odkupie [emoji854]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No ok ale dlaczego III a nie II?  :o

gratefullde

Cytat: masza w Luty 15, 2018, 16:52
No ok ale dlaczego III a nie II?  :o
II już miałeś... [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Tyle, że nie wiem czy miałem lepiej czy gorzej  :)

gratefullde

By porównać musiał byś III zanabyć [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

oraz II bo ją miałem lata świetlne temu i niewiele pamiętam oprócz tego, że w porównaniu z najwyższymi Goldringami MM była o niebo lepsza.

bluesboss

Dzień dobry :)
tak mi Panowie od jakiegoś czasu apetyt na tę wkładkę Shure V15 III robicie, że chyba będę musiał ją w końcu wypróbować. Mam taką wkładkę kupioną już od 2014, cały system jest oryginalny i prawie nieużywany. Z tego co przeczytałem może być ciekawie. 
Pozdrawiam.

MAC

A więc II czy III  :-\

Witamy na pokładzie  :)

cdt

No ja się  na szczurkach nie znam .

MAC

4 nie, to juz jednak zupełnie inna wkładka.

bluesboss

Czy V15 III nie jest łatwiej dostępna?
https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=29473
http://best-turntables.com/shure-v15-series-explained/
pewnie znasz.
Doświadczeniem z użytkowania i odsłuchu obu wkładek niestety nie dysponuję.  :(
Moim zdaniem to jest tak samo jak z lampami - dopóki nie kupisz i sam u siebie dla siebie nie sprawdzisz to jest to tylko teoretyzowanie.

MAC

Dzięki za linki.
Po lekturze skłaniam sie ku mkIII. Ale nie wiem na 100% czy dobrze...

cdt

Idż na całość idż na całość  ;D
A w razie czego zaśpiewamy
Nic się nie stało masza nic się nie stało  ;D

wojtek41

Trudny wybór. Nigdy bezpośrednio nie porównywałem tych wkładek w jednym systemie . Tak z pamięci kupiłem MK II i jestem zadowolony  :D
Zresztą, której nie kupisz to i tak będziesz miał radochę. Najważniejsze aby igła była oryginalna  :np:

Therion

Żaden zamiennik sie nie zbliża do oryginału?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Podobno JICO SAS to mocny zawodnik ale do III. Do II chyba nie występuje.
Tyle, że kosztuje tyle co wkładka  :)


cdt

Ja jeszcze nie załapałem MM bakcyla . Tu macie szczurka z pięknym headshellem . Patrzac po cenach aukcji to chyba nie jest drogo https://www.ebay.pl/itm/Shure-V-15-III-HOFA-A-35-System-mit-Original-Supertrack-Plus-Nadel-Headshell/142689188594?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649


Therion

I pomyśleć, że 6 lat temu sprzedałem swoją za 450zł...

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Ja oddałem gratis jak Sondeka żeniłem  :o

elem

Cytat: Therion w Luty 16, 2018, 21:016 lat temu sprzedałem swoją za 450zł...

tyle to za MF 100 teraz  wołają  ;D Co za czasy, co to sie porobiło  :o 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe