Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cytat: Piterski w Luty 16, 2018, 11:47Ten zakres jest podany raczej krótko i z mocnym akcentem,

Gdyby tak zagrała, to już by wisiała w dziale SPRZEDAM.

Wiem, że chodziło Ci o bas wchodzący na średnicę. U mnie wchodzi i tworzy fajny klimat.

Niski bas wybrzmiewa długo. Nie przeciąga, ale też i nie jest to bas punktowy. Akuratny. O ile znam np. Zimmera z CD (a tam są basy kinowe), to dokładnie tak samo AT nimi zarządza. Schodzi nisko.

Z wysokimi zaś robi cuda, dlatego przebija brzmieniem moje CD, które górę pasma gra spokojniej.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

EmilioE

Ja miałem podobne odczucia jak Therion, kiedy miałem OC9.
Być może tak zagrała z naszymi ramionami - wtedy miałem ją powieszoną na Jelco i on też chyba takiego używa.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

No i kupiłem sobie silniczek   ;D
Mimo, że nie mam obecnie Fontka...
Ale zamierzam nabyć, bo to super gramiacz jest!
I będzie miał u mnie dożywocie, a ten silniczek będzie na życie wieczne.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Bartolo

#3378
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

Ładny post, piękne zdjęcia   :np:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Ładne bokeh:)
Grupa ratowania poziomu.

Michał

Bo Piotrek już taki jest,uczynny i życzliwy Jegomość  :np:

Piterski

Dziękuje za miłe słowa

Dla mnie to też była duża przyjemność :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

brbr

W pełni dołączę do peanów, bo poniekąd to i moja sprawka. Tym bardziej mu chwała, że choć za moją przyczyną już nie właściciel Ad Fontesa, dalej dzieli się doświadczeniem i naprowadza nas na ścieżki zadowolenia z tego trudnego mebelka :)

amati74

Cytat: Bartolo w Luty 19, 2018, 21:39
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D
Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem

Bartolo

"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

amati74

Cytat: Bartolo w Luty 19, 2018, 23:43
"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)
Niestety pewnie już nie wrócę do Warszawy więc muszę polegać tylko na swoich umiejętnościach. Ale za nim go sfotografuje gramofon musi być gotowy do zdjęcia [emoji3]a to jeszcze trochę pracy i kasy.

rudy-102

Tak ładnie nie potrafię, ale przynajmniej podobny klimat :)


frywolny trucht

Oj tam, oj tam :) Bardzo ładnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Bardzo ładnie rudy . Wytrawnie :) Brawo Ty

Bartolo

Radość "grania"... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

gratefullde

Ale zdjęcie ! Zapraszam do mnie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)

Bartolo

Cytat: cdt w Luty 27, 2018, 20:19
Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)
Dziękuję. :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Old Man Kensey

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj. Ja także posiadam Ad Fontesa, jest już ze mną od 3 lat, i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Nie miałem z nim żadnych z tych problemów, o których piszecie - tj. z niestabilnymi obrotami, zacieraniem łożyska, paskami, itp. Ustawiam go po prostu, jak umiem, no i słucham...

Będę się odzywał i wrzucę kilka zdjęć, tymczasem dziękuję koledze Piterskiemu za okazaną pomoc i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

Jaki zadowolony. Jak nie Polak  ;D Witaj.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GalAnonim

Ja także jestem zadowolony  :)  się kręci, nie ma problemów z obrotami, może nie wszystko jest ustawione idealnie jak u szanownych Kolegów - chyba nie mam do tego głowy, sprzętu i zacięcia - ustawił go AA (tak na oko i słuch) i tak już zostało ... gra  :)
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

rudy-102

Bo ucho to często najlepszy przyrząd pomiarowy.

Old Man Kensey

Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

amati74

Cytat: Old Man Kensey w Marzec 01, 2018, 16:26
Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
Kurcze też bym tak chciał a u mnie ADHD i nie wskaże palcem przez kogo, a raczej ze przez nich.... [emoji41]. Świetna sprawa być zadowolonym i mieć tego świadomość.