Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: dino w Listopad 22, 2019, 13:28Vasa masz przecież The Best Vocals i resztę z mojego pena - to są same hi-res.
Mam gęste pliki tylko że nie mam materiału porównawczego w jakości CD do tego.
Nie chcę bazować na ocenie typu ładnie/nieładnie, podoba/nie podoba tylko chcę mieć jakiś punkt odniesienia na zasadzie LP/CD i co gra lepiej.
I chyba muszę zainstalować jakieś oprogramowanie do gęstych plików bo obawiam się że aplikacja Groove z windy to niekoniecznie jest mistrzostwo świata.
Na początek to chyba foobar będzie najlepszy ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Tak od tego zacznij.
To porównuj np z Tidalem tam jest niby jakość CD.

Mikut1982

Koledzy robie tymczasowe odgrody by sprawdzic czy ich brzmienie będzie  mi odpowiadać.  W radiu były dwa wysokotonowe i dwa niskotonowe saba greencone..  na wysokotonówce był tylko jeden kondensator.   Gdyż było to radio mono.  Jeden kondensator na dwa wysokotonowe  10uF..    poszperałem w necie  i znalazłem że wysokotonowe maja 2,2uF. 

Mikut1982

Nie chce inwestować kasy w coś co może mi sie nie spodobać.   Mam kondensatory 3,3uF.  Czy one mogą być.   

Mikut1982

Chodzi mi o to czy się  nic nie stanie..  jantzen standard 2,2uF to tylko 6zł..  tyle że chce jutro zrobic  odgrody a mam 3,3uF .  Ciekawość mnie zżera .  Jak to zagra.

Mikut1982

Znalazłem wzmianke o saba greencone.. i znów pada 2,2uF.  Chyba nie bede kombinowal i takowy zamówię.

Mikut1982

Otrzymałem od znajomego.  Będą idealne na testy..

Mikut1982

Robie odgrody.  Narazie tak na szybko.   Jestem ciekaw jak to zagra.  Lepsze będą puzniej.   Pod warunkiem że mi sie spodobaja.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Listopad 24, 2019, 13:05
Robie odgrody.  Narazie tak na szybko.   Jestem ciekaw jak to zagra.  Lepsze będą puzniej.   Pod warunkiem że mi sie spodobaja.
Odgrody to był dla mnie hit ostatniego ałdioszoł.
Kciuki trzymam [emoji110]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Narazie ich nie pokażę bo są tymczasowe.  Szkoda że moje greencone już nie są greencone tylko wyblakcone.  Wysokotonowe były za materiałem a niskotonowce wyblakły od słońca.  Ale ważne że graja.. dzis skręce skrzynke i sprawdzę czy są coś warte.. jezeli bedzie ok. Zrobię  lepsze tymczasówki, żeby nie szpeciły.  Potem będę myslał dalej nad inną konstrukcją.. możliwości jest wiele.   Podłączyłem je pod radio Rank arena t2600.      Powiem wam że nawet moja  żona zauważyła że greencone w otwartej obudowie radia grały lepiej niż kolumny Rank Arena ht 227 a tam jest obudowa zamknięta i sa dwa szerokopasmowe w obudowie plus wysokotonowy.  Niewiem jak to mozliwe ale nawet dół był mocniejszy..  greencone mają średnicę 20cm a są jeszcze wieksze 25cm.  Były chyba montowane w radiolach. 

wiki

Mikut1982, rób i zdawaj relację...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Znów  miałem załamke.  Jedna wysokotonówka nie grała.   Na szczescie to był tylko lut.  Przetestuje 4 radia , sprawdze pod którym zagrają lepiej. 

Mikut1982

No i jade z odsłuchem..  powiem tylko że brak mi słów.  Nie spodziewałem się takiego grania.  Pod saba 9250 gra czysto, góra piękna, gitarka brzmi super.   Dół filigranowy.  Drugi test z radiem beomaster 900 wyszedł i to aż za dobrze.  Skad ten bas nie wiem, jak to opisac.  Obudowa jest otwarta a jest go sporo.  Wiem że będę brnął w to dalej.  Niestety nie posiadam lampy by w pełni je wykorzystać ale to w zupełności mnie satysfakcjonuje.   I ta data na koszu głośnika 1955r

Mikut1982

Tak wyglądają ale to tylko obudowa testowa..

dino


vasa

Cytat: Mikut1982 w Listopad 24, 2019, 20:23Tak wyglądają
No cóż... Wygląd wyglądem ale za to serce złote :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Obudowa nie jest docelowa..  to było tylko na testy..

Mikut1982

Wiem że teraz mogę zrobic ładniejsza obudowe.  Już niedługo.   

Mikut1982

Docelowa będzie ze sklejki.. ale to nadal bedzie tymczasowa obudowa.

vasa

Cytat: Mikut1982 w Listopad 24, 2019, 21:46to nadal bedzie tymczasowa obudowa.
Wiesz co. Chyba jesteś jedyny który zrobił kolumny brzydsze niż moje trąby :D
Zostaw te. Nie rób ładniejszych. Wtedy moje nie będą już naj :) :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Mikut1982

Musze zrobić bo te wstyd mi trzymać. 


Mikut1982

Graja pod beomaster 900..   nie chciałem  , męczyć się..  chciałem  na szybko Dzis je zrobić i posłuchać dlatego tak wygladaja. 

Mikut1982

Wiem że musze uzbierac na inne przetworniki  saba greencone w lepszym stanie.  Wysokotonowe są ok.  Ale te drugie , zależy od wymagań.   Nie chce wyblakłych i z malutką dziurka na zawieszeniu. 

Mikut1982

Nie śmiejecie sie z moich skrętek. One jeszcze nie są najbrzydsze😁