Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: kawosz w Czerwiec 02, 2016, 23:19
Piotrek nie łam się Ty masz chociaż EV . A u mnie wprawdzie jeszcze iskierka nadziei do końca nie zgasła ale dużo nie brakuje .
Poza tym masz mega zabawę  ;D . Pozytywnie zazdroszczę i trzymam kciuki za powodzenie wyprawy  :)

Ja też trzymam kciuki za powodzenie Twojej dostawy i liczę, że to się pozytywnie zakończy.

Darek wiesz jak to jest, chciało by się mieć szybko już to za sobą, a tu jest jeszcze mnóstwo do zrobienia i jeszcze więcej wątpliwości. Myślę, że takie chwile zwątpienia to mnie jeszcze nie raz najdą.
Twardym trza być jak Roman Bratny  ;).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Acoustic Lab

Po jednym odsłuchu EV zapragnąłem posłuchać ich ponownie, a że byłem wczoraj w stolicy to odwiedziłem miniabyra. Po wczorajszym odsłuchu mam pytanie do Piterskiego i ondreja:
Czy wasze EV są tak samo zero-jedynkowe czy to przypadłość EV w systemie miniabyra? Wpinamy inny kondensator niż M-Cap ZN i nagle jest zbyt ostro lub zbyt basowo. Nawet bocznikując ZN'ki były znaczące różnice. Ani razu nie zdarzyło się tak, żeby w kilku aspektach nastąpiła poprawa, a w kilku pogorszenie. Zawsze zmiany kondów dawały jednoznaczny rezultat - albo gra albo pupa.

miniabyr

Mirek mimo że pytasz chłopaków odpowiem ci w ten sposób. Mam zrobioną akustykę !!!! Naprawdę więcej słychać  ,sam doskonale wiesz . A inna sprawa ,że u mnie te ZN'y znakomicie się zgrywają z resztą systemu.Amen.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

U mnie różnice są ale nie takie jak u Pawła bo u mnie generalnie to jeszcze nie gra  ;D
Generalnie są różnice ale ja mam za dużo do zrobienia i za słabą elektronikę by się poważniej w tym temacie wypowiadać.

Ja dopiero walczę dziś zrobiłem bałagan na całego żona jak wróci to mnie oskóruje :P



Przetworniki niskotonowe poszły do Smoka w celu wymiany miękkiego piankowego zawieszenia.
Więc rozebrałem pierwszą kolumnę i zacząłem upraszczać schemat połączeń.

Zajęło mi to kilka godzin ale jestem z siebie dumny, mimo braku wykształcenia w tym kierunku zrobiłem ładny porządek i gra nic z dymem nie poszło.

Zgadnijcie czym zastąpiłem obciążenie wofera?   .....   podpowiem elementem z kolumn ale nie rezystorem.w
To coś co go doskonale zastąpiło.


Tak wygląda wysprzątana zwrotnica.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

O szit!!!  Piotr niezły jesteś model !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Tak sobie dziś słucham średnicy i wysokich tonów.
Może to trochę dziwne słuchanie ale i dochodzę do wniosku, że najbardziej pod mój gust i oczekiwania podchodzi mi 1,5mF cynowy ZN i 10mf VCap. Nie jest natarczywie, a jest i szczegół i przestrzeń.
Na radzieckich zielonych walcach jest masywniej ale mniej barwnie i szczegółowo.
Pogaworzyłem na telefonie z Pawłem i wnioski są takie, że zamiana VCapa na ZN powinna być na plus.
Intrygujące są te porównania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

A ja może i zwariowałem ale kupiłem EV FR 300 . Jadę po nie w sobotę do NRD  :o . Czeka mnie chyba przemeblowanie pokoju  :o

jamówię


kawosz

#233
Są troszkę szersze od D i troszkę głębsze coś chyba po 5 cm . Za to są niższe ;) . Raz się żyje ;D co mi tam . Paweł będzie zszokowany jak przeczyta te posty ;D . Ondrej wie od wczoraj i mnie wsparł ;D w tym szaleństwie ;D
Wg katalogu 50kg sztuka skuteczność 100 db .
Przeznaczenie wg producenta to między innymi sale kościelne  ;D

jamówię


miniabyr

To lepsze od porannej kawy.! Njus dnia! Szaleństwo   :o ;D Darek a gdzie ty te lochy postawisz? Chyba że masz jakąś ukrytą komnatę  o której nic nie wspominałeś.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Okazało się że znajomy jedzie do Niemiec w piątek busem i się z nim zabiorę . Paliwo na połowę ;D . Ma sprawę 5 km od miejsca gdzie są kolumny ;D . Te paczki były mi przeznaczone ;D

kawosz

Cytat: miniabyr w Czerwiec 08, 2016, 07:22Darek a gdzie ty te lochy postawisz?
Zanim kliknąłem kup teraz obkleiłem taśmą pół pokoju ;D . Jak to zagra to nie mam pojęcia ale zaryzykowałem . Posłuchamy i zobaczymy . Coś czuję że to dobra decyzja .
Japończycy mogą sobie stawiać JBL na pół pokoju to Polacy nie będą gorsi ;D

MAC


miniabyr

Dobrze że jesteś optymistą. To bardzo ułatwia.. Gratuluję.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 08, 2016, 06:39zwariowałem ale kupiłem EV FR 300
Gratulacje :)
Ten zakątek internetu to jakaś wylęgarnia zarazy jest. A to śpulaki a to kolumny przedziwne :P
Na razie najbardziej mi się podoba sposób montażu i wąska specjalizacja do muzyki kościelnej  :) :D ;D
Ale 100dB skuteczności budzi szacunek. Można telefon jako źródło/wzmacniacz podłączyć :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

A to wszystko przez nas- mnie i Ondreja! Darek tylko nie bij nas :P Wczoraj policzyłem sobie wszystkie elementy  ,które muszę zakupię aby skończyć  moją zwrotnicę . Wyszło mi 2500 zł . Plus to co już jest to razem jest prawie 4000zł  To same  elementy ,bez skrzynki i montażu. I wcale nie ma tam drogich komponentów . Qfa cenowy szok .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

 Dorosły chłopczyk jestem . Możesz jak będziesz miał ochotę szykować się na niedziele . Ondrej już się szykuje .
Te kolumny to wielka zagadka . Podejrzewam że masa pracy przy nich będzie . Za to o ile zagrają frajda będzie większa niż przy zwykłych .

elektroboy

Gratulacje & wpólczucie członkom rodziny (znam to sam tak mam). FR 300 to jeszcze bardziej rarytasowe EV smoki. trochę w kierunku Altec Lansing ale bez tuby, na papierowym VMR wentylowanym sredniotonowym driverze. no i 15 całowy bas!!!! wooooow! :)

elektroboy

#244
jeszcze przypominam, FR300 mają moc 200W RMS/800W peak przy 100db efektywności.
to odpowiada akustycznej mocy około 800W RMS / 3200W peak (!!!!!!!!!) kolumn o standardowej czułości 88dB.
z koleji taki referencyjny MBL 101 ma tylko 82dB a katalogową moc 300W RMS. gdyby chciał uzyskać moc i dynamikę jaką ma EV FR300, musiął by MBL oferować 1200W RMS oraz peak power 4800W!!!!!!
5 kilowatt MBL nie odda nawet gdyby się zesrał razem z właścicielem :)   
sory za tą trochę wulgarności, ale aż tak mnie to porównanie rozbawiło :) 
jak tak na to patrze, nie jestem pewien czy na użytkowanie FR300 nie trzeba mieć specjalne pozwolenie do użytkowania małego reaktora atomowego domowego :_) 

szczemirek


elektroboy

u darka to będzie wyglądało dokładnie tak


vasa

Cytat: elektroboy w Czerwiec 08, 2016, 21:24u darka to będzie wyglądało dokładnie tak
I o to właśnie chodzi   ;D ;D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

A on się bał, że te co zaginęły w hameryce będą... za duże  ;D

kawosz

Cytat: vasa w Czerwiec 08, 2016, 21:33I o to właśnie chodzi    
Pokazałem Żonie jest w szoku ;D