Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy

#350
Cytat: pmcomp w Czerwiec 17, 2016, 19:40
Ondrej. Co do uważnej zamiany komponentów pełna zgoda. Sam wiesz jak w Technicsie 30A Rafal wrócil do ukladu ze sprzezeniem bo muzyka uciekla. A Ty z kolei wiesz, że zamiana kondów w torze na nowe powodowała degradację barwy i brzmienia. Musza zostać te stare gówniane bobki ;).
W kolumnach bywa podobnie ale jeszcze bardziej wyraźnie. Dlatego pomimo wielkich checi wciąż moje Tandbergo TL-5020 pozostaja niegrzebniete :). I nie dziwię się Maszy. Jesli mu pasuje brzmienie to jest super i niech tak zostanie.

Co do moich JBLi jak pamietasz tam z środka wylecialo wszystko ze względu na budowe systemu na zwrotnicy aktywnej. Bo wiedzialem, że ta droga daje najlepsze rezultaty. I nie mam dzieki temu problemow i dylematów w doborze elementów. A dzwięk poszedl ze trzy klasy w gore. Zwrotnice HF/UHF musialem zbudowac odzwonię poczatku alby nie rowalac tej wyjętej, oryginalnej JBLa. Niech leży, jeszcze się kiedys przyda. A tą nową zbudowalem na elementach bezkompromisowych. Czy mozna lepiej? Pewnie tak ekspetymentujac z kondami, cewkami i rezystorami. ale to co zrobiłem satysfajtuje mnie brzmieniowo więc projekt jest zamkniety.

BTW Robert Szczerbowski zaczął cos znowu grzebać w swoich 4343.

Pozdro
każdy system i każde uszy są inne, u mnie nie ma powrotu do korekcji SU30A, i bez nich jest w moim systemie muzykalnie, jest ale jednocześnie o 200% bardziej przestrzennie i przejzroczyście.
Rafał wrócił do korekcji kompromisowo. Też docenia o wiele lepszą "poprawność" budowania sceny, przestrzeń oraz szybkość SU30A bez korekcji. Niestety jego JBL jeszcze nie przeszły apgrejdem i sam wiesz jak one grały na starych kablach i kondenzatorach. Po prostu na razie jego JBL potrzebują dopompować muzykalność, nawet kosztem delikatnego zamulenia i gorszej liniowości, korekcje w SU30A takie efekty bez dwóch zdań do dzwięku wnoszą. tylko dla tego na razie zostaje z korekcjami w SU30A. Docelowo, po usprawnieniu i drobnego tuningu kolumn ma w planie korekcje ponownie odłączyć.
Mając wyważony, dopracowany system i usprawnioną zwrotnice w swoich kolumnach, różnica na plus w brzmieniu SU30A po uproszczeniu toru audio bez korekcji, jest według mnie ogromna.
Co dotyczy reszty zmian,  pomijając konieczny upgrade zasilających kondenzatorów, wymiana suchych katodowych elektolytów na nos black gate-y i pózniej na jeszcze według mnie o klasę lepsze sanyo-oscon (audio seria SP) bardzo poprawiło dzwięk. 
Natomiast masz 100% racje w tym, że każda próba "poprawy" dzięku wymianą kondensatorów wyjsciowych zpowodowało degradacje charakterystycznego dzwieku SU30A, który tak bardzo kochamy.
To tylko oznacza, że do każdej zmiany w starych urządzeniach trzeba podchodzić indywidualnie, mega ostrożnie, zawsze tylko jedna zmiana w czasie z mozliwoscia cofniecia zmiany. Ale to wszystko już chyba dla nas standardową procedurą :) 

PS: Tak, Robert jest ostatnio średnio zadowolony i zaczał kolejną przeróbkę/upgrade swoich 4343B.   

MAC

Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 21:02Robert jest ostatnio średnio zadowolony i zaczał kolejną przeróbkę/upgrade swoich 4343B.

Taką?  ;D


elektroboy

#352
Cytat: masza w Czerwiec 17, 2016, 21:06
Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 21:02Robert jest ostatnio średnio zadowolony i zaczał kolejną przeróbkę/upgrade swoich 4343B.

Taką?  ;D


to się pokaże :)  ale lekką ręką licząc pewnie wpakuje do zwrotnicy kolejnych wiele tysiąc pln. w koncowej fazię wartość elementów zwrotnicy u niego zbliża się do ceny wartości kolumn. Ja mam racjonalny limit dla ugrade poprawnie działającej zwrotnicy powiedzmy do 20-30% rynkowej wartości kolumny*.
W odwrotnym przypadku, czyli przy aż tak dużym nie zadowoleniu by pakować w upgrade zwrotnicy ponad 50% czy nawet 100% wartości kolumn bym się zastanawiał nad radykalnym rozwiązaniem, zmianą kolumn.
Ale to tylko moje podejście, każdy ma prawo do swojego. 

*PS: skoro komponenty są zawsze tak samo drogie, podane % opłacalnośći upgrade-u jednak mocno uzależnione od wartośći kolumn :)

miniabyr

Robert po prostu posłuchał EV u Ondreja  i kłopot gotowy :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Cytat: miniabyr w Czerwiec 17, 2016, 21:33
Robert po prostu posłuchał EV u Ondreja  i kłopot gotowy :P
:) może może :) jak na razie klub JBL dobrze się trzyma, ale potęga EV klubu gwaltownie rośnie :)   

Piterski

W moich próbach zmiany poszły chyba trochę za szybko.
Układ zabezpieczenia paszoł won i bardzo dobrze, wyprowadzenie na kondensatory też jest ok. ale brakuje mi czasem opcji załączanie tych dodatkowych "filtrów" czy jak to się zwie, tym hebelkowym przełącznikiem.
Teraz po zmianie zawieszenia jestem pewien, że trzeba było z tym zaczekać. Raz je próbowałem wlutować ale diabli mnie biorą jak mam odkręcać tę podstawę dlatego chcę wynieść zwrotnice na zewnątrz bo jak mam cokolwiek sprawdzać bez rozkręcania kolumny. Gwoli wyjaśnienia niezorientowanym, Włosi udoskonalili mi tę część kolumny poprzez wymianę cokołu. Zamówiłem już na kostki z MDF by przywrócić stan fabryczny.
Jeśli chodzi o usytuowanie zwrotnicy to w tym miejscu nie zgodzę się z Ondrejem, że jej umieszczenie w podstawie było przemyślanym pod względem sonicznym pomysłem. Drgania na pewno nie są korzystne dla kondensatorów, a analiza schematu zwrotnicy i możliwości przestawiania jej konfiguracji tą czarną wtyczką wskazuje jednoznacznie, że umieszczoną ja tam ze względu na wygodę. Jednym ruchem można wszystko poprzestawiać wręcz pominąć połowę filtrów. Jest to dużo bardziej zaawansowany pomysł niż zworka w Tanoyah. Wiadomo, że po wyjęciu płyty zwrotnicą trzeba tam dać analogiczne płyty. Zamówiłem już w to miejsce płyty z 6mm MDF, pilśnia która tam jest ma 5,5mm.
Jutro kleję też z Darkiem podstawki, tymczasowe na próbę. Z kondensatorami też podchodzę do tego bardzo ostrożnie nic nie wyrzuciłem na stałe by móc wracać i sprawdzać.
Generalnie z elementami trzeba postępować ostrożnie ale skłonny jestem np zgodzić się z Pawłem, że wymiana cewki rdzeniowej na powietrzną da dobry efekt bo te co są nie są za szczególne i obawiam się, że po prostu powietrznych o tych parametrach by tam nie zmieścili. To projektował inżynier, czy może raczej zespól i na pewno stosował inżynierskie podejście aczkolwiek nowatorskie. Nie znam historii ich powstania. Pudło też jest ciekawe bo faktycznie gra i jest skąpo wytłumione, podobnie jak u Darka i odwrotnie niż w NS-1000 Yamahy.
Liczę się też z tym, że mam kiepskie partnerstwo do tych kolumn by je neutralnie zestroić ale korzystając z doświadczeń Ondreja i Pawła liczę, że efekt końcowy będzie zadowalający.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotr powtórzę jak mantrę ......Nie oceniaj brzmienia tych kolumn kiedy grają z podłogi !ONE nie były zaprojektowane do słuchania  w tej pozycji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 17, 2016, 22:04
Piotr powtórzę jak mantrę ......Nie oceniaj brzmienia tych kolumn kiedy grają z podłogi !ONE nie były zaprojektowane do słuchania  w tej pozycji.
No i dlatego cierpię takie katuszę, ale jeszcze tylko do jutra, mam nadzieje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2016, 22:06
Cytat: miniabyr w Czerwiec 17, 2016, 22:04
Piotr powtórzę jak mantrę ......Nie oceniaj brzmienia tych kolumn kiedy grają z podłogi !ONE nie były zaprojektowane do słuchania  w tej pozycji.
No i dlatego cierpię takie katuszę, ale jeszcze tylko do jutra, mam nadzieje.

I zapanuje nirwana !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2016, 21:57Jutro kleję też z Darkiem podstawki,

Panie, Pan tu nie stał.
Który numerek masz? Bo ja trzeci tylko w kiblu byłem.
;D

elektroboy

#360
Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2016, 21:57Jeśli chodzi o usytuowanie zwrotnicy to w tym miejscu nie zgodzę się z Ondrejem, że jej umieszczenie w podstawie było przemyślanym pod względem sonicznym pomysłem. Drgania na pewno nie są korzystne dla kondensatorów
teoretycznie masz racje, oficjalna teoria mówi że drgania są szkodliwe dla dzwięku.
w praktyce sie ale sto razy przekonałem, że drgania czasami wprowadzają realizm którego tak pragnę/-niemy i oczekuję/-emy od swojego systemu.
to dla tego mi stare, mega mikrofoniczne lampy tesla 6F32 brmią o wiele bardziej realistycznie = lepiej, od perfekcyjnych i nie mikrofonicznych telefunkem czy siemens 6AK5W .
pewnie dla tego też lampowy preamp SU30A gra z rezonującą blaszaną pokrywą subjektywnie bardziej przekonująco jak bez niej.
dla tegó mój najbardziej mikrofoniczny kabel jaki w życiu słyszałem,  jestem chyba przez ten kabel w stanie nagrać krzyk mojej żony(!), gra najlepiej i to na bardzo czułym gramofonowym wejsciu.
do tego wszystkiego naważniejsze. nasza ukochana kolumna Interface Delta jest przecież cała "rezonatorem doskonałym".
Praktycznie nie ma w niej żadnego tłumienia, każdy jej element, szczególnie VMR oraz basowy głośnik wykorzystuje drgania w kontrolowany, konstruktorem przewidziany sposób.
I to jest pewnie jednym z głownych faktorów doskonalego "life like" brzmienia Delt.
Ja nie twierdze że zawsze są rezonanse dobre, ale w poprawnie skonstruowanym urządzeniu są po prostu cżeścią tego dżwieku, który kochamy. Dla tego  się napewno nie będę przejmować drganiami kondenzatorów czy innych elementów zwrotnicy w swoim zaplanowanym oryginalnym miejscu.   
Natomiast rozumiem że w trakcie fine tuningu kolumn jest mega męcżące każde kolejne zdejmowanie i rozkręcanie potężnej kolumny. W takim razię wyjęcie zwrotnicy na zewnątrz upraszcza sprawę.
Ja jednak poczekam na efekty takiego zabiego u kolegów.
Wtedy zrobie porównianie definitywne i prawda która szkoła jest dla mnie lepsza się pokaże.
Na razie zostaje przy oryginalnym rozwiązaniu konstruktora szalonego EV.
Czy to w takim razie oznacza, że jestem audio MASOCHISTĄ?  :)

kawosz

Cytat: masza w Czerwiec 17, 2016, 22:12Panie, Pan tu nie stał.
Który numerek masz? Bo ja trzeci tylko w kiblu byłem.
I się wydało dlaczego Masza będziesz miał na środę . Na usprawiedliwienie powiem że powiadomili mnie o dębowych kolkach z zaskoczenia .

wojtek41

A wyciosasz parkę więcej ?  :D

MAC

Cytat: kawosz w Czerwiec 17, 2016, 22:15I się wydało dlaczego Masza będziesz miał na środę . Na usprawiedliwienie powiem że powiadomili mnie o dębowych kolkach z zaskoczenia .

Spoko, nie ma problemu. Kompletnie się nie pali. Poczekam ile trzeba :)

kawosz

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 17, 2016, 22:16A wyciosasz parkę więcej ? 
;D powinno się udać ;) . 1 trening miałem na prowizorkach do JBL . 2 trening będzie na kołkach które kupił Piterski . Dla Maszy będą już profesjonalne ^^

Piterski

Cytat: masza w Czerwiec 17, 2016, 22:12
Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2016, 21:57Jutro kleję też z Darkiem podstawki,

Panie, Pan tu nie stał.
Który numerek masz? Bo ja trzeci tylko w kiblu byłem.
;D
Ależ skąd kolejka to była z tej strony ;D

Moje to taka prowizorka, a Twojego dębu jeszcze wtedy nie było, bardzo jestem ciekaw jaki uzyskasz z Darkiem efekt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 22:14
[...] teoretycznie masz racje, oficjalna teoria mówi że drgania są szkodliwe dla dzwięku.
w praktyce sie ale sto razy przekonałem, że drgania czasami wprowadzają realizm którego tak pragnę/-niemy i oczekuję/-emy od swojego systemu. [...]

Trochę skróciłem cytat ale sądzę, że można przytoczyć też teorie że zbytnie tłumienie jest równie szkodliwe lub nawet bardziej.

Mając takie brzmienie jaki mi ostatnio zaprezentowałeś mógłbym spokojnie zostać tym audio MASOCHISTĄ ;D

Na pewno trzeba wszystko wypróbować w praniu zaczynając, jak słusznie zauważył Paweł, od podstawek.
Potem cała reszta  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

Cytat: Piterski w Czerwiec 17, 2016, 22:36
Cytat: elektroboy w Czerwiec 17, 2016, 22:14
[...] teoretycznie masz racje, oficjalna teoria mówi że drgania są szkodliwe dla dzwięku.
w praktyce sie ale sto razy przekonałem, że drgania czasami wprowadzają realizm którego tak pragnę/-niemy i oczekuję/-emy od swojego systemu. [...]

Trochę skróciłem cytat ale sądzę, że można przytoczyć też teorie że zbytnie tłumienie jest równie szkodliwe lub nawet bardziej.

Mając takie brzmienie jaki mi ostatnio zaprezentowałeś mógłbym spokojnie zostać tym audio MASOCHISTĄ ;D

Na pewno trzeba wszystko wypróbować w praniu zaczynając, jak słusznie zauważył Paweł, od podstawek.
Potem cała reszta  ;)
Nie odrazu Rzym zbudowano :)

wojtek41

Cytat: kawosz w Czerwiec 17, 2016, 22:23powinno się udać  . 1 trening miałem na prowizorkach do JBL . 2 trening będzie na kołkach które kupił Piterski . Dla Maszy będą już profesjonalne ^^
Jeśli się uda, to się piszę na te ostatnie  :D  Tak z 30 cm... ;)

elektroboy

ja mam chyba prawo weta, byłem pierwszy tylko w toalecie zadługo siedziałem :)

wojtek41

Proszę Pana. Co ma kibel do stojaka ?  ;D

kawosz

Dobra Chłopaki  . Dla Maszy mam materiał który wcześniej zamawiałem . Piotrek kupił sobie sam . Ondrej był pierwszy ale jeszcze nie pomierzył  ;D . Wojtek i Ondrej wymiary na pw . Wysokość szerokość głębokość . Oczekiwanie na kantówkę dębowa to ok 2-3 tygodnie .

wojtek41


MAC

Darek, Ty jebnij te ramy, przebranżuj pracowników i rób podstawki pod kolumny. Zobacz co się dzieje  :)

gratefullde

Cytat: masza w Czerwiec 17, 2016, 23:39a rób podstawki pod kolumny

Najlepiej, podstawki się tu sprzedadzą na pniu. Juz się do kolejki zapisuję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9