Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Melepeta w Czerwiec 27, 2016, 10:10Wódki i pacierza nie odmawiam ;-)
Zdaje się że wraz z setnym wpisem masz wstęp do barku gdzie ochlapusy testują wszystko co dziury w podłodze nie wypala :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Kolejny apgrejd zrobiony! Ja i Ondrej dobraliśmy się do zwrotnicy i  zrobiliśmy nastepujace zmiany :  na tonach wysokich jako rezystor równoległy do głośnika został wlutowany Pathaudio,czyli polski rezystor. Ale to czysta audiofilia i razem z rezystorem Duelund( w szeregu do sygnału)  tworzą fantastyczny duet . to połączenie jest FANTASTYCZNE.  ;D   Następnie ze średnicy wyfrunęły stare ceramiczne rezystory i zostały zastąpione rezystorami Mills .Jest super ! pozbyłem się z dźwięku chropowatości ! I najwiekszy szok  to wymiana kondensatorów na basie na tanie , elektrolityczne Mundorf Ecap Plain . To ma wpływ na wszystko nie tylko na sam bas ! Zaskakuje szybkość  w tym paśmie a przecież to elektrolit . Ja odpadłem i widziałem po minie Ondreja że długo nie wytrzyma i  zakupi takie na bas kondy jak moje. A bedzie jeszcze lepiej ! Teraz czas na cewki. CDN.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 21:50
Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o
Yes,yes,yes
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek

Super się śledzi Wasze poczynania. Szkoda, że wirtualnie ale trzymam kciuki!

Acoustic Lab

Nowe zagrały lepiej, z tym że porównujemy nowe tanie do starych, które były zapewne dość słabo wykonane - wnioskuję to po opisach innych elementów zwrotnic EV.
Szkoda że nie porównałeś z Ecap RAW. Kupię sobie i zrobię upgrade konda RAW za 9,99zł, na PLAIN za 18,99zł. Spodziewam się że zagra dwa razy lepiej  ;D

Słuchaliście przed i po wstawieniu samego razystora PathAudio, czy zrobiliście wszystkie zmiany jednocześnie?
Skoro lubisz granie do przodu to zapewne byś polubił rezystory Mundorfa Supreme. Jakie tam masz wartości rezystorów? Bo mam 4szt po 1,5Om i nie zawaham się z nimi przyjechać   ;)

miniabyr

Wszystko można sprawdzić tylko czas i pieniądze są na przeszkodzie . Po włożeniu Pathaudio zniknela z wysokich cała chropowatość ,ziarno. Myślę ,że to koniec działań w tym paśmie.Chętnie pożongluję rezystorami na średnicy bo zabawa przednia  a i nikt mi kitów z poezji audiofilskiej wciskać nie będzie ,bo po prostu będę wiedział jak te elementy mogą zagrać.  A  wartosci rezystorów potrzebuję :jako równoległy 39Ohm -20W oraz 5  Ohm -20W.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#457
Cytat: miniabyr w Czerwiec 29, 2016, 21:48
Kolejny apgrejd zrobiony! Ja i Ondrej dobraliśmy się do zwrotnicy i  zrobiliśmy nastepujace zmiany :  na tonach wysokich jako rezystor równoległy do głośnika został wlutowany Pathaudio,czyli polski rezystor. Ale to czysta audiofilia i razem z rezystorem Duelund( w szeregu do sygnału)  tworzą fantastyczny duet . to połączenie jest FANTASTYCZNE.  ;D   Następnie ze średnicy wyfrunęły stare ceramiczne rezystory i zostały zastąpione rezystorami Mills .Jest super ! pozbyłem się z dźwięku chropowatości ! I najwiekszy szok  to wymiana kondensatorów na basie na tanie , elektrolityczne Mundorf Ecap Plain . To ma wpływ na wszystko nie tylko na sam bas ! Zaskakuje szybkość  w tym paśmie a przecież to elektrolit . Ja odpadłem i widziałem po minie Ondreja że długo nie wytrzyma i  zakupi takie na bas kondy jak moje. A bedzie jeszcze lepiej ! Teraz czas na cewki. CDN.
Z mojej strony taaaak:

1. pozytywnej zmiany (takiej prawdziwej!) na wysokotonowym się spodziewałem, skoro tak samo się udziało jakiś czas temu w moich Deltach. Róznica tylko że ja na razie użyłem szeregowy Duelund 3,3ohm (u Pawłą 2,7ohm = ciut więcej góry)

2. Wymiana oryg. rezystorów ceramicznych na Mills przyniosła według mnie dla średnicy tylko minimalny efekt, mógł byc on nawet tylko pochodną dużych, pozytywnych zmian na górze.

3. Mundorf eCap Plain, uaaaaaaaaaah! What the SOUND! One mnie po prostu powaliły na kolana!
Podkreśliły wszystko to dobre, co kocham na Deltach najwięcej.
Otwartość, nie wiawygodną szybkość i energie i referencyjny bas lepszy od bajki.
Po prostu nie spodziewałem się nawet 5% tego pozytywnego, co te kondenzatory zrobili.
Szczególnie po porażce o wiele droższych i teoretycznie lepszych MCapów u Pawła na basie.
Stare oryginalne elyty pokazały się jednak lepszymi kondensatorami na swoim miejscu.
Dla tego dziś nie oczekiwałem od eCap-ów  zbyt dużo. I to błąd kapitalny (na całe szczęście!).
Co więcej, Plain-y odczarowały kolejną komnatę dla średnicy i góry.
Trzymam kciuki by sie przynajmniej taki dżwięk utrzymał po wygrzaniu.
Mam nadzieje, że Mondorfy po 2-3 tygodniach nie wymiękną i utrzymają wysoki standard!
Oczywiście dla swoich Delt jez zamawiam natychmiast! Mam nadzieje, że u mnie tak samo pozytywnie zadziałają.


miniabyr

I trzeba pamiętać ,że każde pozbycie się dodatkowego  lutu ,kabla przynosi wymierny efekt soniczny .To słychać . Kurde juz nie mogę doczekac się zakonczenia tej batalii . A zakończona będzie zwrotnicą na zewnątrz kolumny. ..................ja pierdziu jak ten bas ładnie gra :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 21:50
Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o


Błąd.
Wypadly lepiej w porównaniu z kondami, ktore Panowie mieli dostępne. A pamiętajmy jakie to są pojemności i ceny.
Elektrolit w torze to ... ZŁO !!!
W skali bezwzględnej jakości dźwięku elektrolity polegną.
To jest kompromis dźwiękowy, identyczny jaki stosowali producenci stosując takie a nie inne elementy.

Pozdro.

miniabyr

Cytat: pmcomp w Czerwiec 30, 2016, 00:05
Elektrolit w torze to ... ZŁO !!!
He he jesli tak brami zło to ja chcę jego więcej . Masz rację że użycie elektrolitu to kompromis ,A pamiętasz moje bezkompromisowe Vcap'y CuTf w torze wzmacniacza ? Bezkompromisowe rozwiazenie które nie zdało egzaminu.Fajnie jest być zaskakiwanym przez nie audiofilskie rozwiązania . I to jest jedno z nich Mundorf Ecap Plain.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#461
Cytat: pmcomp w Czerwiec 30, 2016, 00:05
Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 21:50
Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o
Błąd.
Wypadly lepiej w porównaniu z kondami, ktore Panowie mieli dostępne. A pamiętajmy jakie to są pojemności i ceny.
Elektrolit w torze to ... ZŁO !!!
W skali bezwzględnej jakości dźwięku elektrolity polegną.
To jest kompromis dźwiękowy, identyczny jaki stosowali producenci stosując takie a nie inne elementy.

Pozdro.


    Elektrolit w torze to ... ZŁO !!!

He he jesli tak brami zło to ja chcę jego więcej . Masz rację że użycie elektrolitu to kompromis ,A pamiętasz moje bezkompromisowe Vcap'y CuTf w torze wzmacniacza ? Bezkompromisowe rozwiazenie które nie zdało egzaminu.Fajnie jest być zaskakiwanym przez nie audiofilskie rozwiązania . I to jest jedno z nich Mundorf Ecap Plain.


Nie zapominajmy, audio jest jak gotowanie zupy, czasami są najdroższe ingrediencje g*wno warte i tanie tajemnicze zioła od babci zrobią "to coś" co robi z zupy sztukę :)
Wypasione i mega drogie Jupitery czy Duelundy wielkości 2,5l butli od koli są pewnie świetnymi kondenzatorwami do pewnych specyficznych zadań. Na pewno nie są ale uniwersalnym lekarstwem na każde kolumny, każdy bas, każde uszy.
eCap plain po prostu pokochały Delty i wice wersa i to spowodowało spore pozytywne emocje.
Innymi słowy podniosły Pawła system o kolejna bezdyskusyjną klasę wyżej i coś tak czuję że będzie mega trudno je pobić i zastąpić czymś jeszcze lepszym.   
   



jamówię

Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 21:50
Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o


Tak jak u Harbetha,jakby Shaw słuchał różnych mądrości,że elktrolity to zło,to pewne nadal byłby w piwnicy,dobrze że nie słucha...

elektroboy

Cytat: jamówię w Czerwiec 30, 2016, 08:20
Cytat: masza w Czerwiec 29, 2016, 21:50
Czyli znienawidzone przez wszystkich elektrolity wypadły najlepiej?  :o
Tak jak u Harbetha,jakby Shaw słuchał różnych mądrości,że elktrolity to zło,to pewne nadal byłby w piwnicy,dobrze że nie słucha...

John Wright, ojciec słynnych IMF oraz TDL speakers był tego samego zdania. Kochał el-lyty w swoich genialnie grających konstrukcjach.


elem

Lamerskie pytanie, wybaczcie. Co złego robią elektrolity w torze sygnału?  Wprowadzają jakieś specyficzne zniekształcenia wynikające z ich budowy?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Czerwiec 30, 2016, 09:38Co złego robią elektrolity w torze sygnału?  Wprowadzają jakieś specyficzne zniekształcenia wynikające z ich budowy?

Są mniej "liniowe" niż kondensatory foliowe. Z tego względu, we wzmacniaczu warto wymienić kluczowe elektrolity w torze sygnałowym na foliowe. Z kolumnami sprawa wygląda gorzej, bo często projektanci filtrów w zwrotnicy obliczają je z uwzględnieniem charakterystyk kondensatorów elektrolitycznych. Wstawienie kondensatora foliowego w miejsce elektrolitu może więcej zepsuć niż poprawić.

Wadą elektrolitów jest duży rozrzut pojemności w ramach tolerancji produkcyjnej oraz zmienność pojemności i ESR w czasie (zwłaszcza jeżeli są mocno przewymiarowane napięciowo).

elektroboy

Cytat: Jakub w Czerwiec 30, 2016, 10:12
Cytat: elem w Czerwiec 30, 2016, 09:38Co złego robią elektrolity w torze sygnału?  Wprowadzają jakieś specyficzne zniekształcenia wynikające z ich budowy?

Są mniej "liniowe" niż kondensatory foliowe. Z tego względu, we wzmacniaczu warto wymienić kluczowe elektrolity w torze sygnałowym na foliowe. Z kolumnami sprawa wygląda gorzej, bo często projektanci filtrów w zwrotnicy obliczają je z uwzględnieniem charakterystyk kondensatorów elektrolitycznych. Wstawienie kondensatora foliowego w miejsce elektrolitu może więcej zepsuć niż poprawić.

Wadą elektrolitów jest duży rozrzut pojemności w ramach tolerancji produkcyjnej oraz zmienność pojemności i ESR w czasie (zwłaszcza jeżeli są mocno przewymiarowane napięciowo).

Forum niestety nie umożliwia lajki, to napiszę wprost - bardzo ładnie i rzeczowo napisane oraz wytłumaczone :)

jt211

Czytam , czytam i wychodzi że jestem zboczeńcem chyba.
Z kolegą próbuję zrobić moje nowe głośniki bez rezystorów i zwrotką pierwszego rzędu.
Nie jest łatwo gdyż tylko kilka firm robi drivery pod specyfikację :(
Przecież każdy element coś wnosi :)

Jakub

Cytat: jt211 w Czerwiec 30, 2016, 12:02Czytam , czytam i wychodzi że jestem zboczeńcem chyba.
Z kolegą próbuję zrobić moje nowe głośniki bez rezystorów i zwrotką pierwszego rzędu.
Nie jest łatwo gdyż tylko kilka firm robi drivery pod specyfikację
Przecież każdy element coś wnosi

Ja mam takie klamoty :) Jedna cewka na niskotonowcu, kondensator na średniotonowcach, i kondensator na wysokotonowcu. Jest jeszcze potencjometr, ale można go pominąć. :)

elem

Cytat: elektroboy w Czerwiec 30, 2016, 10:59bardzo ładnie i rzeczowo napisane oraz wytłumaczone

Dołączam się do "lajka" Ondreja - wielkie dzięki Jakub  :-*
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elektroboy

#470
Cytat: jt211 w Czerwiec 30, 2016, 12:02
Czytam , czytam i wychodzi że jestem zboczeńcem chyba.
Z kolegą próbuję zrobić moje nowe głośniki bez rezystorów i zwrotką pierwszego rzędu.
Nie jest łatwo gdyż tylko kilka firm robi drivery pod specyfikację :(
Przecież każdy element coś wnosi :)

To bardzo słuszna koncepcja, o ile jest od a do z dobrze zaprojektowana.
EV Interface Delta jest ale zupełnie inna koncepcja.
Posiada zwrotnicę z filtrami 2rzędu (srednio- / wysoko- tonowy) oraz 3 rzędu (basowy).
Wyjątkowe jest to, że zwrotnica ma w zamiast płynnych przejść miedzy swoimi 3 przetwornikami zaprojektowane 2 spore "dziury" i to miedzy 300-600Hz oraz 1.500-6.000HZ !!!!!!!!
Oznacza to, że dzwięk generowany prez same membrany pojedyńczych przetworników się praktycznie na siebie  nie nakładają.
Liniowe "zszycie" pasm jest jednak zagwarantowane rezonansami sprytnie zaprojektowanej, wewnętrznie prawie nie zatłumionej obudowy (górny bas), wentylowanym średniotonowym VRM głośnikiem (300-600Hz) oraz specjalnie zaprojektowanym pierścieniem z twardego kompozytu napędzanego membraną tego samego VRM średniotonowego przetwornika (1.500-6.000Hz).
Każdy przetwornik w ten sposób pracuje bardzo efektywnie w relatywnie wąskim i najbardziej liniowym pasmie, daleko od swoich częstotliwości rezonansowych (VRM), oraz daleko od swoich zniekształceń nieparzystymi harmonicznymi (wysokotonowy EV ST350 generuje od 6kHz - 20kHz tylko 2 harmoniczną!).

Genialnie wymyślone i perfekcyjnie policzone według teorii noblistów Thiele-Small'a.

Końcowy efekt wygląda imponująco i gra jeszcze lepiej:


elektroboy

Cytat: elektroboy w Czerwiec 30, 2016, 14:17
Cytat: jt211 w Czerwiec 30, 2016, 12:02
Czytam , czytam i wychodzi że jestem zboczeńcem chyba.
Z kolegą próbuję zrobić moje nowe głośniki bez rezystorów i zwrotką pierwszego rzędu.
Nie jest łatwo gdyż tylko kilka firm robi drivery pod specyfikację :(
Przecież każdy element coś wnosi :)

To bardzo słuszna koncepcja, o ile jest od a do z dobrze zaprojektowana.
EV Interface Delta ma ale zupełnie inną koncepcję.
Posiada zwrotnicę z filtrami 2rzędu (srednio- / wysoko- tonowy) oraz 3 rzędu (basowy).
Wyjątkowe jest to, że zwrotnica ma w zamiast płynnych przejść miedzy swoimi 3 przetwornikami zaprojektowane 2 spore "dziury" i to miedzy 300-600Hz oraz 1.500-6.000HZ !!!!!!!!
Oznacza to, że dzwięk generowany prez same membrany pojedyńczych przetworników się praktycznie na siebie  nie nakładają.
Liniowe "zszycie" pasm jest jednak zagwarantowane rezonansami sprytnie zaprojektowanej, wewnętrznie prawie nie zatłumionej obudowy (górny bas), wentylowanym średniotonowym VRM głośnikiem (300-600Hz) oraz specjalnie zaprojektowanym pierścieniem z twardego kompozytu napędzanego membraną tego samego VRM średniotonowego przetwornika (1.500-6.000Hz).
Każdy przetwornik w ten sposób pracuje bardzo efektywnie w relatywnie wąskim i najbardziej liniowym pasmie, daleko od swoich częstotliwości rezonansowych (VRM), oraz daleko od swoich zniekształceń nieparzystymi harmonicznymi (wysokotonowy EV ST350 generuje od 6kHz - 20kHz tylko 2 harmoniczną!).

Genialnie wymyślone i perfekcyjnie policzone według teorii noblistów Thiele-Small'a.

Końcowy efekt wygląda imponująco i gra jeszcze lepiej:



elektroboy

Cytat: elektroboy w Czerwiec 30, 2016, 14:17
Cytat: jt211 w Czerwiec 30, 2016, 12:02
Czytam , czytam i wychodzi że jestem zboczeńcem chyba.
Z kolegą próbuję zrobić moje nowe głośniki bez rezystorów i zwrotką pierwszego rzędu.
Nie jest łatwo gdyż tylko kilka firm robi drivery pod specyfikację :(
Przecież każdy element coś wnosi :)

To bardzo słuszna koncepcja, o ile jest od a do z dobrze zaprojektowana.
EV Interface Delta jest zbudowana na zupełnie innych zasadach, szczegółowo się trzymających teorie Thielle-Small'a. Ci panowie za nią otrzymały nobla i ja by dał nobla również temu kto je skonstruował. 
Delty posiada zwrotnicę z filtrami 2rzędu (głośnik średnio- / wysoko- tonowy) oraz 3 rzędu (basowy).
Wyjątkowe jest to, że zwrotnica ma w zamiast płynnych przejść miedzy swoimi 3 przetwornikami w zwrotnicy zaprojektowane 2 spore "dziury" i to miedzy 300-600Hz oraz 1.500-6.000HZ !!!!!!!!
Oznacza to, że dzwięk generowany prez same membrany pojedyńczych przetworników się praktycznie na siebie  nie nakładają.
Liniowe "zszycie" pasm jest jednak zagwarantowane rezonansami sprytnie zaprojektowanej, wewnętrznie prawie nie zatłumionej obudowy (górny bas), wentylowanym średniotonowym VRM głośnikiem (300-600Hz) oraz specjalnie zaprojektowanym pierścieniem z twardego kompozytu napędzanego membraną tego samego VRM średniotonowego przetwornika (1.500-6.000Hz).
Każdy przetwornik w ten sposób pracuje bardzo efektywnie w relatywnie wąskim i najbardziej liniowym pasmie, daleko od swoich częstotliwości rezonansowych (VRM), oraz daleko od swoich zniekształceń nieparzystymi harmonicznymi (wysokotonowy EV ST350 generuje od 6kHz - 20kHz tylko 2 harmoniczną!).

Genialnie wymyślone i perfekcyjnie policzone według teorii noblistów Thiele-Small'a.

Końcowy efekt wygląda imponująco i gra jeszcze lepiej:



elektroboy

dziwne rzeczy się dzieją, przez edycje tekstu mi poprzedni wpis kilka razy skopiował.
dziwnie działą audiomaniacy engine lub wariuje mój windows?!
bleee, w każdym bądż razie sorry.
może administrator mogł by zkasować te nie potrzebne powtórki?

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.