Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cena też ładna . Większa niż delt  :o

Piterski

Z Electro Voicem jest tak jak z truflami są rzadkie i trudne do znalezienia, a przez to cenne.

W opisie jest coś o jakiś możliwych modyfikacjach ale słabo mi się to tłumaczyło, może Rudy to przełoży na polski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: kawosz w Czerwiec 30, 2016, 19:16
Cena też ładna . Większa niż delt  :o

Jak nic czytają nasze forum  ;D

kawosz

Jak by Amerykaniec idiota spakował je oddzielnie to bym je miał za tysiaka dolców a nie 2 tysiaki euro .
Nie wiem czy dał bym 2k euro ale możliwe że tak . Całe szczęście ten dylemat już mnie nie dotyczy  8). I jakiś mały ten basowiec  ;D w nich jest  ::) ;D ;)

MAC


kawosz

Chyba jednak nie . Z wieśniakowa były mniejsze  :) Te to są podobne do tych które mam teraz  :o

Piterski

#481
Darku ty miałeś dostać bodaj wersje C.
Ta jest podobna do Delty tylko układ głośników inny i głośnik wysoko tonowy bez tuby.
Może Ondrej wie coś więcej na ich temat.

PS. Jak tak patrze to jednak bardzo podobne do tych Twoich niedoszłych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

gość z węgier nie złe ceny przywalił. oferuje kilka lewelów tuningu.
może my mu zaoferujemy szkolenie za 2-3kEur ;)

elektroboy

Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2016, 19:39
Darku ty miałeś dostać bodaj wersje C.
Ta jest podobna do Delty tylko układ głośników inny i głośnik wysoko tonowy bez tuby.
Może Ondrej wie coś więcej na ich temat.

PS. Jak tak patrze to jednak bardzo podobne do tych Twoich niedoszłych.
gamy jeszcze nie słyszałem, mogą być bardzo fajne do mniejszego pomieszczenia.
to ale z pewnością nie klasa delt ani fr300 kawosza. różnia się praktycznie wszystkim, inna waga, skuteczność, użyto tańsze "eco" przetworniki...

miniabyr

Wygrzewam "basowe" kondensatory i w ramach poświęcenia słucham techno ,rave . Mam nadzieję że nie zwariuję  :o Mam tak  ymc,ymc ymc ymc ymc ymc ymcymc ymc ymc ymc ymc  yymc ymc ymc ymc ymc ymc ymc ymc  . Drugi kawałek ymc ymc cym ymc ymc cym cym ymcymc tadam tadam ymc ymc ymc tadam  . Cholera mam cztery takie boxy pelne samych hitów. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Taka muzyka to może zagrozić równowadze psychicznej audiofila  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

 :o Piotr ty zakladasz że audiofil to ma równowagę psychiczną ? He he no dziś drugi żart który mnie rozbawił . Latamy ,zmieniamy ,mendzimy i wiecznie nieszczęśliwi . Wiadro prozaku na miesiąc to za mało ! No  ja idę zażyć swoja porcję ...................i popic wódą  :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Lipiec 05, 2016, 15:55
Wygrzewam "basowe" kondensatory i w ramach poświęcenia słucham techno ,rave . Mam nadzieję że nie zwariuję  :o Mam tak  ymc,ymc ymc ymc ymc ymc ymcymc ymc ymc ymc ymc  yymc ymc ymc ymc ymc ymc ymc ymc  . Drugi kawałek ymc ymc cym ymc ymc cym cym ymcymc tadam tadam ymc ymc ymc tadam  . Cholera mam cztery takie boxy pelne samych hitów. ;D

Trudny tekst  ;D

Piterski

Cytat: miniabyr w Lipiec 05, 2016, 22:52
:o Piotr ty zakladasz że audiofil to ma równowagę psychiczną ? He he no dziś drugi żart który mnie rozbawił . Latamy ,zmieniamy ,mendzimy i wiecznie nieszczęśliwi . Wiadro prozaku na miesiąc to za mało ! No  ja idę zażyć swoja porcję ...................i popic wódą  :P
No masz racje, do zbliżonej konkluzji doszliśmy dziś z Kawoszem jak od niego wracałem.
Chyba się też przejdę do apteki, przyda mi się trochę antydepresantów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

A co poszło nie tak,że musisz udać się do apteki?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

No jak to nie wiesz  ;D
Odwieczny syndrom , za mało  :o

miniabyr

A nie to wszystko w normie .Czyli prawdziwy audiofil w prawdziwej sytuacji . Z życia wzięte. Uf a już myślałem że coś poważnego przydarzyło się Piotrowi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

#492
Cytat: miniabyr w Czerwiec 29, 2016, 21:48
Kolejny apgrejd zrobiony! Ja i Ondrej dobraliśmy się do zwrotnicy i  zrobiliśmy nastepujace zmiany :  na tonach wysokich jako rezystor równoległy do głośnika został wlutowany Pathaudio,czyli polski rezystor. Ale to czysta audiofilia i razem z rezystorem Duelund( w szeregu do sygnału)  tworzą fantastyczny duet . to połączenie jest FANTASTYCZNE.  ;D   Następnie ze średnicy wyfrunęły stare ceramiczne rezystory i zostały zastąpione rezystorami Mills .Jest super ! pozbyłem się z dźwięku chropowatości ! I najwiekszy szok  to wymiana kondensatorów na basie na tanie , elektrolityczne Mundorf Ecap Plain . To ma wpływ na wszystko nie tylko na sam bas ! Zaskakuje szybkość  w tym paśmie a przecież to elektrolit . Ja odpadłem i widziałem po minie Ondreja że długo nie wytrzyma i  zakupi takie na bas kondy jak moje. A bedzie jeszcze lepiej ! Teraz czas na cewki. CDN.

Witam kolegow.
Zmotywowany Waszymi doświadczeniami, zdecydowalem sie zakupic kondy mundorf ecap plain na bas. Obecnie mam w zwrotnicy 150uF mcap, bas potrafi zadudnic i niestety przykrywa to barwe basu. Czekam na dostawe nowych kondow. Myslalem tez o kondach mundorf mcap evo alu, ale nie doczytalem czy byly przez Was testowane. Kolumny to calkowicie modyfikowane focal aria 948. Pozdrawiam Zbyszek

miniabyr

Miło nam że możemy być inspiracją. Zaznaczę ,że trzymamy się ściśle wartości schematu oryginalnej konstrukcji  ,nie zmieniamy podziałów pasm . Jak brzmią te Mundorf ECap Plain  na basie ? Bardzo dźwięcznie -to chyba najlepsze określenie . Do tego znakomicie zszywają się z resztą pasma -świetnie się ten bas miksuje . Nie dudni .Dobrze brzmi połączenie kilku mniejszych kondensatorów ,aby stworzyły docelowa wartość ,niż jeden kondensator  o takiej samej wartości. To brzmi jakos tak bardziej muzycznie. Jeśli w twojej kolumnie są tanie rezystory ceramiczne ,to pozbądź się ich bez żalu i zastąp Duelundem ,Pathaudio ,Mills (ceramiczny rezystor) .ŚWIETNE  komponenty . Po ich wymianie z brzmienia znikła chropowatość i szorstkość . Połączenie na tonach wysokich Duelunda (w szeregu) z Pathaudio (równolegle) postawiło mnie na równe nogi .Nie żałuję  wydanych pieniędzy na te rezystory.  Dzis miałem okazję zobaczyś zwrotnicę w pewnej bardzo znanej brytyjskiej firmy. O szit ,ale nas dymają wciskając poezję audiofilską . A my się dajemy im dymać . Koszt jednej 2 drożnej zwrotnicy to może 10 złotych z cewkami . Szkoda że nie zrobiłem fotki . Ktos powie ,że przecież to gra..........ale jak by zagrało gdyby miało zwrotnicę z lepszych komponentów?. A koszt nowej pary kolumn to ok 12 tyś zł.  :) Ok  całe nasze hobby ma przynosić satysfakcję . Jak widać są różne drogi do niej. C.D.N.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

#494
Moje arie 948, oryginalna zwrotnica to,koszt moze 50 zl. Na upgrade arii wydalem ponad 4 tys zl. Ale bylo,warto. Na zdjeciach oryginalna zwrotnica i moja przerobiona. Rezystory uzyte to grafitowe olowki robione przez kolege. Na zdjeciach w nowej zwrotnicy jeszcze nie ma zmienionych cewek rdzeniowych na srednicy i basie. Dalem powietrzne i toroidalna. Obudowa kolumny wytlumiona mata butylowa. Kable wewnetrzne neotech UPOCC. Kondy na wysokie mundorf SGO 3,3uF,  srednica mundorf mcap evo alu oil 75uF i mundorf mcap evo alu 10uF na RLC. Cewki z polinku. Wartosc kondensatorow na basie to 150uF, zamowilem 47x3 8,2 i 1 uF

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Raffi

Czyżby zostawały tylko konstrukcje DIY, żeby nie być karmionym przez producentów kolumn opowieściami o nadzwyczajnej jakości komponentów zwrotnic?

panerai_47

Cytat: Raffi w Lipiec 06, 2016, 21:22
Czyżby zostawały tylko konstrukcje DIY, żeby nie być karmionym przez producentów kolumn opowieściami o nadzwyczajnej jakości komponentów zwrotnic?

Chyba tak, juz nie mowiac o budowie skrzyni, gdzie scianki sa grubosci 15 mm z mdf. Dajac na bas dwa glosniki 21 cm, ta budowa nie jest w stanie wytrzymac cisnienia wytwarzanego przez nie. Mata butylowa sporo poprawila ale nie na tyle aby nie dudnily. Wytlumienie robilem dwu etapowo. Najpierw wytlumilem tylko plaskie powierzchnie, bylo lepiej ale dopiero calkowie wylozenie mata wreg i druga warstwa maty na plaskie powierchnie poprawila granie basu. Niestety nie na tyle aby byc zadowolonym z basu. Mam taka teorie, moze glupia, mundorfy mcap na bas sa swietne ale daja taki bas, ze "miekkie" obudowy nie daja rady stad koniecznosc stosowania "gorszych" elektrolitow na bas.

miniabyr

Ale to przekłada się na cały sprzęt audio .W moim Audio Note (wzmacniaczu ) był zestaw kondensatorów ,rezystorów,  z przysłowiowe 10 zł. Ok kupując topową ofertę danego producenta dostajemy najlepsze lub możliwie najlepsze komponenty . Ale czy to "gra" za te pieniądze? Nie będę na ten temat dyskutować. Ale to co ja robię i moi znajomi to można nazwać castomową wersją oryginału.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Raffi

Chyba trzeba będzie założyć wątek o firmach w miarę uczciwie podchodzących do odbiorcy, chociaż wycena know how raczej jest niemożliwa.