Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

panerai_47

Hmm, wiesz ze ciężko to opisac, kazdy z nas ma inny punkt odniesienia, bo gramy na innych systemach. Najwieksza zmiana jak pisalem to dociazenie basu na dole a nie na srodku. Dzieki temu srednica jest lepsza, jak pisales. Potwierdzam wszystko co npisales o tych kondach ecap plain. Za kilka dni opisze cos wiecej. W kazdym badz razie bylo warto.

MAC

Cytat: pmcomp w Lipiec 14, 2016, 21:48żeby tam wejsć z ... wciagniętym brzuchem :).

Przynajmniej nikt mnie nie zmusi, żebym u Ciebie płytę zmienił  ;D

miniabyr

A zbocznikuj te główne kondensatory kondensatorem małej wartości ,ale wysokiej jakości . Bardzo ciekawe efekty soniczne mozna w ten sposób uzyskać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#578
Paweł, te Tandbergi to jest granie barwą w kierunku Harbethów i AN :).
Taki czar jest jak u Ciebie kiedys z AN.
To sa duze mońitory, 80 lirrów, a znikają w pomieszczeniu pieknie. Tyle, ze ustawione na wprost bez skrętow.

MAC

Czyli gwizdki wąsko promieniują.

panerai_47

Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:22
A zbocznikuj te główne kondensatory kondensatorem małej wartości ,ale wysokiej jakości . Bardzo ciekawe efekty soniczne mozna w ten sposób uzyskać.
czyli dac w szereg Czy rownolegle?

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 22:38
Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:22
A zbocznikuj te główne kondensatory kondensatorem małej wartości ,ale wysokiej jakości . Bardzo ciekawe efekty soniczne mozna w ten sposób uzyskać.
czyli dac w szereg jakis mundorf sgo?


bocznikowanie to dodanie rownolegle.
Pojemnoscie laczone w szereg daja wynikowa pojemńość na zasadzie odwrotnosci.

panerai_47

Cytat: pmcomp w Lipiec 14, 2016, 22:39
Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 22:38
Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:22
A zbocznikuj te główne kondensatory kondensatorem małej wartości ,ale wysokiej jakości . Bardzo ciekawe efekty soniczne mozna w ten sposób uzyskać.
czyli dac w szereg jakis mundorf sgo?


A ok ,dzieki.
Mundorf sgo?

bocznikowanie to dodanie rownolegle.
Pojemnoscie laczone w szereg daja wynikowa pojemńość na zasadzie odwrotnosci.


miniabyr

Co tam masz -wpinaj . Mundorf ,Vcap  etc . Ale tak aby ta wartość mniejsza byla kondensatorem "szybszym" nie odwrotnie! . Np Mundorf e cap+ Vacap ;olejowy z  małym ale szybkim teflonem . Kombinacji sporo ,zabawy też.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:46
Co tam masz -wpinaj . Mundorf ,Vcap  etc . Ale tak aby ta wartość mniejsza byla kondensatorem "szybszym" nie odwrotnie! . Np Mundorf e cap+ Vacap ;olejowy z  małym ale szybkim teflonem . Kombinacji sporo ,zabawy też.
To sie nigdy nie skonczy :-)

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Lipiec 14, 2016, 22:50
Cytat: miniabyr w Lipiec 14, 2016, 22:46
Co tam masz -wpinaj . Mundorf ,Vcap  etc . Ale tak aby ta wartość mniejsza byla kondensatorem "szybszym" nie odwrotnie! . Np Mundorf e cap+ Vacap ;olejowy z  małym ale szybkim teflonem . Kombinacji sporo ,zabawy też.
To sie nigdy nie skonczy :-)

Dlatego chyba w tych Tandbergach, pomimo zwrotnicowej szuflady, powstrzymam sie od eksperymentow. Niech zostana w oryginale :). Nawet z tymi elektrolitami.
No ... moze tylko te rezystory ;).

Piterski

A ja zamówiłem i zapłaciłem kondensatory na bas i czekam bo Mundorf nie może dosłać do sklepu tych na 70V i pytali czy wezmę te na 50V.
Odpowiedziałem, że nie ma takiej opcji >:(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Cytat: Piterski w Lipiec 14, 2016, 23:05
A ja zamówiłem i zapłaciłem kondensatory na bas i czekam bo Mundorf nie może dosłać do sklepu tych na 70V i pytali czy wezmę te na 50V.
Odpowiedziałem, że nie ma takiej opcji >:(

Czy to bedzie 50 czy 70v bez roznicy, wazne ze sa plain. ja wzialem 50v i jest super. Na 70v bedziesz czekal miesiac bo zaczna ich produkcje dopiero u mundorfa.

Piterski

Z jakiegoś powodu jedne są dopuszczone do wyższych napięć, a drugie nie.
Może to nie ma znaczenia ale ja wolę poczekać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Cytat: Piterski w Lipiec 15, 2016, 08:17
Z jakiegoś powodu jedne są dopuszczone do wyższych napięć, a drugie nie.
Może to nie ma znaczenia ale ja wolę poczekać.
Owszem ma to znaczenie jakbys dawal te kondy do wzmaka. Jak dajesz do zwrotnicy prady sa tam male. I te 50v to i tak bardzo duzo

miniabyr

Cewki zamówione .Myślę że w przyszłym tygodniu dotrą do mnie . Może uda się moją zwrotnice docelowo wyrzucić na zewnątrz kolumny . Zostały tylko do kupienia rezystory ,konektory typu banan i jeszcze jedna wartość kondensatorów.Zblizam się to mety! Oby.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Lipiec 15, 2016, 11:55
Cytat: Piterski w Lipiec 15, 2016, 08:17
Z jakiegoś powodu jedne są dopuszczone do wyższych napięć, a drugie nie.
Może to nie ma znaczenia ale ja wolę poczekać.
Owszem ma to znaczenie jakbys dawal te kondy do wzmaka. Jak dajesz do zwrotnicy prady sa tam male. I te 50v to i tak bardzo duzo

Tu chodzi nie o wartości prądów tylko napięć. W mojej zwrotnicy siedzą kondy na 100V.
50V jest chyba graniczna od dołu wartościa jaką można przyjąć.

Pozdro

panerai_47

Cytat: pmcomp w Lipiec 15, 2016, 16:02
Cytat: panerai_47 w Lipiec 15, 2016, 11:55
Cytat: Piterski w Lipiec 15, 2016, 08:17
Z jakiegoś powodu jedne są dopuszczone do wyższych napięć, a drugie nie.
Może to nie ma znaczenia ale ja wolę poczekać.
Owszem ma to znaczenie jakbys dawal te kondy do wzmaka. Jak dajesz do zwrotnicy prady sa tam male. I te 50v to i tak bardzo duzo

Tu chodzi nie o wartości prądów tylko napięć. W mojej zwrotnicy siedzą kondy na 100V.
50V jest chyba graniczna od dołu wartościa jaką można przyjąć.

Pozdro

Tak masz racje moj blad.
Co moge jeszcze powiedziec po zmianie. Co sie dzisiaj rzuca na uszy to piekna czysta, klarowna srednica i wysokie. Przez to wieksza scena i przestrzen.  Z kondami mkp bylo to jakby  "kocem przykryte". Super bo jednoczesnie nic nie drazni w dzwieku.

kawosz

Podniosłem kredensy o 2 cm na pumeksie . Odnoszę wrażenie że na twardych kołkach grało mi lepiej . Zrobię sobie jeszcze kostki z drewna i filcu i porównam . Podnieść muszę bo takie było założenie i stołki są o 2 cm za niskie .

pmcomp

Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 10:13
Podniosłem kredensy o 2 cm na pumeksie . Odnoszę wrażenie że na twardych kołkach grało mi lepiej . Zrobię sobie jeszcze kostki z drewna i filcu i porównam . Podnieść muszę bo takie było założenie i stołki są o 2 cm za niskie .

Wstaw te pumeksy pod stand.

elektroboy

#595
Cytat: pmcomp w Lipiec 17, 2016, 11:56
Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 10:13
Podniosłem kredensy o 2 cm na pumeksie . Odnoszę wrażenie że na twardych kołkach grało mi lepiej . Zrobię sobie jeszcze kostki z drewna i filcu i porównam . Podnieść muszę bo takie było założenie i stołki są o 2 cm za niskie .

Wstaw te pumeksy pod stand.

Niecierpliwie czekam na wyniki. Ja też tak czuje, że pumeksy nie będą się lubili z dżwięcznością EV kolumn.
To już przędzej widze dobry efekt z płytą z betonu pod strandami jak u Pawła. Ewentualnie pod standami i jednocześnie miedzy standem i  kolumnami. Ewentualnie alternatywnie użyć wynalazki Pawła, kostke brukowę chodnikową o rozmiarze mniej więcej 12x12x6 (lub 12x12x3cm).
Plus cienkie naklejki z filcu lub gumy. Zobaczymy, uszłyszymy.

kawosz

Mogę przygotować dystansy z drewna , szkła i mam chyba jeszcze jakieś płytki imitujące beton . Czyli twarde materiały . Można w tygodniu zrobić próbę . Jak Ondrej jesteś ciekawy to się umówimy . Kasia wraca w sobotę to do soboty można hałasować  ;D

elektroboy

Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 13:55
Mogę przygotować dystansy z drewna , szkła i mam chyba jeszcze jakieś płytki imitujące beton . Czyli twarde materiały . Można w tygodniu zrobić próbę . Jak Ondrej jesteś ciekawy to się umówimy . Kasia wraca w sobotę to do soboty można hałasować  ;D
no to jasna sprawa że jestem na TAK! :)

kawosz

Cytat: elektroboy w Lipiec 17, 2016, 14:09no to jasna sprawa że jestem na TAK! 
Zdzwonimy się w poniedziałek . Zapomniałem doładować telefon i mi wyłaczyli rozmowy w obie strony a nie chce mi się z domu wychodzić . Mam lenia :) i muzykę :)

pmcomp

Cytat: elektroboy w Lipiec 17, 2016, 13:43
Cytat: pmcomp w Lipiec 17, 2016, 11:56
Cytat: kawosz w Lipiec 17, 2016, 10:13
Podniosłem kredensy o 2 cm na pumeksie . Odnoszę wrażenie że na twardych kołkach grało mi lepiej . Zrobię sobie jeszcze kostki z drewna i filcu i porównam . Podnieść muszę bo takie było założenie i stołki są o 2 cm za niskie .

Wstaw te pumeksy pod stand.

Niecierpliwie czekam na wyniki. Ja też tak czuje, że pumeksy nie będą się lubili z dżwięcznością EV kolumn.
To już przędzej widze dobry efekt z płytą z betonu pod strandami jak u Pawła. Ewentualnie pod standami i jednocześnie miedzy standem i  kolumnami. Ewentualnie alternatywnie użyć wynalazki Pawła, kostke brukowę chodnikową o rozmiarze mniej więcej 12x12x6 (lub 12x12x3cm).
Plus cienkie naklejki z filcu lub gumy. Zobaczymy, uszłyszymy.


Płyty betonowe to oczywista oczywistość. Do pochłaniania drgań. A dopiero pod tym pumkesy.
Tak mam zrobione i w JBLach i w Tandbergach.