Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Zdecydowanie taka kolejność .Pumeks-płyta betonowa -stand-kolumna. Ja tak mam ,u mnie działa świetnie.Oczywiście wariacje są wskazane bo nic nie jest oczywiste w tym hobby. ...................................cewki jadą ,cewki jadą do mnie . Coraz bliżej mety jestem! 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#601
Odwiedził mnie Ondrej ze swoimi zabawkami czyli genialną ,vintage koncówką mocy Marantz SM9  +preamp Yamamoto Ca nie pamietam numeru ,ale górna półka (lampa) . Ja w tej końcówce jestem zakochany   .Brzmi tak jak lubię . Preamp też sroce spod ogona nie wypadł i razem z końcówką tworzą naprawdę audiofilski zestaw. Celem wizyty było sprawdzenie na innych komponentach jak brzmia teraz te przerabiane przeze mnie Electro Voice . NIC NIE SPIERDZIELIŁEM !Ufff  ;D W trakcie naszego spotkania zrobiliśmy jeden mały eksperyment z polaryzacją kondensatorów. Tu wklejam link do strony ,aby lepiej zobrazować problem. Najzabawniejsze w tym jest to ,ze mam takie Mundorfy  . Jutro jadę sprawdzić to na oscyloskopie . Zamieniłem kierunek wszystkim Mundorfom we zwrotnicy  i.........cdn. http://jimmyauw.com/2010/04/24/observing-inner-and-outer-foil-of-some-popular-capacitors/
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Miałem w pracy trochę zbędnego miękkiego drewna ,, balsy ,, i zrobiłem podkładki pod kolumny .
Podkleiłem je dodatkowo filcem . Kiedyś bym powiedział że to niemożliwe żeby kawałek drewna zagrał  :o
Wprawdzie to nie te klocki grają ale ewidentnie poprawił się bas na bardziej zwarty . Albo już mi się w mózgu poprzestawiało  :) .
Grubość klocków 3 cm w kwadracie 7cm x 7cm

miniabyr

Cytat: kawosz w Lipiec 18, 2016, 21:46Albo już mi się w mózgu poprzestawiało  :) .
Witaj w klubie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Masz oscyloskop że określiłeś tę nóżkę podłączoną do zewnętrznej foli?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jadę jutro do Linart to sprawdzę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: miniabyr w Lipiec 18, 2016, 20:05
Odwiedził mnie Ondrej ze swoimi zabawkami czyli genialną ,vintage koncówką mocy Marantz SM9  +preamp Yamamoto Ca nie pamietam numeru ,ale górna półka (lampa) . Ja w tej końcówce jestem zakochany   .Brzmi tak jak lubię . Preamp też sroce spod ogona nie wypadł i razem z końcówką tworzą naprawdę audiofilski zestaw. Celem wizyty było sprawdzenie na innych komponentach jak brzmia teraz te przerabiane przeze mnie Electro Voice . NIC NIE SPIERDZIELIŁEM !Ufff  ;D W trakcie naszego spotkania zrobiliśmy jeden mały eksperyment z polaryzacją kondensatorów. Tu wklejam link do strony ,aby lepiej zobrazować problem. Najzabawniejsze w tym jest to ,ze mam takie Mundorfy  . Jutro jadę sprawdzić to na oscyloskopie . Zamieniłem kierunek wszystkim Mundorfom we zwrotnicy  i.........cdn. http://jimmyauw.com/2010/04/24/observing-inner-and-outer-foil-of-some-popular-capacitors/


Dzieki
Cholera trzeba bedzie sprwadzic w zwrotnicy. A juz myslalem,,ze nie bede juz musial rozbierac kolumn, masakra :-)

miniabyr

Jestem po sprawdzeniu kondensatorów. Obraz który się wyłania nie napawa optymizmem. Trzeba sprawdzać każda sztukę gdzie ma zewnętrzną /wewnętrzną okładkę. Gdybym nie widział tobym nie uwierzył. Mundorf Zn na 4 mierzone kondensatory 3 kondensatory okładkę zewnętrzna miały po prawej stronie napisów a jeden na odwrót. Mundorf supreme oil/silver  dwa normalnie ,a dwa odwrotnie. Dwie sztuki rosyjskich papierowo olejowych jeden zgodnie z napisami a drugi odwrotnie. Jednym słowem chaos .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cewki ,dużo cewek  ;D I co z tego jak zając się tym będę mógł za 10 dni :( ....oj będzie korcić .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Lipiec 22, 2016, 15:10I co z tego jak zając się tym będę mógł za 10 dni
Nie zamartwiaj się podobno cewka nie zając ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

panerai_47

Zmiana kondow z mundorf mcap mkp na ecap plain, bomba. Zastanawia mnie czy nie zmienic na ecapy na srednicy. Obecnie mam mundorf mcap evo oil. Oryginalnie w zwrotnicy byly bipolary za 2 zl.
Ktos probowal?

elektroboy

Cytat: panerai_47 w Lipiec 22, 2016, 18:19
Zmiana kondow z mundorf mcap mkp na ecap plain, bomba. Zastanawia mnie czy nie zmienic na ecapy na srednicy. Obecnie mam mundorf mcap evo oil. Oryginalnie w zwrotnicy byly bipolary za 2 zl.
Ktos probowal?
ja się też zastanawiam, warto według mnie sprawdzić.
praktycznie wszystkie brytyjske konstrukcje (tannoy, tdl, kef......) uzywali bipolarne (najczęściej niebieskie "alcap") z wyjątkiem kondenzatora dla góry gdzie używano folie. ni te kolumny ogólnie grają świetnie... :) 
nawet gdyby się nie sprawdzili, ten koszt niezpowoduje bankrutstwo.


elektroboy

Cytat: miniabyr w Lipiec 22, 2016, 15:10
Cewki ,dużo cewek  ;D I co z tego jak zając się tym będę mógł za 10 dni :( ....oj będzie korcić .
pawełku, jak będzieś starocie wyrzucać oknem, daj znać, podjadę.... :)

panerai_47

Cytat: elektroboy w Lipiec 22, 2016, 18:56
Cytat: panerai_47 w Lipiec 22, 2016, 18:19
Zmiana kondow z mundorf mcap mkp na ecap plain, bomba. Zastanawia mnie czy nie zmienic na ecapy na srednicy. Obecnie mam mundorf mcap evo oil. Oryginalnie w zwrotnicy byly bipolary za 2 zl.
Ktos probowal?
ja się też zastanawiam, warto według mnie sprawdzić.
praktycznie wszystkie brytyjske konstrukcje (tannoy, tdl, kef......) uzywali bipolarne (najczęściej niebieskie "alcap") z wyjątkiem kondenzatora dla góry gdzie używano folie. ni te kolumny ogólnie grają świetnie... :) 
nawet gdyby się nie sprawdzili, ten koszt niezpowoduje bankrutstwo.



Trzeba zamowic, fakt majatku sie nie straci, a moze byc ciekawie. Na wysokich zostawie tylko mundorf sgo. Beda niezle jaja jak sie okaze, ze nie trzeba majatku na kondy wydawac.

miniabyr

Cytat: elektroboy w Lipiec 22, 2016, 18:59
Cytat: miniabyr w Lipiec 22, 2016, 15:10
Cewki ,dużo cewek  ;D I co z tego jak zając się tym będę mógł za 10 dni :( ....oj będzie korcić .
pawełku, jak będzieś starocie wyrzucać oknem, daj znać, podjadę.... :)
Nic się nie zmarnuje. Zawsze dobrze mieć możliwość zrobić bezpiecznie krok w tył. ......................o jezu jak sie nażarłem czereśni, zajepyszne były . Teraz puszczam audiofilskie bąki -bez cewek ,kondensatorów i rezystorów. Czysta audiofilia.-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: panerai_47 w Lipiec 22, 2016, 18:19
Zmiana kondow z mundorf mcap mkp na ecap plain, bomba. Zastanawia mnie czy nie zmienic na ecapy na srednicy. Obecnie mam mundorf mcap evo oil. Oryginalnie w zwrotnicy byly bipolary za 2 zl.
Ktos probowal?
Ja zrobiłem taki eksperyment ze swoimi kondensatorami. Nic wielkiego i dopuszczalnego ,więc żadnego voodoo nie uprawiam. kondensator ma okładkę wewnętrzna i zewnętrzną i zazwyczaj zewnętrzną ustawia się bliżej masy. Ja dla sprawdzenia zrobiłem odwrotnie.Efekt tej zmiany jest bardzo pozytywny. Zamieniłem tylko  2 kondensatory 1,5 uF i 9 uF .Jak brzmi taka zamiana? Powiem tak ,najlepiej efekt słychać na dźwiękach które maja szybki atak np.talerze ,instrumenty perkusyjne  ,które zaczynają brzmieć bardzo precyzyjnie ,bez takich dziwnych podkolorowań . Dźwięk zaczyna się i czysto wybrzmiewa ,jest taki "kontrastowy" ,dokładny  Nic za nim nie szeleści. To dość trudno opisać ale warto spróbować ,bo a nóż widelec ta mała zmiana polaryzacji przyniesie pozytywne efekty. U mnie działa.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Pomyślałem sobie że to zdjęcie pasuje do tego wątku  :)

kawosz

Mocno musieliście zabalować skoro taka cisza na forum  ;D
U mnie pewien postęp . Stolarz nie ma czasu na moje kolumny to postanowiłem sam sobie zrobić renowacje .
Zamówiłem dziś wzornik fornirów . W tym tygodniu zamierzam wyjąć przetworniki i od pn robić renowacje obudów .Będę to robił pierwszy raz w życiu  :o może za bardzo nie popsuje  :) . Etap prac będę uwieczniał na zdjęciach .

pelot

#618
 Musi ich mocno mulić  ;D a przy takim skwarze kac się potęguje .Też mam takiego plana ( to do forniru) , fajnie że ktoś przetrze szlak .Powodzenia kawosz 8).Te ze zdjęcia ,to twoje zabawki :o

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jamówię

Cytat: kawosz w Lipiec 25, 2016, 11:28
Mocno musieliście zabalować skoro taka cisza na forum  ;D
U mnie pewien postęp . Stolarz nie ma czasu na moje kolumny to postanowiłem sam sobie zrobić renowacje .
Zamówiłem dziś wzornik fornirów . W tym tygodniu zamierzam wyjąć przetworniki i od pn robić renowacje obudów .Będę to robił pierwszy raz w życiu  :o może za bardzo nie popsuje  :) . Etap prac będę uwieczniał na zdjęciach .



Super!czekamy :)

miniabyr

Cytat: kawosz w Lipiec 25, 2016, 11:28Mocno musieliście zabalować skoro taka cisza na forum
Nieprawda ,było bardzo kulturalnie . Wszyscy ę ,ą . Nikt nie nabrudził , nikt nie zdewastował Piotra sprzętów . Jedyne co znikło to łyski  z butelek . Prowadziliśmy rzeczowe rozmowy nikomu nie przypierdzielająć -). O godzinie 0.30 miniabyr był juz w łóżeczku śniąc o podboju kosmosu. Zerknijcie na bloga Piotra to zobaczycie nas w pełnej krasie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Lipiec 25, 2016, 21:34
Cytat: kawosz w Lipiec 25, 2016, 11:28Mocno musieliście zabalować skoro taka cisza na forum
Nieprawda ,było bardzo kulturalnie . Wszyscy ę ,ą . Nikt nie nabrudził , nikt nie zdewastował Piotra sprzętów . Jedyne co znikło to łyski  z butelek . Prowadziliśmy rzeczowe rozmowy nikomu nie przypierdzielająć -). O godzinie 0.30 miniabyr był juz w łóżeczku śniąc o podboju kosmosu. Zerknijcie na bloga Piotra to zobaczycie nas w pełnej krasie.


A który to który?

pmcomp

A to ma jakieś znaczenie?
Jak ktoś będzie się chciał przedstawić to się przedstawi.
BTW odpowiedni wątek o tym spotkaniu jest na portalu i nie trzeba Pawłowi śmiecić.

elektroboy

...zbliża się, zbliża.... :)





...wraz z solidną grubą pólką dla zewnętrznej zwrotnicy :)