Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#875
Cytat: gratefullde w Wrzesień 10, 2016, 23:15
i zapalić trawkę a nie stale ten kawior i szmpan, bieługa i inne bezsmrody ;)
Chętnie zapalę!.............A wracając do EV interface D to zwrotnica "czeka " tylko na rezystory ,które będą na średnicy .Juz jedzie do mnie Path audio i zaraz zamawiam Duelund . Ale przyznam że jestem zmęczony już tym  "projektem" Pół roku intensywnego słuchanie  . W pewnym momencie miałem już taki stan w którym było mi wszystko jedno i byłem bardzo zniechecony do EV. Jak ruszyłem jeden problem to wyskakiwał następny. Niedługo czas na podsumowanie, spostrzeżenia i rady .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

szczemirek

#877
 :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

szczemirek

"All the values are in the schematic in the EDS from EV... see attached. I agree with the previous posters, just replace the caps.
I've had plenty of these speakers and they sound pretty good - why mess it up?

John
Attached Thumbnails
Help replacing crossover in vintage EV S-1503 please?-capture1.jpg    Help replacing crossover in vintage EV S-1503 please?-capture2.jpg  "

prawda

Piterski

Cytat: pmcomp w Wrzesień 10, 2016, 23:08
Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2016, 22:56
Głośnik ma własną puszkę z przepustem.

Komorę.
W puszce to mogą być rybki. Albo pasztet.
:)

Piotrze komora kojarzy się z wydzieloną przestrzenią w obudowie kolumny, a ten głośnik ma własną, właściwie zintegrowaną z konstrukcja głośnika, czyli taką puszkę właśnie. Dlatego użyłem takiego nie innego określenia.

Cytat: szczemirek w Wrzesień 10, 2016, 23:50
"All the values are in the schematic in the EDS from EV... see attached. I agree with the previous posters, just replace the caps.
I've had plenty of these speakers and they sound pretty good - why mess it up?

John
Attached Thumbnails
Help replacing crossover in vintage EV S-1503 please?-capture1.jpg    Help replacing crossover in vintage EV S-1503 please?-capture2.jpg  "
prawda
Nie jestem mocny z angielskiego i mimo google trudno mi zrozumieć sens tej wypowiedzi więc jeśli możesz to przełóż to na polski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

#881
Twierdzą, że to jest świetna konstrukcja i żeby nić nie zmieniać poza ewentualną wymianą kondensatorów. Czyli robić tak jak robicie!  ;)

Tu jest króciutki wątek, w którym posiadacz 1503 zastanawia się jak zwiększyć dół poprzez niższe odcięcie w zwrotnicy http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/227007-help-replacing-crossover-vintage-ev-s-1503-please.html

A tutaj jakby któś chciał sobie zrobić z EV kino domowe. pmcomp?  ;)
http://www.diyaudio.com/forums/full-range/261722-rebuilding-electro-voice-interface-d-into-5-1-a.html

Piterski

Powiem Ci tak, ja się nie śpieszę bo nie mam za dużo kasy na inwestycje ale wyciągnąć sobie zwrotnicę i podmieniać kondensatory możesz bez problemu. Zobaczysz, a raczej usłyszysz sam jakie to wnosi zmiany.
Bo, że wnosi to jest fakt niezaprzeczalny.
Potem można próbować z rezystorami, a ewentualnie później poradzić się Ondreja i przesuwać pasmo podziału.
To już wyższa szkoła jazdy by czegoś nie spierniczyć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2016, 11:29Powiem Ci tak, ja się nie śpieszę bo nie mam za dużo kasy na inwestycje ale wyciągnąć sobie zwrotnicę i podmieniać kondensatory możesz bez problemu. Zobaczysz, a raczej usłyszysz sam jakie to wnosi zmiany.
Ależ absolutnie to zrobię. Niecierpliwie czekam następnego tygodnia, który mam wolny od pracy!

Piterski

Daj im tylko potem kilka tygodni by sobie dobrze pograły.
Paweł zwracał na to uwagę, że warto poczekać aż się kondensator ułoży. Potrzebuje iluś tam cykli pracy.
Zresztą słyszałem o tym po tym jak odebrałem mój wzmacniacz po takiej wymianie kondensatorów i faktycznie zmiany w dźwięku następowały.
Możesz sobie oznaczyć nóżki by później zawsze zakładać je zawsze w ten sam sposób.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2016, 11:58
Możesz sobie oznaczyć nóżki by później zawsze zakładać je zawsze w ten sam sposób.

Co z tym "układaniem" nóżek, bo nie rozumiem?

Piterski

Oznaczyć co do szło do plusa co do minusa, Tak byś zawsze wpinał go tak samo jak będziesz chciał wrócić lub podmienić kondensator.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2016, 12:24Oznaczyć co do szło do plusa co do minusa, Tak byś zawsze wpinał go tak samo jak będziesz chciał wrócić lub podmienić kondensator.

ok - dzięki

kawosz

Panowie ostrożnie z modami  ;D

kawosz

Cewka na średnicy wymieniona . Kolumny dostały więcej średnicy przy okazji zrobiły się jaśniejsze i mam wrażenie że lepiej przy okazji sprawuje się bas . W sumę ja już mogę zakończyć zabawę bo mega mi się podoba . Ondrej sugeruje jeszcze zabawę z górą ale tak na sprawdzenie troszkę więcej . Za jakiś czas jak już się wszystko ułoży pewnie sobie sprawdzę . Na teraz nic mi już w  tych paczkach nie brakuje . Ondrej wielkie dzięki za pomoc .
Zaraz jadę do Pawła posłuchać delt .

vasa



Cytat: kawosz w Wrzesień 14, 2016, 18:50nic mi już w  tych paczkach nie brakuje .

Gratulacje.

Jak się ma paczki o skuteczności 100dB to następnym krokiem powinno być podłączenie do nich jakiegoś cherlawego SETa.
2a3 albo 300B albo otl :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

szczemirek

Cytat: kawosz w Wrzesień 14, 2016, 18:50Cewka na średnicy wymieniona
Kawosz, napisz dokładnie w jednym miejscu co Ty wymieniłeś, proszę.

kawosz

Cytat: elektroboy w Wrzesień 02, 2016, 02:01Operacja się udała, pacjent nie umarł  Cewki oryginalne, kondensatory nowe (Mundorf Plain/Jantzen Superior). Na basie faktycznie o wiele lepiej u Darka w pokoju zagrały stare oryginalne no name kondensatory.  Reszta komponentów bardzo fajnie trzymała oczekiwany wysoki poziom, sukces jak na pierwszy dzień po tak dużych zmianach. Darek nie płakał, nawet sie tu i tam pod koniec sesje uśmiechał i błogo sobie mruczal pod nosem Trzeba poczekać parę dni i po wygrzaniu nowych częśc oraz przesłuchania swojego repertuaru zrobić ewentualnie drobne korekty. we zwrotnicy.
Dziś została wymieniona cewka na średnicy . Ale ja się nie znam za bardzo . Cewka klasyczna nawijana .
Ondrej ratunku napisz co zrobiłeś ze zwrotnicą .

kawosz

#893
U Pawła jak zawsze perfekcyjnie  :) . Detale scena głębia . Nie ma się do czego przyczepić . Choć On jak zawsze znajdzie jakiś mankament  ;D i będzie coś poprawiał  ;D . Dla mnie już jest genialnie .
Słuchaliśmy CD i taśm . Byliśmy w czwórkę Ja,Piterski , Jacek i Paweł .
ps. Dla czytających może się wydawać że jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji ale dla mnie  dźwięk jaki te kolumny z siebie wydają jest genialny . Szybki bas , średnica bez zbędnych podbarwień i nie męcząca góra . Jak słuchasz realizacji z epoki to brzmi jak z epoki . Jak to nowa produkcja to od razu idzie to rozpoznać .

Piterski

Udało się, "zabrałem" Jacka i odwiedziliśmy Pawła. Jak zwykle było bardzo miło, a gospodarz serdeczny.
Jacek jest przyzwyczajony do innej estetyki brzmienia bo ma wstęgi i dzięki temu mieliśmy ciekawą dyskusje.
Ja wytargałem od Pawła stare kabelki i dzięki temu wyciągam zwrotnicę na zewnątrz, dziękuje Pawle i zapraszam do siebie zawsze jak tylko będziesz miał czas i chęć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jak słyszeliście zmiany są ogromne . Przed i po  to dwa różne brzmienia. Mi chodzi o pewien rodzaj uczciwości w reprodukowaniu muzyki. Zresztą pisałem o tym wielokrotnie . Jak słucham różnych dekad muzycznych to chcę mieć lata 60  z wyraźnymi cechami tamtych realizacji ,jak 70 ,80 ,90 to mam slyszeć kiedy to zostało wyprodukowane. Jednym słowem tylko tyle i aż tyle.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: kawosz w Wrzesień 14, 2016, 22:53
Jak słuchasz realizacji z epoki to brzmi jak z epoki . Jak to nowa produkcja to od razu idzie to rozpoznać .

To proste ... tak ma być :)

elem

Cytat: kawosz w Wrzesień 14, 2016, 22:53Dla czytających może się wydawać że jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji

Nie posiadam ale słyszałem u Ondreja. Takie tam, typowe brzmienie wintydż.  ;D ;D ;D

PS.
Koledzy, piszcie "szczerze", że to cuś gra a la Altusy, bo nie mam ochoty płacić za te cuda jak za Magico  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Koledzy piszą .Altusy przy tym czymś to mistrzostwo! :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Wrzesień 14, 2016, 23:24
Jak słyszeliście zmiany są ogromne . Przed i po  to dwa różne brzmienia. Mi chodzi o pewien rodzaj uczciwości w reprodukowaniu muzyki. Zresztą pisałem o tym wielokrotnie . Jak słucham różnych dekad muzycznych to chcę mieć lata 60  z wyraźnymi cechami tamtych realizacji ,jak 70 ,80 ,90 to mam slyszeć kiedy to zostało wyprodukowane. Jednym słowem tylko tyle i aż tyle.



Ja takie różnicowanie mam na Harbeth od zawsze,bo te sprawy rozgrywają się na średnicy,która w H jest jak wiemy ...fajna :)
Gratuluje wam EV i dobrej zabawy,kiedyś mam nadzieję ich posłuchać.