Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp


szczemirek

Cytat: pmcomp w Wrzesień 19, 2016, 22:41Mata macie nierówna.
i to jest najprawdziwsza prawda. Moja wydaje się bardziej taka HiFi i trochę czarniejsza co też wpływa.

panerai_47

Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

miniabyr

Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.
Bo średnica to nie jest dobre miejsce na ten rezystor. Duelund lub Path Audio ale z powodu budowy , oba mają zupełnie inny charakter brzmienia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: miniabyr w Wrzesień 22, 2016, 20:40
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.
Bo średnica to nie jest dobre miejsce na ten rezystor. Duelund lub Path Audio ale z powodu budowy , oba mają zupełnie inny charakter brzmienia .
No nie dobijaj :-)

miniabyr

Jak dasz Pathaudio to dostaniesz więcej szczegółów  i wydawać się będzie że jest jaśniej . Uwaga pierwsze godziny z Path audio mogą trochę fqrwiać  :) Duelund do "spokój" -nie ma w tym brzmieniu nic agresywnego . On łagodzi  nie podbija , daje też więcej powietrza.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

#981
Dzieki, na razie pomecze sie z mundorfem. Dopiero gra kilka godzin.
Ktore duelundy polecasz?  Potrzebuje 0,9 ohm a duelund ma tylko 5 W w malych wartoscach rezystancji. Czy to wystarczy na srednice?

miniabyr

A jaka wymagana jest wartość Watt w oryginalnej specyfikacji ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

A co ma średnica do basu?

miniabyr

Ano Piotrze ma !!! Jak zmienisz coś na jednej częstotliwości  to niestety jazda jest wszędzie. Wczoraj był u mnie Ondrej i Kawosz i meczyłem ich zmianami kondensatorów ,rezystorów i cewek . Jak zmienilem kond na basie to zmieniło się brzmienie również na średnicy i górze.I I chłopaki to słyszeli ! Qrwa to  jakiś audiofilski  Hogwart
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 21:11
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

A co ma średnica do basu?

Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 21:11
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

A co ma średnica do basu?



Niestety, bardzo duzo. Zmiana elementu np na wysokich ma wplyw na pozostale pasmo. I vice versa.

panerai_47

Cytat: miniabyr w Wrzesień 22, 2016, 21:09
A jaka wymagana jest wartość Watt w oryginalnej specyfikacji ?
10 W
To jestem skazany na pathaudio :-)

pmcomp

Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 21:21
Cytat: miniabyr w Wrzesień 22, 2016, 21:09
A jaka wymagana jest wartość Watt w oryginalnej specyfikacji ?
10 W
To jestem skazany na pathaudio :-)


Nie, możesz zastosować dwa o mocy 5W połączone równolegle bądź szeregowo.

pozdro

panerai_47

Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 21:33
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 21:21
Cytat: miniabyr w Wrzesień 22, 2016, 21:09
A jaka wymagana jest wartość Watt w oryginalnej specyfikacji ?
10 W
To jestem skazany na pathaudio :-)


Nie, możesz zastosować dwa o mocy 5W połączone równolegle bądź szeregowo.

pozdro


Cena mnie zabije. Juz i tak prawie wydalem 5 tys zl na mody. Kolumny kupilem za 10 tys zl.
Grafitowe swietnie graly, ale sie rozjechaly. Mundorfy, hmm graja kilka godzin, na razie tak sobie, dam im troche czasu.

szczemirek

Zmiany jakiegokolwiek elementu na dole czy gòrze nie maja żadnego wpływu na pozostałe ścieżki sygnału! Jednak zmieniajac charakterystykę jednego toru dźwięku wpływamy przecież na całość przekazu fonicznego. Przecież nie jest tak, że dòł kończy się na 673 Hz a średnica zaczyna of 674!

panerai_47

Cytat: szczemirek w Wrzesień 22, 2016, 21:56
Zmiany jakiegokolwiek elementu na dole czy gòrze nie maja żadnego wpływu na pozostałe ścieżki sygnału! Jednak zmieniajac charakterystykę jednego toru dźwięku wpływamy przecież na całość przekazu fonicznego. Przecież nie jest tak, że dòł kończy się na 673 Hz a średnica zaczyna of 674!
Mam inne zdanie, zdecydowanie maja. Byc moze ma to znaczenie przy pojedynczych gniazdach w kolumnach. A ja tak mam. Moze przesadzilem, ale na pewno bas i srednica, oraz srednica i wysokie maja wplyw na siebie, w zaleznosci od zastosowanych elementow.

miniabyr

..........................jednym słowem sssssssprądem nie ma żartów. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Acoustic Lab

Cytat: miniabyr w Wrzesień 22, 2016, 21:15I chłopaki to słyszeli ! Qrwa to  jakiś audiofilski  Hogwart

Jeszcze kilka miesięcy i będziesz mógł się doktoryzować z kondensatofilii ;-)

pmcomp

#993
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 21:19
Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 21:11
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

A co ma średnica do basu?

Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 21:11
Cytat: panerai_47 w Wrzesień 22, 2016, 20:35
Zmienilem olowkowe rezystory na mundorf m resist supreme na srednicy. Na razie kiepsko, bas dudni. Jak sie nie poprawi za 2 tygodnie, to kupie pathaudio.

A co ma średnica do basu?



Niestety, bardzo duzo. Zmiana elementu np na wysokich ma wplyw na pozostale pasmo. I vice versa.
Cytat: szczemirek w Wrzesień 22, 2016, 21:56
Zmiany jakiegokolwiek elementu na dole czy gòrze nie maja żadnego wpływu na pozostałe ścieżki sygnału! Jednak zmieniajac charakterystykę jednego toru dźwięku wpływamy przecież na całość przekazu fonicznego. Przecież nie jest tak, że dòł kończy się na 673 Hz a średnica zaczyna of 674!

Nawet jak jest zwrotnica pierwszego rzędu i spadek 6dB/oct to zmiana konda w filtrze górnoprzepustowym nie zmieni basy w dudniący. Nie ma ... . Dlatego, że z drugiej strony masz filtr dolnoprzepustowy także 6 dB/oct i charakterystyka z filtrami powinna być płaska. Oczywiscie bez wpływu samej charakterystyki glosników. Dlatego zmiana konda na srednicy nie moze zamienic basu w dudniacy. Chyba, że cięcie bas/srednica ustawiłes na 100 Hz. chyba, że zmieniles mocno wartosc kondensatora i filtr mocno się przesunął z częstotliwoscią.

szczemirek

Cytat: pmcomp w Wrzesień 22, 2016, 23:08Nawet jak jest zwrotnica pierwszego rzędu i spadek 6dB/oct to zmiana konda w filtrze górnoprzepustowym nie zmieni basy w dudniący. Nie ma .
oczywista oczywistość

panerai_47

Zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z rezystora na srednicy, ma wartosc 1 ohm. Najwyzej bedzie troche glosniej o 1 db

pmcomp

Wylutuj i posłuchaj, a nie się zastanawiaj.

panerai_47

Cytat: pmcomp w Wrzesień 23, 2016, 16:57
Wylutuj i posłuchaj, a nie się zastanawiaj.

Juz nie musze. Dostalem nowe zasilacze do wzmaka bo w lewym kanale nie dawal rady. Wymienione i teraz juz nic nie dudni :-)

szczemirek

Cytat: panerai_47 w Wrzesień 23, 2016, 17:39Juz nie musze. Dostalem nowe zasilacze do wzmaka bo w lewym kanale nie dawal rady. Wymienione i teraz juz nic nie dudni :-)
ha ha ha ;)

miniabyr

Dobra  drodzy Audiomaniacy właśnie dojechały ostatnie kondensatory do mojej zwrotnicy. Czyli Duelund na średnicę .(aplikowany w szeregu) Jeszcze nie wiem jak gra ,bo do momentu kiedy nie  wywalę radzieckich el 84 będę niepewny całości.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !