Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Bardziej niż długość kabla będzie odczuwalna zmiana kabla na inny. Uważaj na bass! Wcale nie musi się sprawdzić ,że  grubszy kabel da lepszy efekt ! Ja musiałem zastosować kabel 0,8 mm aby  ten bas nie był rozwleczony i bez kontroli. A taki efekt miałem kiedy zastosowałem  na bas 1,6 mm . Wszystko będzie mieć wpływ na efekt końcowy . Każdy twój ruch z elementami będzie bardzo wyraźny i słyszalny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Oj będzie się działo ! Wczoraj na próbę w zwrotnicy zamontowałem  kondensatory Miflex KPCU 01  o wartościach 1,5 (ten miałem na stanie ) oraz 9 uF (ten dojechał specjalnie  na moją prośbę ). I tak słuchałem sobie tych puszek do 4 nad ranem. Magia . Zostały ! To szaleństwo ;D ale zamówiłem wartość 18 uF . Problem jest w wielkości tych kondensatorów .9uF waży ponad 1 kg i ma wielkość litrowego  słoika na kiszone ogórki...Wartośc 18 uF muszą mi zrobić na zamówienie bo nie ma ich w ofercie.  ;D 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Paweł, widzę że idziesz na całość,
kibicuję Ci,
kiedy robisz odsłuch, chętnie posłucham

miniabyr

Jak wszystko będzie na swoim miejscu. Dam znać!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

infoaudio.pl

Od mniej więcej 3-4 miesięcy noszę się z zamiarem zbudowania modelu Delta na bazie przetworników z innych zestawów. Na razie mamy to, co widać na zdjęciu poniżej. Plan przeskalowania modelu D do potrzeb 15" woofera jest tylko planem i wydaje się tak samo realny co ryzykowny. Wiele wskazuje zatem, że moje Pi15-3 zostaną odpowiednio przygotowane i będą wkrótce tymi samymi kolumnami, które widać na zdjęciu. Różnica pomiędzy Pawłem, Ondrejem i mną jest taka, że nie zamierzam dzielić przysłowiowego włosa na czworo. Co do pozostałych EV-maniaków nie wypowiadam się, bo nie znam waszych myśli w tym temacie. Jedno jest pewne zaczyna się ciekawa przygoda i mam zamiar doskonale się "bawić". Fajnie, że nie jestem pierwszy więc liczę na wasze wsparcie i pomoc.

frywolny trucht

Co z nimi jest nie tak, że pomimo pierwszego zachwytu, na drugi dzień zaczyna się kombinowanie jak je poprawić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

infoaudio.pl

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 09:25Co z nimi jest nie tak

... odważnie wkładasz kij w mrowisko.

frywolny trucht

Proste pytanie. Obiekt jest pożądany, tak? Siadasz do pierwszego odsłuchu i już na drugi dzień pojawia się myśl o poprawianiu. Co nie styka, co drażni? Żadna prowokacja, jestem ciekawy. Czy zakup tych kolumn=grzebanie? Czy to tylko indywidualny pęd upgrade-owy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 09:25
Co z nimi jest nie tak, że pomimo pierwszego zachwytu, na drugi dzień zaczyna się kombinowanie jak je poprawić?
Zastosowanie kiepskich elementów w zwrotnicy, kilometry kabli, a raczej przypadkowych drucików itp.
Robisz z tym porządek i kolumna zaczyna grać lepiej niż na początku.
To dotyczy Delty i pokazuje, że użyte przetworniki maja potencjał, który nie został wykorzystany w 100% lub raczej zmarnowany kiepskim wykonaniem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Tak, ale czy można poprzestać na tym co wyszło z fabryki ( zakładam, że w dobrym stanie zachowania)? Czy to się do niczego nie nadaje i trzeba koniecznie fabrykę poprawiać? Pytam z perspektywy kogoś kto ma dwie lewe ręce i będzie musiał dorzucić kasę na kogoś kto mu te modyfikacje ogarnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

#1311
Czyli warto kupić te kolumny aby nabrać doświadczenia w ich przeprojektowaniu.
Można też kupić stare Klipsche lub Alteci i nie mieć frajdy z ich przebudowania ale też mieć więcej czasu na ich słuchanie. Ot ..dylematy audiofila. :)

Upraszczając. Kupuję Fiata Mutipla z silnikiem Porsche a następnie młoteczkiem misternie dorabiam karoserię i potem zasuwam "Porsche" za 1/10 ceny :)

P.S. Ja też lubię pogrzebać w sprzęcie ale wolę jednak posłuchać z niego trochę muzyki.

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 09:25
Co z nimi jest nie tak, że pomimo pierwszego zachwytu, na drugi dzień zaczyna się kombinowanie jak je poprawić?
Akurat Lech miał pomysł na replikę EV Delta. Po prostu kupić gdzieś głośniki  które są w Deltach i zrobić nową ,ale taka samą obudowę. Jest to jakiś pomysł ! Już wie co my zrobiliśmy w swoich kolumnach i co zostało zmienione. Będzie mieć o wiele łatwiej.  Kupić w dobrym stanie Delty jest dość trudno bo z tego co wiem, nie była to kolumna popularna w Europie ( i z przeznaczeniem do studiów nagraniowych).
Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 10:33Czy zakup tych kolumn=grzebanie? Czy to tylko indywidualny pęd upgrade-owy?
Jedno i drugie. Jak zobaczyłem co jest i jak jest zrobione w środku to zapragnąłem to natychmiast zmienić. Może np.Tannoy podchodził do tych spraw inaczej ,ale Electro Voice dało  dupy  . Poza tym jak otworzysz taką zwrotnicę to musisz sprawdzić czy elektrolity trzymają parametry . Jak nie to wymiana ......i os tego się zaczyna a kończy tak jak ja. Ja nie uważam tego ostatniego roku za zmarnowany czy stracony. Powtarzam to jak mantrę ,że nikt mi już kitu w audio  nie wciśnie. To naprawdę daje zupełnie inny pogląd na sprawy z klockami audio.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

No dobrze, ale kupujesz je, trafił się dobry stan, odpalasz, nie zaglądałeś do środka i nie wiesz jaki tam jest kipisz i już od razu słyszysz, że coś nie halo? Mam parę wintydżów, nie wnikam w stan ich kondensatorów i grają. Co najmniej satysfakcjonująco. Czy gdybym kupił te EV to mnie - na przykład-wysokie tony zmiotą z powierzchni ziemi, bas jest bułowaty, czy cokolwiek każe natychmiast siadać i wymieniać podzespoły? Czy nie? Grają super wyjściowo, nie trzeba gmerać, a na ewentualne upgrade- y rzucę się za rok, dwa, pięć roków?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Arek jak będziesz w Warszawie to zapraszam. Zobaczysz co zrobiłem i czy taki stan cię satysfakcjonuje. Ja jestem hmmmm specyficzny w podejściu do mojego audio i działam totalnie. Jak słyszałem pierwszy raz u Ondreja  Delty to zaniemówiłem .Mimo pewnych  niedociągnięć  chciało się tego słuchać . Ta kolumna miała na starcie taki potencjał ,że  trudno było nie oprzec się jej urokowi. Ja dla tego dźwięku sprzedałem moje kolumny  Audio Note E!  Gdybym miał kasy więcej to kupił bym podzespoły z górnej półki i nie bawił się Mundorf  ZN tylko kupił Duelundy.  Tak czy siak zapraszam cię do Wawy to zobaczysz do czego doszliśmy w barwie ja ,Ondrej Piterski czy Kawosz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Czyli wyjściowo jest szał pytona i można mieć fun. Ale ciężko było to wydusić :)  O jakich niedociągnięciach wspominasz? Poza tym nie wątpię, że zrobiliście z nich rakiety  ;D Chętnie posłucham.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elektroboy

#1316
Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 17:13
No dobrze, ale kupujesz je, trafił się dobry stan, odpalasz, nie zaglądałeś do środka i nie wiesz jaki tam jest kipisz i już od razu słyszysz, że coś nie halo? Mam parę wintydżów, nie wnikam w stan ich kondensatorów i grają. Co najmniej satysfakcjonująco. Czy gdybym kupił te EV to mnie - na przykład-wysokie tony zmiotą z powierzchni ziemi, bas jest bułowaty, czy cokolwiek każe natychmiast siadać i wymieniać podzespoły? Czy nie? Grają super wyjściowo, nie trzeba gmerać, a na ewentualne upgrade- y rzucę się za rok, dwa, pięć roków?
EV PI15-3 są inną wersją (do stałych instalacji) bardzo podobnych stage monitorów EV S15-3. Czyli są to kolumny zaliczane do estradowych. Jako takie producent zastosował priorytet skutecznośći=głośnego grania, nie tam liniowości.
Dla tego cała górna średnica oraz góra jest wybrzuszona co oznacza że dół=bas oraz dolna średnica są wycofane.
Charakterystyka wtedy nie wygląda zbyt ciekawie dla hifi zastosowania.




Natomiast w wersjach studyjnych (są ale wielokrotnie droższe i cholernie ciężko dostępne) używano zupełnie inne zwrotnice, używająć jednak IDENTYCZNE przetworniki jak w estradowych wersjach.
Priorytetem w zamiast skuteczności jest ale wtedy doskonała liniowość która wygląda zupełnie inaczej



Nie widzę nic złego w wykorzystaniu dobrze dostepnych kolumn estradowych oraz "podkręcenie" oraz doprowadzenie ich w stan perfekcyjnej studyjnej liniowośći.
Takie kolumny kosztujące z przeróbką góra 3-5kzł się przekształcają w fascynująco grające kolumny live dżwięku" dorównując kolumnom klasy przynajmniej 5-10 razy droższej.
Nawet takim

 

frywolny trucht

Nooooo. Teraz słyszę. Dzięki elektroboy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

#1318
Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2017, 17:41
Czyli wyjściowo jest szał pytona i można mieć fun. Ale ciężko było to wydusić :)  O jakich niedociągnięciach wspominasz? Poza tym nie wątpię, że zrobiliście z nich rakiety  ;D Chętnie posłucham.
Np. z powodu  zmian pojemności starego  kondensatora w jednej kolumnie na pewnych częstotliwościach nie było spójności fazy i słuchac było niejednorodne brzmienie- jestem na te fazy czuły i doprowadzam tym Ondreja do rozpaczy ,ale ZAWSZE mam racje. Następne nieporozumienie to żarówka zabezpieczająca głośnik wysoko tonowy przed spaleniem . To wopowadza taką chropowatość/ziarnistość do dźwięku ,że zastanawiam się dlaczego im to nie przeszkadzało. No i kilometry zbędnych kabli ,polaczeń . I wiele innych dupereli ,które niweczyły genialny projekt tej konstrukcji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

infoaudio.pl

... na razie gra tak, jak wygląda. współczynnik akceptowalności żony: ujemny.

elektroboy

Cytat: infoaudio.pl w Maj 08, 2017, 18:21
... na razie gra tak, jak wygląda. współczynnik akceptowalności żony: ujemny.
to normalne, u mnie tak samo jest od lat :)

elektroboy

Cytat: infoaudio.pl w Maj 08, 2017, 18:21
... na razie gra tak, jak wygląda. współczynnik akceptowalności żony: ujemny.
...mam na to jedną dobrą radę, pokaż jej te...
:)



lub te





infoaudio.pl

to są wszystko starocie. poniżej system brytyjskiej firmy Turbosound z lat 80-tych  XX wieku. 80 szt. kolumn szerokopasmowych, używanych w czasach gdy nie było jeszcze systemów wyrównanych liniowo. To co na zdjęciu, to akurat fragment centralnej części zestawu z którego korzystał zespół Pink Floyd na trasie z płytą PULSE. Budowali te monstra, ponieważ nie mogli pokryć powierzchni stadionu dźwiękiem z w miarę jednakowym ciśnieniem akustycznym. teraz uzyskuje się to poprzez systemy wyrównane liniowo oraz dodatkowe wieże z  opóźnieniem w czasie. 

Piterski

Może to tylko podświadoma sugestia ale pojawiły się u mnie w zwrotnicy dwa rezystory.
Dokładnie to zastąpiły takie duże ceramiczne. Jeden to czarny grafitowy Duelund na średnicy, a drugi to plecionka Ondreja na basie.
Czasowo musiałem wrócić do Coplanda ale to mimo wszystko tak przyjemnie gra, że aż się nie czuje tej różnicy w stosunku do końcówki Maranza  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nook736

Panowie,

gdyby ktos byl zainteresowany to mam sporo gratow Electro Voice na zbyciu, min. pare sredniotonowych VMR, 15 calowe basy EVM15b oraz dwie zwrtonice i jedna skrzynke od S15-3. Moze komus sie przyda, bo u mnie stoja w piwnicy i sie kurza. Oddam w dobre rece w przystepnych cenach.