Śrubki i nakrętki do wkładek

Zaczęty przez maciek1, Kwiecień 14, 2015, 06:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Jakiego typu śrubki i nakretki kupić do montażu wkładki? Mam co prawda oryginalne do Goldringa 1042, ale już udało mi sie poszukiwac nakretki, którą wcale nie tak łatwo w przypadku Goldringa trafić na śrubke:) Ceny "dedykowanych" śrubek raczej nieadekwatne do ich wartości. Które z oferty rynkowej bedą ok? To gwint M2,5 (gzieniegdzie podawany jest M2,6). Z jakiego materiału?

kangie

#1
Materiał: Stop lekki albo stal austenityczna nierdzewna kwasoodporna, której nie przyciąga magnes. Wolę jednak stop lekki (aluminium). Generalnie materiał takich śrubek powinien być diamagnetyczny.

Ja kupiłem dwa takie zestawy. Mam trochę headshelli i wkładek i po prostu zaczęło brakować mi śrubek odpowiedniej długości. Może i nie tanio, ale wysoka jakość. Są koloru srebrnego i czarnego:

http://winyle.pl/inne/1120-srubki-do-montazu-wkladki-zestaw-bn-7s-srebrne.html

P.S. Uważaj na cwaniaków z Allegro. Sprzedają zwykłe śrubki ze stali węglowej ocynkowane M2,5. To jest materiał ferromagnetyczny, czyli nie będzie obojętny dla magnesów we wkładce gramofonowej. Goście kupują te śrubki ultratanio na kilogramy, robią małe paczuszki, kompletują i sprzedają na Allegro za chore ceny. Niezły biznes.


maciek1

Dzięki kangie. Zadałem pytanie własnie ze względu na te chore ceny i nie do końca wiarygodną ofertę ze znanych portali.

frywolny trucht

Wkładki są bardzo różne. Czasem wejdzie wielka nakrętka, a czasem trzeba kombinować z maleństwem, najlepiej o okrągłym obrysie Ten niemiecki woreczek składający się z czterech czy pięciu długości śrubek i cienkościennych, sześciokątnych nakrętek, oraz plastikowych podkładek ( na zdjęciu zdekompletowany) kosztował mnie na Alegru 10 zł plus przesyłka. Lepsze by były nakrętki okrągłe, ale też dają radę. Zdjęcie pokazuje nakrętki okrągłe ( jakiś producent, bezpośrednio na sztuki sprzedaje na portalu), ale kupiło mi się trochę za dużą średnicę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Frywolny, czy magnes je przyciąga?

frywolny trucht

Nie ma prawa,  sprawdziłem na wszelki pożarny. Nic się nie dzieje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

To dobrze. Czyli dobry "kwasiak" z dużą zawartością chromu. Takie można śmiało brać.

frywolny trucht

Gdzieś widziałem jeszcze opis aluminium niklowane. Też powinny być wporzo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Wrócę do własnego tematu sprzed lat. Może coś drgnęło i są jakieś sprawdzone, pewne śrubki z nakrętkami do wkładek? Wiadomo, że chodzi o taki zestaw antymagnetyczny czy jak go tam nazwiemy. Te z allegro jakoś nie przekonują... Nie wiem czy nie okaże się, że przykleją mi się do lodówki po wyjęciu z woreczka:) Macie jakieś sprawdzone typy, zestawy lub sklepy sprzedające coś na sztuki? W necie jest taki sklep ze śrubkami ze stali kwasoodpornej, ale to chyba nie gwarantuje właściwości magnetycznych?

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

malg


McGyver

Bo to jest link który tylko u Theriona zadziała, i to tylko pod warunkiem że będzie zalogowany.

Therion

#12
No tak, z komórki wysyłałem, sorrki.

GOLD PLATED BRASS Cartridge Headshell Mounting Screws Hardware Set for turntable

https://www.ebay.com/itm/151912211290



BRAND NEW set of premium cartridge mounting hardware in GOLD PLATED BRASS.

The screws and nuts are high purity brass with 23k gold plating for superior corrosion resistance and aesthetics.
Completing the set are 100% organic cellulose fiber washers offering high rigidity and stiffness that protect your headshells and cartridges from abrasion.

Everything included in this set is NON-magnetic and will not interfere with the strong magnets in moving coil cartridges.

____________


Please refer to the dimensions below to make sure these will fit your headshells and cartridges.
The screws are compatible with Micro Seiki headshells.

Made in USA and Japan

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

il cattivo

Odgrzebię temat, ale z trochę innej strony.
Zakupiłem Denona 103LC i okazało się, że jest trochę za niski do mojego ramienia. VTA mam już obniżone maksymalnie i nadal jest za wysoko.
Posiadam blaszkę obciążającą/dystansującą z kompletu headshella Technics i chciałem ją zastosować w celu zniwelowania różnicy, jednak okazało się, że jest ferromagnetyczna w cholerę :P
Zatem zapytuję Was Koledzy, gdzie mogę zakupić taki dystans, którego by nie przyciągał magnes?

McGyver

Cytat: il cattivo w Czerwiec 12, 2019, 22:09gdzie mogę zakupić taki dystans, którego by nie przyciągał magnes?
Przyciąć kawałek plastiku i wykonać w nim dwa otworki. Raz, że lekkie toto i praktycznie nie dociąży ramienia, dwa że żaden magnes za cholerę tego nie przyciągnie  ;)

il cattivo

No tak, dałem się ponieść wygodnictwu współczesnego, skomercjalizowanego świata, zamiast ruszyć głową i to nawet nie nazbyt intensywnie... Dzięki McGyver za otrzeźwienie, zaraz coś wykombinuję.


dyletant

Ja w dyskotekowym PLx 1000 natknąłem się z problemem overhang. Kupiłem śrubki nagooka Nb 70, stara karta kredytowa, klej  kropelka i mam taki prototyp. Grubość trochę ponad 4mm aby zmieścić śrubki i nakrętki , waga 3-4 gramy co demonowi służy🙂

Docelowo zrobię z plexi, która tez możesz kupić i trochę pobawić się z przycieciem.

Kangie

Możnaby ze sklejeczki/MDF/HDF wyrzeźbić i boczki zasprejować na czarno albo flamastrem. Widzę, że gotowiec na ebayu, ale z wysyłką trochę drogawo (zwłaszcza, że maszyny CNC robiły to masowo). Ja bym pewnie sobie robił z delrinu czarnego. Jest trochę frezowania i wiercenia, co zajmuje czas - tylko że wszystkie wymiary trzebaby ściągnąć.

il cattivo

Wiercenie i frezowanie w małych elementach nie jest niestety moją mocną stroną. Co innego w ścianie z żelbetu, tak to ja się mogę bawić :P
Ale powstała burza mózgów i dzięki Waszym pomysłom wiem, w którym kierunku się udać. Będę kombinował prawdopodobnie z plastikiem.

Co do overhangu, mi się wkładka zmieściła idealnie w koszyku, tzn. śrubki są w położeniu maksymalnie z przodu. Będę chciał jednak wymienić headshell na coś cięższego, więc może być róznie.

W każdym bądź razie, dziękuję wszystkim za porady.


cdt

#21
Cytat: il cattivo w Czerwiec 13, 2019, 10:23W każdym bądź razie, dziękuję wszystkim za porady.
Właśnie doczytałem że masz metalowe dociążenie . Więc masz wzór . Jak chcesz oszczędzić to daj to do zrobienia firmie od plexi z laserem . 1 szt Ci pewnie nie zrobią ale 10 szt też będzie pewnie trochę taniej . 9szt możesz później wystawić na ebaya . Ja tak sobie zrobiłem płytki do ramienia SME pod zwykłe gniazda rca . Muszę się zmobilizować i dać aukcje na 9szt .

Kangie

#22
Cytat: cdt w Czerwiec 13, 2019, 10:29Prędzej wytniesz to laserem , to nie jest metal
Chodziło mi bardziej, że produkcja masowa elementu czyni go tanim w produkcji. Robiąc kilka części na maszynach konwencjonalnych (nie CNC) ponosi się koszt wstępny za poświęcony czas obróbki każdej powierzchni każdej krawędzi plus otwory.
Pleksi z lasera to dobry pomysł. Mam jednak doświadczenia z cięciem laserowym metali i niestety za każdym razem jakość krawędzi i płaszczyzn pozostawiała wiele do życzenia. Często od ciepła i niewłaściwego ustawienia strumienia lasera wyginało płyty/płytki. Do tego poszarpana krawędź. Na maszynach typu frezarka jakość była i nadal jest nieporównywalnie lepsza. Ale też wychodzi to drożej i potrzeba fachury, który potrafi obsłużyć maszynę.

edit: literówka

Kangie


il cattivo

Chyba mam znajomego, który pracuje w firmie wycinającej w różnych materiałach. Odezwę się do niego,zobaczymy, co powie.