Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2017, 21:51

...
"W praktyce główną cechą odróżniającą ostre koło od rowerów innego typu jest to, że jadący na nim rowerzysta nieustannie pedałuje i może używać [wulgaryzm]ów zarówno do jazdy naprzód i wstecz, jak również do hamowania.

...

Nasz silnik przesadza z lekka ... nazwijmy sprawę po imieniu: [wulgaryzm]ów ;D No nie da się ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

BTW rowerowych, ekhm, wulgaryzmów ;D

Rok temu przesiadłem się z wulgaryzmów platformowych na SPD. Spowodowane to było wzrostem formy ogólnej, po rzuceniu palenia, znaczącym zwiększeniem dziennych dystansów i - tym samym - zwiększeniem obciążenia stawów. SPDki pomogły mi utrzymać nogę we właściwej pozycji, i - tym samym - zredukować obciązenie kolan (co mi się dawało już dość ostro we znaki)'
Po roku forma znowu wzrosła, zwiększyły się pokonywane dystanse, zaczął przeszkadzać brak sztywności podeszwy w moich butach rowerowych. Efektem tego jest kolejny zakup (na dostawę czekam)
a. wulgaryzmów do roweru szosowego - migruję na SPD-SL, pozostając ze zwykłymi SPD w rowerze górskim.
b. butów stricte szosowych, dostosowanych do SPD-SL, o dużej sztywności podeszwy - pochwalę się zdjęciem (poniżej)
A Wy? Na jakich wulgaryzmach kręcicie kilometry ? ;D
Pozdrawiam, Wireless

dyletant

Onegdaj jeździłem standardowo w adidaskach :). Potem forma wzrosła i przesiadłem się na butki rowerowe z możliwością dokręcenia SPD. Za namową nowo poznanych towarzyszy dwóch kółek doczepiłem do jednego butka mechanizm SPD a pedałek do dzielnego kompana Authora Solution w barwach czarno-pomarańczowych. Tak ze względu na drobne ograniczenia przekręciłem parę tys km aż butki się rozpadły. Już witałem się z gąską - SPD Specialized ale po kilku próbach  niestety ze względu na wspomnianie ograniczenia musiałem się z nimi jeszcze szybciej rozstać.
Od jakiegoś czasu z napędem łączą mnie Northwave Mission ... Na Krakowskie Przedmieście czy Sopocki Monciak może się nie nadają ale powierzoną misję realizują znakomicie:)





Wireless

Przy okazji migracji na SPD SL zastanawiałem się nad Northwave Phantom Carbon. Podobają mi się, a i cena wydaje się słuszna ... Problemem był tylko brak opinii o tych butach. O Bontragerze pisze się sporo, sam zresztą przerzucam się z innego Bontragera - SSR Multisport (to właśnie takie uniwersalne buty, w których można i chodzić, z możliwością zamontowania bloków SPD), więc wiem, że wpasują mi się w nogę idealnie. No i udało mi się ustrzelić okazję - w efekcie rzeczone Bontragery RL wyjdą mi taniej, niż te NW :)
Pozdrawiam, Wireless

dyletant

No ładne te Bontragery a i wartość dodana w nich będzie - lepsza widoczność na drodze. Ino w lesie zwierząt nie wystrasz:)

Wireless

No! Migracja na SPD SL w kolarce zakończona.
Obserwacje
1. bloki SPD-SL znacząco bardziej upierdliwe przy ustawianiu w porównaniu do zwykłego SPD - takim blokiem można jeździć po całej podeszwie. Złe ustawienie od razu skutkuje bólami stopy etc.
    W miarę właściwe ustawienie zajęło mi dwa dni jeżdżenia z imbusem i kombinowania typu prawy trochę w przód, lewy trochę na zewnątrz etc.
2. wpinanie trudniejsze, niż w SPDach - nie tylko dlatego, że SL-e są jednostronne. Również dlatego, że sprężyna mocniejsza. Zatem - i wypinanie wymaga większej siły, w porównaniu do SPD, mimo np. ustawienia siły wypięcia na minimum. Na początku straszno bywało zatem ;)
3. jazda z niewpiętym butem prawie niemożliwa - but ślizga się po [wulgaryzm] - to skutek twardej, karbonowej podeszwy.
4. chodzić się w tym nie da. To jak drewniaki z obcasem z przodu - dziwaczne wrażenie :)
Ale:
Ale - przy dobrym ustawieniu zauważalnie lepsze przekazywanie siły mięśni na [wulgaryzm]. Czuć to i w podjazdach (łatwiej się podjeżdża), jak i przy dłuższych trochę trasach (o wiele mniej zmęczony).

Fluorescencyjne buty powodują, że człowiek jest zawsze widziany. Również przez wszystkie, że tak powiem, "baby we wiosce", co to na wieczorną msze zapylają, i gapią się na człowieka z widocznym zgorszeniem ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

elem

co za  pedalski silnik , [wulgaryzm]  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dyletant

Elem tylko nie mów, że to Cię nie kręci :P

bloom

Witam rowerzystów,  super temat ja również śmigam na rowerku. Aktualnie praca na weekend uniemożliwia wyprawy z grupą do której się zapisałem ale do pracy kilka km codziennie robię  8)
Na weekend wrzucę fotki mojej szosy i mtb , a jak się uda wkrótce jakieś z wyprawy

bloom

Moja szosa , niestety aktualny mostek jest zbyt długi 8cm potrzebuje 6 lub 5 i chwilowo przestałem jeździć z drużyną. Zamiast robić 200km na weekend wybrałem pracę... w sumie zbyt długi mostek w tym pomógł. Jedyny plus że więcej kasy wpływa a nie odpływu  8


Wireless

Cytat: bloom w Czerwiec 29, 2017, 21:44
Moja szosa , niestety aktualny mostek jest zbyt długi 8cm potrzebuje 6 lub 5 i chwilowo przestałem jeździć z drużyną. Zamiast robić 200km na weekend wybrałem pracę... w sumie zbyt długi mostek w tym pomógł. Jedyny plus że więcej kasy wpływa a nie odpływu  8



Trochę mało widać, ale fajny:)  Napisz coś więcej ... rama, osprzęt, koła, waga, etc.
Pozdrawiam, Wireless

bloom

http://www.quadcycles.com/museeuw/ , tutaj więcej info
W wolnym czasie napisze więcej

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: vasa w Lipiec 02, 2017, 10:08
.

🚬🥃



To tak BTW Twojej propozycji książkowej o Darwniniźmie, jak sądzę ;D
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: Wireless w Lipiec 02, 2017, 11:21
Cytat: vasa w Lipiec 02, 2017, 10:08
.

🚬🥃



To tak BTW Twojej propozycji książkowej o Darwniniźmie, jak sądzę ;D
To mój komentarz polityczny 😂

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: vasa w Lipiec 02, 2017, 12:39
Cytat: Wireless w Lipiec 02, 2017, 11:21
Cytat: vasa w Lipiec 02, 2017, 10:08
.

🚬🥃



To tak BTW Twojej propozycji książkowej o Darwniniźmie, jak sądzę ;D
To mój komentarz polityczny 😂

🚬🥃



Wolałbym się z Tobą nie zgodzić, ale realia pokazują, że popełniłbym gigantyczny błąd ... :(
Pozdrawiam, Wireless

moon

ma ktos doswiadczenia z bagaznikiem na sztyce podsiodlowa?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dyletant

Chwilę jeździłem z takim rozwiązaniem Authora. Trudno o jednoznaczną ocenę.

Z jednej strony:
+ bardzo fajne rozwiązne - "szybko demontowalne"
+ poręczne kieszenie
+atrakcyjny wygląd 8)
+ parę piwek, kanapki, ręcznik  wejdą więc nad wodę w sam raz
+ wolne plecy - zamiast plecaka przy małym bagażu
+ niżej położony środek ciężkości w przy jeździe z plecakiem

A z drugiej:
- na montaż jednak trzeba poświęcić odrobinę dłuższą chwilę
- na rurze 27,2 ciężko o stabilność. Może przy jeździe po ulicy jest OK ale w lesie potrafi się przekręcać na rurze
- stosunkowo wysoka waga.
- przy niektorych rozwiązaniach torbę (na rzepy ) długo się zapina i odpina + bywa niestabilna przy ładunku powyżej 4 piwek. Zatem raczej przez cały czas pozostaje na bagażniku

korzystałem z zestawu bagażnik Author + AN216

W ostatecznym rozrachunku komplecik leży w szafie :( a zwycięzcą jest plecak deutera na stelażu z siatką.
.. Marzy mi się system idealny na sztycę.







GregWatson

Już wiem po co te koszyczki.   ;)

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Też Tour de France
Na pierwszym zdjęciu jak ten pierwszy z lewej zawistnie patrzy  ;D
Patologiczna impreza od samego początku ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na popasie. Dętki na plecach, ale wino na stole także jest. Ta sama impreza 1922 rok
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bluesboss

Dzień dobry :)
chciałbym dołączyć do audio rowerowych maniaków. Kolarstwo szosowe i górskie to jedna z wielu moich pasji od samego początku.
Pozdrawiam.

amati74

Cytat: bluesboss w Luty 15, 2018, 19:05
Dzień dobry :)
chciałbym dołączyć do audio rowerowych maniaków. Kolarstwo szosowe i górskie to jedna z wielu moich pasji od samego początku.
Pozdrawiam.
Witaj [emoji3]

vasa

Ojej :o
Uważajcie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Nawet tutaj widać różnicę między zaborami  :o