Telefunken-magnetofon szpulowy.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 22, 2015, 21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No własnie ,aby nie rozpychać wątku Revox'a  ,wszystkie ciepłe njusy o tych maszynach będą tu.Alleluja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

..............mój będzie prawdopodobnie wygladał tak . To Telefunken M10 .Muszę po niego pojechac do Rogalowa Analogowego . Czekam na sygnał z centrali ;D . Pmcomp ma Telefunkena A15 którym mnie zaraził.Przekonało mnie do pozbycia sie gotówki na tą firmę rozmowy z Piotrem oraz opinia mojego kumpla realizatora ,oraz przede wszystkim  rozmowa z Wojckiem Czern'ym z Rogalowa.to tyle jesli chodzi o pomysł na to urządzenie. Teraz potrzebny stolarz ,aby wykonał mi chassis do tego magnetofonu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot


pelot

 Do Piotra, dzięki  za wyjaśnienie .

miniabyr

Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 21:46
Piękny. jaki rocznik.
Piękny ten czarny ale sądzę ,że mój będzie standardowo szarobury. Nie wiem który rocznik,bo Wojcek ma dwa ,lub trzy a który trafi do mnie to  zobaczymy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 21:46
Piękny. jaki rocznik.
Może mają jeszcze jeden na zbyciu ?  z miłą chęcią bym skorzystał.

miniabyr

Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 21:53
Cytat: pelot w Grudzień 22, 2015, 21:46
Piękny. jaki rocznik.
Może mają jeszcze jeden na zbyciu ?  z miłą chęcią bym skorzystał.

Myślę ,że nie mam problemu .Wal do Wojcka i pytaj.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

DAJ NA PRIVA TELEFON DO NIEGO, oczywiście jeśli można.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cholera duży ten Telefunken .Będzie zajmował sporo miejsca .Ma 54 cm głębokosci  i 64cm szerokości. Mam nadzieję ,że zmieszczę się ,bo jak nie to czeka mnie małe przemeblowanie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A jednak do Telefunkena M10 będę musiał dokupić wycieraczki (mierniki)  >:( .Trudno przeżyję . ....ale może być nas dwóch z tym modelem Telefunkena'a !  ;D No tak sie porobiło że zainteresowanie sprzetem szpulowym jest spore. I Frywolny kupił ,Masza  też i jeszcze parę osób ....czyżby epidemia? Nie chcę na nią żadnej szczepionki.Alleluja. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jako miernik znalazłem coś takiego. Jest to jakaś opcja warta rozpatrzenia. http://www.thomann.de/pl/fredenstein_u70f.htm
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Grudzień 29, 2015, 21:50
A jednak do Telefunkena M10 będę musiał dokupić wycieraczki (mierniki)  >:( .Trudno przeżyję . ....ale może być nas dwóch z tym modelem Telefunkena'a !  ;D No tak sie porobiło że zainteresowanie sprzetem szpulowym jest spore. I Frywolny kupił ,Masza  też i jeszcze parę osób ....czyżby epidemia? Nie chcę na nią żadnej szczepionki.Alleluja. ;D

Nie wycieraczki tylko wycieraczki z przedwzmacniaczem do przełączania oraz regulacji wzmocnienia dla wejscia i wyjscia, najlepiej płynnej plus skokowej.



Samem wycieraczki, zakładając że je zaadaptujesz nic Ci nie dadzą bo tylko pokażą Ci poziom sygnału. Chyba, że chcesz poziom regulować z urządzenia wejsciowego, z którego będziesz nagrywać.

Pozdro

miniabyr

Dziś pytanie ,dziś odpowiedź ! Szybkość reagowania fantastyczna  :P . W końcu gdzie szukać pomocy jak nie u Pmcompa. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: pmcomp w Grudzień 29, 2015, 22:26Chyba, że chcesz poziom regulować z urządzenia wejsciowego, z którego będziesz nagrywać.
No ja mam taką mozliwość  wychodząc z  z stołu po xlr przy zgrywaniu materiału. Ale ten miernik ze sklepu Thomann to  tylko opcja. Ja i tak wszystko będę konsultować z Rogalowem 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Grudzień 29, 2015, 22:37
Ja i tak wszystko będę konsultować z Rogalowem 

I to jest najlepsza opcja :).


pmcomp

Na razie tak:



Docelowo dla przypomnienia ma być cos w tym stylu:




MAC


pmcomp


MAC

Widzę, że masz kaseciaka na karty SD.
Możesz coś o tym napisać  :D

miniabyr

Jest szansa że Telefunkena odbiorę za dwa tygodnie,więc może byśmy tak nawiedzili Rogalów?Co Waćpanowie o tym sądzicie?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Mogę podjechać. W życiu w tamtej dziupli nie byłem.
Daleko to?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A to w słusznym kierunku jak dla mnie :)