Renowacje gramofonów

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 06, 2015, 12:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Bo prawda jest taka ,że vintage gra świetnie! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 20:18
Nie mam żadnego interesu by bronić Nomos, ale historia Maćka jest tak idiotyczna jak jakaś komedia pomyłek. Rok temu sklep wystawiał się na Audio Show, może w tym roku też będą,  można posłuchać, przyjrzeć się czy to farbowane lisy, czy autentyczni ( acz drodzy) entuzjaści vintage. Na pewno znają się na rzeczy, bo ten pokój grał świetnie.

A ja nie chcę generalizować z kolei. Może z innymi sprzętami postępują właściwie. Nie wiem. Ale co do Sondeka - z całą stanowczością ODRADZAM stosowania ich wynalazków. W TYM KONKRETNYM PRZYPADKU to nie tuning, poprawianie ani odnawianie, tylko niszczenie.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

#28
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 21:57
a co jak gra lepiej?
:)

Arek - daj już spokój. Ten szrot po prostu nie może grać lepiej. I, bardzo Cię proszę, nie podawaj argumentów typu "a słuchałes" etc, bo są z lekka trójwymiarowe, że tak powiem. Nie słyszałem wszystkiego na  świecie, nie uważam się też za speca od gramofonów. Niemniej jednak o LP12 mogę co nieco powiedzieć. I, uprzedzając ewentualny ciąg tej dyskusji, powiem, że nie zamierzam robić obwoźnych odsłuchów ze swoim LP12 aby udowadniać, że nie jestem wielbłądem, a to choćby z dwóch powodów:
a. najważniejszy - nie chce mi się
b. niemniej, w sumie, ważny, stricte techniczny - każdy LP12 po przenosinach powinien być od nowa ustawiany ("strojony") - a to ze względu właśnie na owo miękkie zawieszenie, które jest przez tych wynalazców z bożej łaski po prostu niszczone.

Tak, jak pisałem - nie wiem, co oni robią z innymi sprzętami, i mnie to niespecjalnie interesuje, mówiąc szczerze. Ale LP12 to oni po prostu psują.

Aby zakończyć ten spór powiem jeszcze, że zarówno moderacja, jak i tzw. stali bywalcy tego forum (tacy jak ja) winni są naszym mniej częstym gościom wręcz brytyjsko-dziennikarską obiektywność, bo w przeciwnym przypadku to miejsce,  prędzej, czy później - pójdzie drogą AS. A ta obiektywna prawda w przypadku tych gości i tego konkretnego gramofonu jest właśnie taka - oni je niszczą, a nie tunują.
Pozdrawiam, Wireless

miniabyr

Hmmm jestem zaintrygowany! Co takiego robią z lp 12 że przerobiony ,wzbudza takie emocje?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: miniabyr w Wrzesień 06, 2015, 22:23
Hmmm jestem zaintrygowany! Co takiego robią z lp 12 że przerobiony ,wzbudza takie emocje?

Miniabyrze - sprawdź, proszę na ich stronie. "Wytłumiają" wnętrze matą bitumiczną i "usztywniają" zawieszenie.
Pozdrawiam, Wireless

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Ostatnio sobie chodzę i opukuję różne plinty nożykiem. Te wydrążone mają się tak sobie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

#33
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 06, 2015, 22:41
Ostatnio sobie chodzę i opukuję różne plinty nożykiem. Te wydrążone mają się tak sobie.

Eeech - ja widzę, że nie kończysz. Ta "wydrążona" plinta w przypadku Sondeka, tak samo, jak owo miękkie zawieszenie ma na celu podbarwianie dźwięku. To właśnie dzięki nim (i paru innym rzeczom - np. subchasis) Sondek brzmi jak Sondek, a nie jak np. Transrotor. I jeśli te elementy "poprawisz" "prostem domowem sposobem", to naprawdę prawdopodobieństwo tego, że przerobisz Sondeka na Transrotora jest równe zeru. Masz niewielkie szanse, aby z takiego "czegóś" wycisnąć choćby Technicsa. A to z dwóch powodów
a. robisz to "prostem domowem sposobem"
b. to jest właśnie owo przerabianie wyścigowego samochodu na sportową łódź, o którym pisałem - te dwie rodziny gramofonów po prostu nie przystają do siebie.
Osiągniesz jedno - zniszczysz brzmienie "firmowe" danego produktu. Nie dając nic w zamian. Tyle tylko, że "będzie grało". Z drugiej strony - jeśli komuś brzmienie Sondeka nie odpowiada (co, rzecz jasna, może się zdarzyć), to ... go po prostu nie kupuje. A jeśli go już ma (bo, np. odziedziczył po ojcu) to zdecydowanie lepiej go sensownie ustawić i sprzedać, niż "usztywniać" zawieszenie i "wytłumiać" matą bitumiczną, w zamian ... kupić to, co si ę komu podoba. Naprawdę to jest bardziej opłacalna opcja.

Z innej beczki - dość dziwnie podchodzisz do tej firmy, powiem szczerze. Przypadek Maszy nazywasz, bodajże, "karuzelą pomyłek", i z uporem godnym lepszej sprawy bronisz ich bitumicznych wynalazków. Nie chcę zabierać głosu w przypadku Maszy, bo i go nie znam, ale jego wyklinania w niczym nie sugerują "karuzeli pomyłek". Przypadek LP12 natomiast jest dla mnie oczywisty.

Z mojej strony EOT. Nie chce mi się na ten temat więcej pisać.
Pozdrawiam, Wireless

miniabyr

Hm no nie wiem . Jeśli jest to leciwy drapak to wyregulowanie zawieszenia jest jak najbardziej wskazane. A jeśli chodzi o wytłumienie ,to nie mam zdania. Sam miałem ponad dekadę Systemdek IIX który chyba miał opcję upgrade właśnie wytłumienie.( nie jestem do końca pewny tego wytłumienia,może bzdury piszę).
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Witek, kocham Cię, ale żodyn gramofon, żodyn, nie jest dla mnie niepoprawialnym dziełem sztuki. Ostatnio nawet Bursztynową Komnatę poprawialiśmy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: miniabyr w Wrzesień 06, 2015, 22:52
Hm no nie wiem . Jeśli jest to leciwy drapak to wyregulowanie zawieszenia jest jak najbardziej wskazane. A jeśli chodzi o wytłumienie ,to nie mam zdania. Sam miałem ponad dekadę Systemdek IIX który chyba miał opcję upgrade właśnie wytłumienie.( nie jestem do końca pewny tego wytłumienia,może bzdury piszę).

Ależ oni go nie regulują. Oni piszą o "usztywnianiu" ... To nie regulacja.

Już teraz naprawdę EOT z mojej strony.
Pozdrawiam, Wireless

elem

Poprawianie jest wskazane, ale Mona Lisa z twarzą Damy z Łasiczką, to juz nie jest Mona Lisa.

Powinni pisać , że zmieniają Sondeka na Ciundeka :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Spoko ,spoko tak tylko głośno piszę......Ja niedługo odpalam swojego revoxa,więc jestem w temacie poprawek ,dostrojeń etc.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Mona Lisa jest jedna i solidnie zabezpieczona przed zapędami barbarzyńców :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cosik takiego fajnego znalazłem:

Klimas Audio Serwis

https://web.facebook.com/klimasudioserwis/?notif_t=page_invite_accepted

Ktoś miał z nimi kontakt?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Tak, poddałem renowacji pokrywę gramofonu Sony u tego Pana, jestem bardzo zadowolony. Konkretny i znający się na rzeczy człowiek. Na pewno pomoże a nie jak niektórzy-zaszkodzi ;) To o Klimas mi chodziło oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Aj soreczka. To był MA. Monitor Audio, a nie Micro Seiki. No wiec co tam? Będzie radość, czy poszedł w zapomnienie? Ja się pytam  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Cytat: frywolny trucht w Listopad 07, 2016, 19:14A jak tam Twoje MS, ha?

Dorobiłem zasilacz bo był na 120 V i jak widać biorę się za pokrywy (Micro Seiki MR-711 oraz Monitor Audio ET 500) i będę opychał. Cały czas gonię króliczka może wezmę coś z lepszego sortu ale Micro Seiki jak przystało na sekciarza. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

krzysiek

Ja ze swojej strony polecam usługi esdarka; gramofon po serwisie technicznym i kosmetycznym można zobaczyć w wątku gratefullde o Sony.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1354.msg111791#msg111791

Oprócz naprawy, regulacji i wypucowania jest przede wszystkim duża różnica dźwiękowa in plus.
Minus może być taki, że się długo czeka ;)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

malg

Cytat: GregWatson w Listopad 07, 2016, 19:12

Klimas Audio Serwis

https://web.facebook.com/klimasudioserwis/?notif_t=page_invite_accepted

Ktoś miał z nimi kontakt?
Spotkałem go na AVS - rozmawialiśmy dłuższa chwilę, wydaję sie rozsądnym wykonawcą (ocena subiektywna, na podstawi rozmowy i pokazywa swoje prace na feisie),
nie robiłem nic u niego do tej pory, ale zamierzam wysłac mu pokrywę do renowacji
z tego co mówił to oferuje bardzo szeroki zakres usług renowacyjnych