Tani zestaw wzmacniacz+głosniki+gramofon < 1000zł

Zaczęty przez THRaKeD, Grudzień 11, 2017, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

THRaKeD

#50
Rozmawiałem ze sprzedawcą. Bardzo sympatyczny pan.
Przy okazji będą do niego kolumienki w obudowie zamkniętej 4 omowe, bo takie potrzebuje:)
Ogromne podziękowania, na razie tylko z mojej strony, za zaangażowanie. W szczególności Tobie frywolny truchcie niskie ukłony :)
Będę tu jeszcze zdawał relację z wrażeń:)

Edycja: literówka

muda44

Cytat: THRaKeD w Grudzień 14, 2017, 16:57
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2017, 16:49
A są Pianocrafty  w drewnie i z gramofonem?
+1
Muda44 za 200zł można dorwać wzmacniacz Cambridge Audio, który spokojnie postawię przeciwko Yamaszce z PianoCrafta, której nic nie ujmuję.
Koleżanka ma winyle i ma ochotę na gramofon. Kubeł zimnej wody sam zażyj, bo każdy ma swoje klimaty. Akurat znajomi wiedzą, że mogą mnie prosić o pomoc bo pomagam uzyskać to co chcą, a nie to co mnie się podoba.


Nie miałem Pianocrafta i to była luźna propozycja , natomiast miałem u siebie kilkaset przeróżnych klocków a ponieważ od wielu lat modyfikuje sprzęt AUDIO miewam też na co dzień kontakt z wieloma klientami , użytkownikami wielu systemów czy kontaktów w sprawie naprawy szrotów za kilka stów.
Z tą zimną wodą nie miało być obraźliwe ale dające do myślenia .
To tak jakby ktoś napisał że chce wypasione BMW M5 za 5000zł i najlepiej z lawetą żeby móc ciągać auta i najlepiej w gazie i tak żeby paliła 7 litrów ...

To że ktoś coś chce to jedno a że nie  stać go na to coś to drugie .
Za 1000zł to można sobie przy wielkim szczęściu kupić  podstawowej klasy , stary gramofon z igłą nadającą się do użycia i preampem .
A gdzie wzmacniacz i kolumny ?

Dobry wzmacniacz CA do gramofonu  za 200zł ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale jak są dzieci ( zakładając że małe ) to zakup gramofonu i kolumn na podstawki tym bardziej nie widzę .

Jeżeli koleżanka chce słuchać na co dzień muzyki a nie użerać się z rupieciami to w tej kwocie kupi mini wieżę która jej to zapewni na kilka lat a jak uzbiera więcej kasy może pomyśleć o słuchaniu winyli , chyba że chce słuchać dla gadżetu i bajeru bo za 1000zł jakości nie będzie .

To jest moje zdanie .
Jak już kupi ten " zestaw " napisz powiedzmy za rok w tym wątku jak wspomina kontakt z takim " sprzętem " .

frywolny trucht

#52
Cytat: THRaKeD w Grudzień 14, 2017, 19:37W szczególności Tobie frywolny truchcie niskie ukłony

Mam dziką nadzieję, że nie zmienią się w przekleństwa. A bo sprzęt oszukany, a bo miał być pilot ;)

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 19:43Za 1000zł to można sobie przy wielkim szczęściu kupić  podstawowej klasy , stary gramofon z igłą nadającą się do użycia i preampem .A gdzie wzmacniacz i kolumny ?

W vintage ceny są roz..ne o wiele bardziej niż to było wtedy. Gdy poszczególne modele wchodziły na rynek. Dziś wszyscy pożądają tych najwyższych- czytaj najrzadszych, najlepszych modeli. Stąd ich wyjepane ceny dziś. Ale czy modele podstawowe były robione w sposób- zepsuj się za dwa lata? Nie. Wręcz przeciwnie. Miały mniejszą moc, mniej funkcji, przez co były tańsze, ale nadal były zbudowane porządnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

#53
A dlaczego pożądają tych najlepszych ?
Czy nie chodzi w tym wszystkim o dążenie do jak najlepszego brzmienia ?
Oczywiście że były i są niższe modele które właśnie dlatego że były niższe i niczym się nie wyróżniały dzisiaj można kupić tanio tylko pytanie po co ?
Kupiłeś  kilka klocków chociaż mogłeś kupić chociażby obecnie wystawianego Pioneera CTS-920S , jednego z najlepszych decków jakie powstały .
Podobały Ci się , chciałeś , je , masz wolne półki - OK . Ale ile  ma to wiele wspólnego z dążeniem do jakości ?

Po co mając skąpy budżet pchać się w winyl ?
Ludzie myślą że jak kupią gramofon za parę stów do tego byle jaki wzmak i kolumny i to im ZAGRA bo to magia winylu.

Gadżet , bajer , tak ale nie jest to sposób na dobre brzmienie i bezproblemową eksploatację .
Nie wspominając o zabawie z czyszczeniem , myciem płyt , nowymi koszulkami ( co wiąże się też z niemałymi kosztami w stosunku do tego tysiąca) a to wszytko po to żeby co chwilę wstawać i obracać czy zmieniać płytę .


Powyższe to jest oczywiście moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać .
Sam w pewnym momencie dokupiłem wielki regał , nastawiałem klamotów żeby je później sprzedać i kupić mniej sprzętu ale znacznie wyższej jakości .

Dzisiaj liczy się dla mnie nie tylko jak najwyższa jakość brzmienia ale i komfort wieloletniej trwałości i niezawodności dlatego odpuściłem wzmacniacze lampowe czy winyl .

frywolny trucht

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18Czy nie chodzi w tym wszystkim o dążenie do jak najlepszego brzmienia ?

Raczej rzadkość w stanie na dziś. Prosty amplituner Marantza 2216, który mam, gra zajebiście świeżo. Sporo współczesnych sprzętów by pozamiatał. A ile by wyprostował we wzmakach starych, którymi się jaracie jako starymi, w sensie lata 90-te?? No.
Sporo, ale się nie odzywam :)


Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18Po co mając skąpy budżet pchać się w winyl ?Ludzie myślą że jak kupią gramofon za parę stów do tego byle jaki wzmak i kolumny i to im ZAGRA bo to magia winylu.

Bez względu na obecne ceny, w jakim kierunku poszły ceny, Dual 1226, to bardzo dobry model gramofonu. Cichszy i stabilniejszy mechanizm niż współczesne wielkoseryjne produkcje za 3 koła. No sorry.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

THRaKeD

Muda44 chyba ciut za ostro zareagowałem, przepraszam.
Widzisz, nie raz już miałem okazję posłuchać sprzętów z lat 60. i 70. wydawałoby się, że takie strucle nie mają prawa sensownie zagrać, a okazywało się, że goniły do kąta sprzęty o 20 lat i więcej młodsze. Oczywiście, jest ryzyko, ale powiedz mi, że nowa mini wieża za 1000zł ze wzmacniaczem CD i głośnikami lepiej zagra i nie będzie ryzyka, że padnie po dwóch latach gwarancji.

Nie próbuję tu udowodnić, że za 1,5 tys. nie kupi się czegoś lepszego, bo to jest oczywiste. Problem w tym, że jest 1 tys. do wydania, a nie 1,5.
Staram się tylko wykazać, że nowe nie zawsze równa się lepsze, a stare to nie zawsze nic nie warte rupiecie.
Dzieci nie są już takie małe i ryzyko zniszczenia sprzętu nie jest duże :)

cdt

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18dlatego odpuściłem wzmacniacze lampowe
To sprzeczność sama w sobie . Ale rozumiem że ich nie modyfikujesz stąd je odpuściłeś

muda44

Nie jaram się wzmakami z lat 90tych ale jak już o nich mowa to posłuchaj sobie Krella KAV300i to będziesz wiedział na jakim poziomie jest Twój MAP 306 .
W tych latach powstały też i inne bardzo dobre wzmaki , przykładowo ML czy Accuphase .

Nie wiem jak gra Dual 1226 i nie wątpię że jest dobry bo dzisiaj za 3 koła to można sobie kupić dobre kable głośnikowe a nie dobry i nowy gramofon . To jest fakt .
Ale sam gramofon bez pre , wzmacniacza i kolumn też nie zagra . O kablach nawet nie piszę ...



muda44

Cytat: THRaKeD w Grudzień 14, 2017, 20:34
Muda44 chyba ciut za ostro zareagowałem, przepraszam.
Widzisz, nie raz już miałem okazję posłuchać sprzętów z lat 60. i 70. wydawałoby się, że takie strucle nie mają prawa sensownie zagrać, a okazywało się, że goniły do kąta sprzęty o 20 lat i więcej młodsze. Oczywiście, jest ryzyko, ale powiedz mi, że nowa mini wieża za 1000zł ze wzmacniaczem CD i głośnikami lepiej zagra i nie będzie ryzyka, że padnie po dwóch latach gwarancji.

Nie próbuję tu udowodnić, że za 1,5 tys. nie kupi się czegoś lepszego, bo to jest oczywiste. Problem w tym, że jest 1 tys. do wydania, a nie 1,5.
Staram się tylko wykazać, że nowe nie zawsze równa się lepsze, a stare to nie zawsze nic nie warte rupiecie.
Dzieci nie są już takie małe i ryzyko zniszczenia sprzętu nie jest duże :)


Spoko ;)

Nie ma dzisiaj sprzętu tak robionego jak kiedyś . To jest fakt i nie będzie lepiej .
W tej chwili mam DACa za kilkanaście tysięcy w którym po kilku latach wylał jeden elektrolit . To są JAJA !
Psują się współczesne odtwarzacze i wzmacniacze kosztujące dziesiątki tysięcy i to często po kilka razy będąc na gwarancji bo już fabrycznie są źle lub kiepsko zrobione .
Jak widzisz w moim podpisie mój wzmak ma 10 lat a odtwarzacz 21 . Miałem z niedawnej produkcji odtwarzacze Accuphase i je sprzedałem . Nawet Accuphase opuszcza gardę bo musi zejść z kosztów to raz a dwa nie ma już tak dobrych laserów i napędów jak kiedyś .

Chodzi mi tylko o to że granie , dobre granie z winyla kosztuje i jak już wejść to moim zdaniem we wzmacniacz i odtwarzacz CD albo taką markową miniwieżę z jak najdłuższą gwarancją i mieć te kilka lat spokoju w sensie włączam , gram , wyłączam a nie się wkurzam bo znowu coś ...

frywolny trucht

Nie podoba mi się specyfika grania Krella. Sorry. Wolę swój szajs. W klasie A zwłaszcza.
W temacie gramofonów wszystko zostało natomiast już odkryte, a ceny są uzależnione od mody.
Spodziewam się np., że PRL-owski chłam gramofonowy będzie się zaczynał-  w dobrym stanie- za 15 lat- od kwoty 3 tys. pln.
Jak to ma się do jakości dźwięku? Nijak.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2017, 20:35
Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18dlatego odpuściłem wzmacniacze lampowe
To sprzeczność sama w sobie . Ale rozumiem że ich nie modyfikujesz stąd je odpuściłeś

Nie wiem o co Ci chodzi i po co ta złośliwość ?
Modyfikuję wzmacniacze lampowe od wielu lat , w tym przykładowo Yaqina MC-100B , czasem kilka sztuk rocznie i zawsze informuję że to BDB wzmak ale BDB gra na lampach NOS które nie są wieczne i z roku na rok są coraz droższe .
Są BARDZO DROGIE .
Miałem też wiele innych wzmaków lampowych , w tym ostatniego a opisanego tu LEBENA CS-300F.
A kupiłem go tylko dlatego że za kilka stów kupiłem tyle lamp NOS że do końca życia bym ich nie zużył . Miał być cud , miód i ...
Okazał się porażką o czym tez pisałem ale my tu nie o tym .



muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2017, 20:50
Nie podoba mi się specyfika grania Krella. Sorry. Wolę swój szajs. W klasie A zwłaszcza.
W temacie gramofonów wszystko zostało natomiast już odkryte, a ceny są uzależnione od mody.
Spodziewam się np., że PRL-owski chłam gramofonowy będzie się zaczynał-  w dobrym stanie- za 15 lat od kwoty 3 tys. pln.
Jak to ma się do jakości dźwięku? Nijak.

Ja miałem Krella S300i ,  KAV280CD i też mi się nie podobały ale użytkowo i funkcjonalnie.
Natomiast w odpowiednio dobranym systemie KAV300i jest ciężki do przebicia za te kilka tysięcy pod warunkiem że nie będzie to kolejny , niefachowo naprawiany szrot .

Ty dalej z tymi gramofonami .
Ok , te stare są super tylko jak padnie igła , wkładka to ile taka do tego Duala kosztuje ?
Czy kogoś mającego te 1000zł na CAŁY ZESTAW na to stać ?

Zakładamy że ten Dual jest w super stanie , ma super wkładkę z super stanie igłą .
Czy drugie 500zł starczy na gadżety do tego gramofonu , adekwatnej klasy pre , wzmacniacz i kolumny ?

Piterski

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18Po co mając skąpy budżet pchać się w winyl ?
Ludzie myślą że jak kupią gramofon za parę stów do tego byle jaki wzmak i kolumny i to im ZAGRA bo to magia winylu.
Ja za młodu miałem Bernarda, Elizabetkę i pudełka z płyty wiórowej w które wstawiłem szerokopasmowe głośniki kupione za naszą wschodnią granicą.
Grałem tylko z winyla i to paru na krzyż. Większość bardzo zniszczonych przez mnie za młodu. Dawało mi to dużo radości i nie koniecznie było związane z audiofilizmem.
Przypuszczam, że znajoma też chce przypomnieć sobie czar młodości i zaszczepić coś w młodych latoroślach.
Do tego Dual na pewno wystarczy bo jest nietuzinkowy i zagra inaczej niż wieża z marketu czy tablet z głośnikiem Bluetooth.
Taki wehikuł czasu z duszą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

To wątek w którym kolega zadał pytanie jaki kupić gramofon . A nie wątek jaką mini wieżę . Proponuje załozyć wątek adekwatny do sporu . Może być ciekawie . Chętnie bym tam coś napisał . W tym stawiam na duala .

fotobia

Ja tam dobrze koleżankę rozumiem. Sam wytargałem z szafy po 20 latach płyty i gramofon. Pozostały sprzęt poszedł do ludzi lata temu. By słuchać płyt musiałem dokupić tylko preamp.  Nie musiałem dużo wydać  by powspominać  dawne czasy. Dziś mam starego Luxmana PD284 kupionego bo spasował wysokością a przede wszystkim zauroczył mnie wyglądem :) (sami pomagaliscie w zakupie drapaka do  mojego salonu :) ) Po kilku dobrych miesiącach przyszedł czas na myjkę. Jak koleżanka wsiąknie w winyle to z czasem i myjkę i inne gadżety sobie sprawi. Czego jej życzę.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

THRaKeD

Właśnie tak to jest.
Urok pięknego starocia z duszą, który gra co najmniej przyjemnie.
Bez wydawanie tony szmalu.
Sprzęt już dogadany :)
Dla przypomnienia i by nie było wątpliwości, to jest gramofon ze wzmacniaczem i z radiem na dodatek :D. Taki kombajn:

Dodam, że za jakiś czas zawsze wkładkę z igłą za ok. 300 zł można kupić, założyć i profanacji nie będzie.

Piterski

No to brawo, niech długo służy a gdyby jednak kiedyś trzeba było go doinwestować to moim zdaniem warto.

Wspomniałeś coś o kolumnach. Pokaż z ciekawości co to będzie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: THRaKeD w Grudzień 14, 2017, 22:05
Właśnie tak to jest.
Urok pięknego starocia z duszą, który gra co najmniej przyjemnie.
Bez wydawanie tony szmalu.
Sprzęt już dogadany :)
Dla przypomnienia i by nie było wątpliwości, to jest gramofon ze wzmacniaczem i z radiem na dodatek :D. Taki kombajn:

Dodam, że za jakiś czas zawsze wkładkę z igłą za ok. 300 zł można kupić, założyć i profanacji nie będzie.
Bardzo ładne urządzenie. Mam podobne i bez wzmacniacza. Potrafi zadziwić.
Gdybym był Twoją koleżanką to bym był zadowolony :).

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 21:01
Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 20:18Po co mając skąpy budżet pchać się w winyl ?
Ludzie myślą że jak kupią gramofon za parę stów do tego byle jaki wzmak i kolumny i to im ZAGRA bo to magia winylu.
Ja za młodu miałem Bernarda, Elizabetkę i pudełka z płyty wiórowej w które wstawiłem szerokopasmowe głośniki kupione za naszą wschodnią granicą.
Grałem tylko z winyla i to paru na krzyż. Większość bardzo zniszczonych przez mnie za młodu. Dawało mi to dużo radości i nie koniecznie było związane z audiofilizmem.
Przypuszczam, że znajoma też chce przypomnieć sobie czar młodości i zaszczepić coś w młodych latoroślach.
Do tego Dual na pewno wystarczy bo jest nietuzinkowy i zagra inaczej niż wieża z marketu czy tablet z głośnikiem Bluetooth.
Taki wehikuł czasu z duszą.

W kwocie 1000zł o audiofiliźmie nie może być mowy . Bardzo dobrze nie zagra ani zestaw z gramofonem ani mini wieża ale należy mieć na uwadze że ta mini wieża będzie miała gwarancję i pewność że przez te powiedzmy 2 lata słuchamy muzyki kiedy chcemy i ile chcemy ( wystarczy włączyć , wsadzić płytę i słuchamy bez całej tej otoczki zabawy z winylem ale tu jak kto woli ) co w przypadku tak starego sprzętu jest loterią a co rodzi kolejne pytanie czy ktoś to naprawi i za ile .


W AUDIO bawię się od 30 lat i miałem wszystkie nośniki oprócz DCC i wiem o co w tym obcowaniu z fizycznym nośnikiem chodzi ;)

Piterski

Loteria jest zawsze ale sprzęt jest po przeglądzie co mu przynajmniej dobrze rokuje.
Czy jest tak egzotyczny, że nie do naprawienia to nie wiem nie jestem elektronikiem.
Jak bym go kupił to na pewno bym o niego zadbał, poprosił fachowca o przejrzenie kluczowych elementów.
Mojego lapowego preampa naprawiałem i wymieniane były kondensatory, problemem była temperatura i pancerna metalowa obudowa, teraz ma szanse na spokojne granie przez kolejne z 30 lat.
Te nowe wieże za 1000zł to dźwiękowo pod względem przyjemności z słuchania się nie zbliżą da tego kombajnu, nie mam mowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Gratulacje z mojej strony za decyzję. Ładny grający mebel. Jeśli opis prawdziwy to pogra. A jak go dać na przegląd to zapewne pogra długo.  Czekamy na relację i wrażenia z pierwszego grania.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

cdt

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 22:32Te nowe wieże za 1000zł to dźwiękowo pod względem przyjemności z słuchania się nie zbliżą da tego kombajnu, nie mam mowy.
Nie był bym aż tak stanowczy . Jestem w lekkim szoku słuchając Tidala z taniej yamachy ;) . Jedno jest pewne ten dual przezyje 100 tych yamach . :)
O ile jakość wykonania nowych sprzętów spada to jednak technologia idzie do przodu .

muda44

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 22:32
Loteria jest zawsze ale sprzęt jest po przeglądzie co mu przynajmniej dobrze rokuje.
Czy jest tak egzotyczny, że nie do naprawienia to nie wiem nie jestem elektronikiem.
Jak bym go kupił to na pewno bym o niego zadbał, poprosił fachowca o przejrzenie kluczowych elementów.
Mojego lapowego preampa naprawiałem i wymieniane były kondensatory, problemem była temperatura i pancerna metalowa obudowa, teraz ma szanse na spokojne granie przez kolejne z 30 lat.
Te nowe wieże za 1000zł to dźwiękowo pod względem przyjemności z słuchania się nie zbliżą da tego kombajnu, nie mam mowy.


Jeżeli przegląd zrobił profesjonalista a przy wymianie uwzględnił brzmienie wymienianych elementów ( bo przecież nie NOS ) to jest światełko w tunelu .
Tyle że to nie będzie kosztowało grosze .
O 30 latach zapomnij , nie znam elektrolitów z dzisiejszej produkcji które tyle wytrzymają .

Nie wiem jak gra ten kombajn ale wiem że wspomniana mini wieża z płyt CD zaskoczyła mnie i to bardzo w stosunku do sprzętów kilkadziesiąt razy droższych . Dla melomana słuchającego muzyki gdzie priorytetem nie jest skala dźwięku czy potęga na basie do zaakceptowania .

A ile przeżyje . Na bank okres gwarancji , czyli załóżmy 2 lata czego nie można być pewnym przy tak starych urządzeniach ale życzę powodzenia i wiele radości .

cdt

Jest też sporo racji w tym co piszesz . Jednak ten dual czy inny tego typu kombajnik to proste urządzenia . Więc zawsze da się je naprawić . To nie odtwarzacze CD że przestaną produkować napęd . Skoro działa od 30 lat to spokojnie jeszcze tyle samo przetrwa . Pewnie po drodze coś tam będzie trzeba w nim grzebnąć jak w starym golfie czy garbusie .

rudy-102

Cytat: muda44 w Grudzień 14, 2017, 22:15W kwocie 1000zł o audiofiliźmie nie może być mowy . Bardzo dobrze nie zagra ani zestaw z gramofonem ani mini wieża
Ale tu nikt o audiofiliźmie nawet nie wspomina za tą cenę. A tak przy okazji. Mój średni syn zamarzył sobie swój pierwszy zestaw stereo na gwiazdkę. Z żoną ustaliliśmy, że 200 euro musi starczyć. Starczyło i to z zapasem.
Denon DCD-635  -  34,50 euro
Yamaha RX-396 RDS - 50,00 euro
Yamaha NS-G30  -  92,00 euro
Na gramofon już co prawda nie starczyło, ale i tak bym na razie nie kupił bo jeszcze płyty będzie podbierał.
Jakby miało być 1000 zł (250 euro) to spokojnie jakiś gramofon by się zmieścił.

To nie jest i niem miał być High End, ale tym można "porządnie" grać. Mówię tu o dwunastoletnim chłopaku - nie o mnie. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że większość "normalnych" ludzi była by z takiego zestawu co najmniej zadowolona. My jesteśmy po prostu już dećko zboczeni i nie możemy do innych przykładać naszej miary.