Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Ja przeniosłem jeszcze interkonekt Helix na Neotechu w ferrytach, zasilający Yarbo 1100 na przeplocie i zasilający Yarbo 1100 "rozpruty" na przeplocie i w ferrytach (dodatkowo piasek) 😁
No i powoli odsluchiwalismy sobie te nasze ekperymenta...😁😁😁
Na ostatnim zdjęciu jedna z konfiguracjii...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Podsumowanie porównań eksperymentów kablowych:
Każdy kabel trzeba zaopatrzyć w ferryty bo tak jest w naszej ocenie lepiej dla dźwięku... słuchaliśmy we trzech i każdy miał takie same spostrzeżenia... Czyli czas dokupić ferryty na wszystkie kable..😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Miniabyr, pozwolisz, że w twoim wątku ale to jakby taka kontynuacja😁
Dziś u kolegi offerytowalismy dwa interkonekty.
Przed...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Z ferrytami...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I na gotowo...
Polecam każdemu, komu chce się eksperymentować.. 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Spoko Wiki  pisz co uważasz za stosowne .Ja kończę upgrade końcówek . Jestem pozytywnie zaskoczony tym co już uzyskałem .  Zamiana reztstorów na tantalowe  robi duuuuuże zmiany . Zostały mi do wymiany kondensatory . CDN!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Zabawa w apgrejd trwa . Fotki wrzucę kiedy dotrą do mnie ostatnie elementy  tej układanki. Te rezystory tantalowe po ułożeniu się ,brzmią obłędnie !!Potrzebowały na to tygodnia intensywnego grania . Efekt  fantastyczny . Serio . CDN 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Na tapczanie siedzi leń , nic nie robi cały dzień ......tylko słucha i słucha . I taki jest efekt moich apgrejdów . Nawet żonglować lampami mi się nie chce . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

Ty się Paweł nie leń tylko weź do czytania materiałów które Ci przesłałem na maila :-)

miniabyr

Cytat: jacek-k-wawa w Kwiecień 21, 2019, 14:52
Ty się Paweł nie leń tylko weź do czytania materiałów które Ci przesłałem na maila :-)
Czytałem ,czytałem . Ale wiesz gdzie leży problem -) Jacek a jak kabel Kimber . Polecasz ? ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

no w sumie skoro wywołałeś mnie do tablicy...

Wstęp (mam nadzieję, że krótki):
Odwiedził mnie kiedyś Paweł ze swoim nowym (wtedy, czyli pewnie około roku temu) kablem głośnikowym Kimber KS-3033. Jest to ciekawa konstrukcja złożona z koncentrycznie ułozonych (na rdzeniu? rurze? o średnicy chyba ze 2 cm) miedzianych linek w jakby formę siatki. U mnie generalnie kable głośnikowe koncentryczne sprawdzają się nieco lepiej niż kable o innych geometriach, pewnie ze względu na indukcyjność, która w przypadku moich elektrostatów ma zdaje się znaczenie. Z tego powodu moimi kabelkami były koncentryczne Mogami i generalnie było fajnie do momentu odwiedzin Pawła. Po co ja Pawła zapraszałem z tymi kablami?! :-)

Rozwinięcie:
Pawła Kimber pozamiatał sprawę w zakresie przestrzeni, szczegółowości i szybkości. Namieszał też nieco w głowie i spowodował powrót objawów chorobowych audiofilia nervosa.

Zakończenie:
Nie kupiłem kabli Pawła. Nie pytałem czy chciał sprzedawać ale nawet jeśli to były by dla mnie niepotrzebnie za długie - u mnie końcówki mocy stoją zaraz obok kolum a Pawła kable mają 2.5m.  Ale na ebaju upolowałem 4 stopową wersję kabelków o jeden stopień wyżej w cenniku Kimber'a KS-3035 - czyli taką gdzie 2/3 kabelków to miedź a 1/3 to srebro. Przyszło to w zeszłym tygodniu i od tego czasu zastanawiam się nad tym:
- gdzie się podziały ściany w moim salonie bo to w sumie niemożliwe żebym słyszał że cos gra parę metrów za ścianą
- dlaczego w ogóle kabel głośnikowy może mieć wpływ na szybkość i prezentację sceny?
- dlaczego to wszystko musi być takie drogie? Nie mogli by zrobić coś bardziej dla Kowalskiego a nie dla Mr Browna?

To tyle - więc w skrócie - tak, polecam :-)

miniabyr

No a przecież kable nie grają panie inżynierze . To jakaś herezja  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jacek-k-wawa

a i obawiam się, że się naszych Kimberów nie da za-ferrytować. Za duże.

miniabyr

Cytat: jacek-k-wawa w Kwiecień 21, 2019, 15:46
a i obawiam się, że się naszych Kimberów nie da za-ferrytować. Za duże.
To tylko kwestia determinacji . Audiofil potrafi -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Kwiecień 21, 2019, 15:48To tylko kwestia determinacji . Audiofil potrafi -)
Owszem, owszem...determinacja najważniejsza ☺
Wysłałem zapytanie do jednego sklepu na dość tanie ferryty o średnicy wewnetrznej 14mm aby zaferrytowac glosnikowego mojego Neotecha... czekam na odpowiedź... moze cos znajdą 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

W przyszłym tygodniu pakuję następną garść kondensatorów i rezystorów do kocówek . Przypominam ,że nie wyważam już otwartych  drzwi , tylko stosuję komponenty Audio Note ale te z najwyższych modeli , bo to co pakują do wersji podstawowych to  chłam . Tak naprawdę fajnie zaczyna się robić od modelu np. pre M5 gdzie już stosują 1 W rezystory tantalowe  i polarne kondensatory Kaisei . Ja daję 2 W rezystory oraz bipolarne Kaisei  w preampie jak i końcówkach . Ale co ciekawe  w  preampie  M9 i topowym M10 w zasilaniu Audio Note  stosuje 4 gigantyczne kondensatory ...................Mundorf'a  Mcup    Suprime  :o . I żeby było ciekawie ja takie 4 kolosy dostałem do przetestowania   . Spokojnie zmieszczą się w obudowie mojej M3 ! Relacja niebawem . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 21:21
4 gigantyczne kondensatory ...................Mundorf'a  Mcup    Suprime  :o .

Wyglądają jak kubki i pewnie jak się wstrząśnie to słychać chlupot prądu [emoji12]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#4492
Cytat: vasa w Kwiecień 29, 2019, 21:35Wyglądają jak kubki i pewnie jak się wstrząśnie to słychać chlupot prądu
Skąd wiedziałeś -)..  Dali do sprawdzenia to wziąłem .   8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Ja w swoim przedwzmacniacz myślałem o Kaisei, ale wybrałem Mundorfa.
Niestety tylko elektrolity, mkp by się nie zmieściły. Zainstalowałem 3szt. w zasilaczu anodowym na lewy kanał, 3szt. w prawym i 5 szt. na płytce przedwzmacniacza.
Może gdybym nie zrobił zasilania dual mono to miejsce by się znalazło, a tak....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Kwiecień 29, 2019, 22:22Ja w swoim przedwzmacniacz myślałem o Kaisei, ale wybrałem Mundorfa
I jak je oceniasz ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Jak już o ulepszanie sprzętu...
To coś.... o... ferrytach.... :)
Mój patent na ekranowanie lamp w przedwzmacniaczu....
Dwa dampery silikonowe, rurka miedziana (lub blecha wygięta na walec), ferryty przylepione czerwonym silikonem...
😀😀😀
Zdjęcia z przedwzmacniacza mojego kolegi. Ma trochę mniej Mundorfow w zasilaczu niż ja.
Tu na razie tylko dwa ekrany, już są cztery...
Nie pytajcie mnie czy to działa i czy jest lepiej... Ja mam, kolega ma...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: miniabyr w Kwiecień 29, 2019, 22:32I jak je oceniasz ?
Podmieniłem zwykłe chińczyki więc było lepiej, ale nie miałem nic lepszego do porównań.
Ogólne zdanie o Mundorfach mam takie, że są liniowe.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Jakub

Cytat: wiki w Kwiecień 29, 2019, 22:38
Jak już o ulepszanie sprzętu...
To coś.... o... ferrytach.... :)
Mój patent na ekranowanie lamp w przedwzmacniaczu....
Dwa dampery silikonowe, rurka miedziana (lub blecha wygięta na walec), ferryty przylepione czerwonym silikonem...
😀😀😀
Zdjęcia z przedwzmacniacza mojego kolegi. Ma trochę mniej Mundorfow w zasilaczu niż ja.
Tu na razie tylko dwa ekrany, już są cztery...
Nie pytajcie mnie czy to działa i czy jest lepiej... Ja mam, kolega ma...

Ekran żeby był ekranem to musi być podłączony do masy.

Te worki z tyłu to do czego służą? (Poza tym, że jak się zapalą to się szybciej preamp spali).

wiki

Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2019, 22:42Ekran żeby był ekranem to musi być podłączony do masy.
Podlaczalem na jednym, nie wyczulem różnicy w dźwięku to jest luzem.

Cytat: Jakub w Kwiecień 29, 2019, 22:42Te worki z tyłu to do czego służą? (Poza tym, że jak się zapalą to się szybciej preamp spali).
W tym miejscu, gdzie leżą nie my wysokiej temperatury...
Worki to kondensatory wyjściowe 10uF stare pralkowe Siemens mkv, kolega akurat takie miał to wstawilismy...
Lepsze od ruskich zielonych (k75-10?), gorsze od Mundorf supreme Silver Oil Gold...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver

Cytat: wiki w Kwiecień 29, 2019, 22:38Nie pytajcie mnie czy to działa i czy jest lepiej.
A niby czemu?
Do czego ta ruła jest podłączona?