Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: Moriarty w Sierpień 13, 2018, 22:29Ale teraz muzyka najważniejsza.
Zawsze jest najważniejsza !Nieważne czy wetknę taka czy inną lampę  ,taki czy siaki kabel.  Ja muzykę podaję sobie jak danie na najładniejszym  talerzy  .A że lubię wytrawnie i wykwintnie ................no cóż ,każdy ma jakieś dziwactwa -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Cytat: miniabyr w Sierpień 13, 2018, 22:09u
Cytat: pelot w Sierpień 13, 2018, 21:49
Oj tak! rtęciówki brzmią ! mam u siebie cztery AX50
To wiesz o czym piszę ! To jest jak odkrycie Ameryki ! Z mojej paszczy wydobył się jęk zachwytu. -)
W połączeniu z dobrym pre +dobre głośniki to potęga brzmienia!!!
A zarazem niezwykła przestrzeń i  harmonia dźwięku .
Też je odkryłem na nowo.

miniabyr

Stanisław napisałeś wszystko co i ja bym napisał o tych rtęciowych potworach . Bardzo ,ale to bardzo dobre brzmienie. I ta nieprawdopodobna rozdzielczość na niskiej średnicy -przynajmniej u mnie-zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

Cytat: miniabyr w Sierpień 14, 2018, 17:12
Stanisław napisałeś wszystko co i ja bym napisał o tych rtęciowych potworach . Bardzo ,ale to bardzo dobre brzmienie. I ta nieprawdopodobna rozdzielczość na niskiej średnicy -przynajmniej u mnie-zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie .
i pawelku nie godołem ci przez pu roku źe tak bedzie :)


miniabyr

Cytat: elektroboy w Sierpień 15, 2018, 00:45
Cytat: miniabyr w Sierpień 14, 2018, 17:12
Stanisław napisałeś wszystko co i ja bym napisał o tych rtęciowych potworach . Bardzo ,ale to bardzo dobre brzmienie. I ta nieprawdopodobna rozdzielczość na niskiej średnicy -przynajmniej u mnie-zrobiły na mnie olbrzymie wrażenie .
i pawelku nie godołem ci przez pu roku źe tak bedzie :)


Ondrej te od ciebie Sylvanie 83 są świetne ,ale te  które mam dodatkowo(ze zdjęcia ) Fivre 83 są oj ,oj, oj jeszcze lepsze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

A  u Ciebie Pawełku jakoś tak smutno. Brak doradców,którzy bedąc przeciętnymi uczniami technikum,potrafiliby to wszystko zrobic,ba!zrobić lepiej.

miniabyr

Cytat: jamówię w Sierpień 15, 2018, 08:28
A  u Ciebie Pawełku jakoś tak smutno. Brak doradców,którzy bedąc przeciętnymi uczniami technikum,potrafiliby to wszystko zrobic,ba!zrobić lepiej.
Hmm nie wiem  co masz na myśli ?. Jeśli piszesz o moich bojach z rezystorami to wszystko co zrobiłem ,zrobiłem świadomie  ale z pominięciem rad ludzi ,którzy na co dzień budują komercyjne konstrukcje "na lampie".  Czy jest smutno z tego czy innego powodu ? Raczej intensywnie .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: miniabyr w Sierpień 15, 2018, 09:06
Cytat: jamówię w Sierpień 15, 2018, 08:28
A  u Ciebie Pawełku jakoś tak smutno. Brak doradców,którzy bedąc przeciętnymi uczniami technikum,potrafiliby to wszystko zrobic,ba!zrobić lepiej.
Hmm nie wiem  co masz na myśli ?. Jeśli piszesz o moich bojach z rezystorami to wszystko co zrobiłem ,zrobiłem świadomie  ale z pominięciem rad ludzi ,którzy na co dzień budują komercyjne konstrukcje "na lampie".  Czy jest smutno z tego czy innego powodu ? Raczej intensywnie .  8)
To ironiczny wpis,mający nawiązać do tego,czego dowiedziałem się w moim wątku. Nic osobistego!

miniabyr

 Trochę z innej beczki .Zmusili mnie dziś abym zasiadł  do nagrywania .  Piano ,trąbka ,bas akustyczny ,gitara . Kiedyś to uwielbiałem ,tym żyłem i nie wyobrażałem sobie  że można inaczej . A można ! Można bez tego żyć i nawet koncertów nie grać . Generalnie chyba to mam w Dupie .......ale czego nie robi się dla przyjaciół  ;) Fotka to kawałek mojego studia -dwukanałowy  pre/eq/kompresor /limiter  firmy MindPrint .....jak podłączę do niego lampowy mikrofon to nie dotykam się do EQ  bo po prostu brzmi świetnie na dzień dobry.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: jamówię w Sierpień 15, 2018, 09:41To ironiczny wpis,mający nawiązać do tego,czego dowiedziałem się w moim wątku. Nic osobistego!
Spoko ! Ja ostatnio żyję na innej orbicie ......mając pod sobą 35 osób i każdego dnia dowiaduję się ,że jestem chujem -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

I nie masz świętości , grzebałeś w AN nie uszanowałeś świętości . Jak mogłeś  ;) .
Tylko wątku nie zamykaj  :P ;)

miniabyr

Cytat: cdt w Sierpień 15, 2018, 10:03
I nie masz świętości , grzebałeś w AN nie uszanowałeś świętości . Jak mogłeś  ;) .
Tylko wątku nie zamykaj  :P ;)
Darek no przecież ja grzesznie żyję  i jak widać lubię sobie pogrzebać w .........różnych rzeczach .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

juter22

Cytat: miniabyr w Sierpień 15, 2018, 09:49Spoko ! Ja ostatnio żyję na innej orbicie ......mając pod sobą 35 osób i każdego dnia dowiaduję się ,że jestem chujem -)
zarządzanie małymi zasobami ludzkimi to największe wyzwanie i trzeba mieć jaja ze stali a nerwy z marmuru, sprawdź fora bo tam fala hejtu może Cię zabić ;)
Powodzenia życzę

dino

Cytat: miniabyr w Sierpień 15, 2018, 09:47Fotka to kawałek mojego studia -dwukanałowy  pre/eq/kompresor /limiter  firmy MindPrint .....jak podłączę do niego lampowy mikrofon to nie dotykam się do EQ  bo po prostu brzmi świetnie na dzień dobry.

Zawodowe zabawki  8)
Na fotce używasz wejść analogowych z przetwornika. Jak masz podpięty EQ ? Inserty ?

miniabyr

#3239
Cytat: dino w Sierpień 19, 2018, 00:08Zawodowe zabawki  Na fotce używasz wejść analogowych z przetwornika. Jak masz podpięty EQ ? Inserty ?
Do  tego 2-kanałaowego   preampu podpinam klasycznie  mikrofon / żródło liniowe . I w tym przypadku tor wyglada następująco pre -eq -komprweor/limiter wyjście . Oczywiście poza  sekcją pre mogę ominąć eq i kompresor . Jest też opcja insertowania ale nigdy z niej nie skorzystałem bo nie było potrzeby . A ten  dwukanałowy dac A/D (czerwony) jest  podpięty tylko pod pre . Brzmi świetnie jako dac A/D  ,również mogę skorzystać z jego sekcji przedwzmacniacza mik (w tym phantom 48V) oraz insert -ale jestem leniwy i brzmienie kształtuje mi preamp MindPrint DTC.  Dac wpinam  po spdf do karty RME .Jak chce mieć bardziej wysycone brzmienie to korzystam z pre w konsolecie /sumatorze TLA Fat Track- a z niego sygnał bezpośrednio na dac RME UFX
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Czyli najpierw lampki  :np:
Nie miałem okazji testować lampowych pre. Na razie najbardziej mi się podobał tor na starym Apogee Ansamble na kościach TI  excalibur a potem na DIGI002 i Pro Toolsa.
Mastery na drugim kompie z RME Hammerfal.

miniabyr

Cytat: dino w Sierpień 19, 2018, 15:47Czyli najpierw lampki
Tak, ale nie jest to coś ,co determinuje moje podejście do nagrywania . Jak znajdę dobrze brzmiący element na przysłowiowym tranzystorze  też się cieszę . Ostatnio wyciągnęliśmy z  zapomnienia tranzystorowy wzmacniacz gitarowy Peavey Bandit 60 .Coś ,co na przełomie 80/90 lat było w miarę przystępne cenowo w Polsce ale uważane było za raczej gówniane w brzmieniu  .A dziś  podpięta gitara Ibanez Artist pod ten wzmacniacz  zachwyciła nas swoim brzmieniem  i świetnie wkleiła się w miks . Magia !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Czyli zamiast czytać recenzje trzeba ...słuchać i eksperymentować.
A stare graty wbrew pozorom potrafią pięknie zagrać. Ostatnio kolega naprawiał jakiegoś tranzystorowego "Marshalla". Małe combo.
Jak zajrzałem do środka tego wynalazku "made in china" to mi się resztki piór na głowie podniosły.

michał_flaga

#3243
Paweł napisze co słyszał, ja napisze na razie co widać i co grało...

   - Końcówki mocy: SKY Audio OTL (mono) 2 x 100W, lampy: 6 x 6P45S
   - Końcówka mocy: TENOR Audio 175 S (stereo) 
   - Źródło: CD Accustic Arts Drive II + Tube DAC Mk2
   - Preamp: EAR 912
   - Kolumny MATREN Coltrane (te z przodu, z tyłu zestawy Cesaro i Devore - tym razem jako dekoracja)
   - Okablowanie: Jorma Design, Kubala-Sosna
   - Szafka: Artesania
   - Platformy: Franc Audio Accesories

... tak, to moje nowe miejsce pracy.

miniabyr

Powrót do audiofilii ...........czyli wizyta w nowym miejscu odsłuchowym w Warszawie . Trochę macza w tym palce Michał Flaga . Ok dziś słuchałem sprzętu za bardzo ,bardzo dużo pieniędzy . Jak grała klasyka to ........oniemiałem . Rzadko ,ale to rzadko zdarza się ,że to co reprodukuje system jest dynamicznie zbliżone do naszego wyobrażenia o wielkości orkiestry symfonicznej . "Obrazki z wystawy" puszczone przez ten sprzęt po prostu mnie zatkały z wrażenia ! To nie było oglądanie Panoramy Racławickiej na formacie znaczka pocztowego ! Naprawdę żałujcie że nie mogliście tego doświadczyć  Lechu skrobnij coś o komponentach bo zupełnie o nich zapomniałem  . Ale grały bardzo drogie (Szwedzkie chyba ) kolumny , końcówka mocy Tenor Audio ,preamp EAR  oraz polskie końcówki mocy na lampach  A źródła nie pamiętam . Po prostu grało zjawiskowo . ....Jak wróciłem do domu to  bolało . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#3245
Widzę  ,że Lechu był szybszy . Ok było na prawdę fajnie . Kiedy przyszedłem to reszta spoconych  audio samców  gotowa była na zmianę końcówek mocy  SKY Audio (polska konstrukcja ) na koncowkę stereo Tenor Audio . I powiem wam ,że mi do gustu przypadła bardziej polska lampa niż hybrydowa trumna z kanadyjskiej stajni Tenor Audio . Zawsze kiedy widzę produkty Tenor Audio to mam skojarzenie z pogrzebem . Te ich klocki wyglądają jak trumny dla dziecka . Mam takie skojarzenie i nic na to nie poradzę  ;) A dźwięk ? Tenor Audio precyzyjny do bólu i przez to w tym zestawie dla mnie kompletnie nieakceptowalny . Symfonika za te pieniądze zabrzmiała źle ,ale już taki Bill Frisell  z koncertu dał się słuchać . Kiedy te same utwory przepuszczone zostały  przez polskie  wzmaki to ja nie miałem czego krytykować . A Ok może nie było tej precyzji ,ale dla mnie rozmach i barwa  była ważniejsza niż techniczne ,poprawne granie ale bez emocji Ale na sali byli uczestnicy którym bliższy był dźwięk z końcówki Tenor Audio  . Mam nadzieję ,że następnym razem uda się posłuchać Cessaro -kolumn tubowych . Znam wersję Wagner na której w 2016 roku prezentowałem gramofon Zontek wraz z elektroniką Air Tight  na AudioShow ( Stadion) Możemy posłychać Cessaro Alpha ...............kurcze bardzo jestem ciekawy i zaintrygowany tym producentem kolumn ,bo ma totalne podejście do każdego elementu swoich produktów . Są bezkompromisowe . No dobrze napisałem ,że kiedy wróciłem do domu z tej prezentacji to mój dźwięk mnie zabolał. Ano to prawda.  Kiedy 2 lata temu przesiadłem się z moich ukochanych kolumn Audio Note E-D na moja obecną miłość  po sporym liftingu czyli Electro Voice Interface D to miałem takie właśnie odczucie ,że klasyka wymiata swoją potęgą na tych EV . Jak dziś wróciłem do domu to uświadomiłem sobie gdzie jest moje miejsce . Ja tylko z lekka wystaje ponad dziurę w tej audio dupie .  :( ;) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

........szaleństwo trwa . Dziś przyjadą kolejne zakupione rezystory tantalowe do wymiany .....CDN .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Qurde rezystorki nie przyjechały  >:( . Za to posłuchałem sobie dziś płyt o których istnieniu zapomniałem że posiadam !!! :o :o Dawno nie słuchany Dino Saluzzi
Once Upon A Time - Far Away In The South(ecm 1986)
przypomniał mi dawne czasy fascynacji " innym jazzem " . Polecam świetna płyta  i skład muzyków jest olśniewający.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

O, pan od harmoszki. :)
Mam go tylko na From the Green Hill Stańki. To w zasadzie mój ulubiony album Stańki, właśnie przez to odmienne instrumentarium. Muszę więcej posłuchać Saluzziego.

miniabyr

Dziś przejrzę swoje zbiory na cd i odszukam wykonawców których nie słuchałem bardzo długo . Ale jest też spora cześć zbiorów która mnie w ogóle przestała interesować  jak pop ,rock . Hmmm będzie ciekawie . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !