Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrektychy

Przyszły WBT miedziane, jutro rusza produkcja nowych kabli OKPWJNNB

WBT są wdzięczne w montażu, gdyż osłona nakładana jest od przodu, kable można polutować, pozakładać ekrany, oploty i nic nie przeszkadza.


elem

Tworzywo plus (prawie) punktowa masa czyli jak w Eichmannach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

dokładnie, jednak jest większa powierzchnia styku masy

ktoś tu narzekał na ciasne Neutriki ;)   do WBT to dopiero trzeba kawał chłopa !

sygnał + masa czyste żarzone srebro, ekran miedź bardzo, bardzo gęsto pleciona, oplot nylonowy

elem

Wow, czarna mamba w wieku niemowlęcym! Zapraszam :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Wyglądają groźnie. I drogo :) Która to wersja i czym się różni od tej, którą miałem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

trzecia generacja - wersja OKPWJNNB

od tej pierwszej, którą masz różnią się wszystkim :
pierwsze kable 2 druty sygnał i 2 masa, 0,4mm splecione, z czystego srebra, bez ekranu
obecne 10 przewodów na sygnał + 10 na masę, każdy z kilku drutów różnej średnicy od 0,2 do 0,8 + ekran - miedziana plecionka

frywolny trucht

Elem wpadł jakby w wir wtyków. Rzeczywiście gra warta świeczki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

Generalnie to nie mam słuchu :) więc trudno powiedzieć, jednak była różnica na Eincheim i KLE, przy czym KLE były nowe nie wygrzane. Trzeba by zrobić takie same na kilku różnych wtykach i porównać, tylko komu by się chciało...

elem

Cytat: frywolny trucht w Maj 15, 2015, 21:21Elem wpadł jakby w wir wtyków. Rzeczywiście gra warta świeczki?


zmiany sa większe niz przy zmianie kabla :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

Pierwszych kilkanaście godzin wygrzewania IC mają już za sobą. W porównaniu do poprzednich kabli są - i tu nie wiem jakiego najtrafniejszego określenia użyć - zdyscyplinowane, wyrównane, no grają fajnie :)  i jak znam życie zaraz powędrują w świat. Niebieski znacznik określa wtyk z podłączonym ekranem.

 

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: piotrektychy w Maj 15, 2015, 21:17trzecia generacja - wersja OKPWJNNB

Przyszły w poniedziałek, podłączyłem jednak dopiero dziś. Będą sobie grały do niedzieli, w poniedziałek... no nie wiem gdzie jeszcze mam je wysłać. Podłączyłem niebieskimi pierścieniami do źródła ( CD). Rzeczywiście trudniej wchodzą te wtyki WBT. Przewód jest dość sztywny i przewodzi prąd. Kolumienki wydają dźwięki, a to co z nich wypływa na pierwszy rzut ucha brzmi sympatycznie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Wyglądają bardzo solidnie

jamówię

Bo Piotrek to bardzo poważny i porządny Jegomość :)

piotrektychy

niebieski znacznik wskazuje wtyk z podłączonym ekranem, nigdy nie używałem kabli ekranowanych i nie bardzo wiem czy ekran powinien być podłączony od strony źródła (np. CD) czy wzmacniacza, może jakaś podpowiedź ?

Tadeiro

Grundig PS1 czyli Dual 1019

rudy-102

Cytat: piotrektychy w Czerwiec 25, 2015, 21:12czy ekran powinien być podłączony od strony źródła (np. CD) czy wzmacniacza, może jakaś podpowiedź ?
Zdecydowanie ekran do źródła.
Przy mocnym sygnale z CD może to nie mieć wielkiego znaczenie, ale spróbuj podłączyć takim kablem gramofon z przedwzmacniaczem to z pewnością usłyszysz różnicę w kierunkach.

frywolny trucht

Ktoś mi może- ładnie proszę- wyjaśnić o co chodzi z tym ekranem i jego podłączeniem?  Co z czym i w jakiej intencji?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

#193
Ekran aby był skuteczny musi być podłączony tylko z jednej strony do masy, natomiast dlaczego akurat "ta strona" musi być podłączona do źródła tego nie wiem. Tu jest fajny filmik:



MAC

Jak robiłem sieciówki to znalazłem instrukcję jak to prawidłowo robić i rzeczywiście ekran podłącza się tylko z jednej strony, zgodnie z kierunkiem przepływu prądu/sygnału.

frywolny trucht

Moment. Po prostu nie potrafiłem sobie wyobrazić co to za kabel, ale jak rozumiem taki? Część wiązek idzie na sygnał, część na masę, a dodatkowo jest ekran?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

mój kabelek jest zbudowany... podobnie, brak ekranu z folii aluminiowej, ekran miedziany jest potwornie gęsty i moim zdaniem wystarczy

frywolny trucht

Przepraszam za dzionek spóźnienia. Przed chwila dopiero dokonałem porównania kabli ze srebrnymi Albedo Blue. Przez tydzień kable Piotra grały sobie, a to w tle, a to siadałem i słuchałem. Musze powiedzieć, że od razu rzucało się w ucho, że kabel gra inaczej, zaś to co słyszałem, było przyjemne dla mnie. Porównanie bezpośrednio wykazało, że kabel Piotra wycofał skraje, a skupił się na środku. Słodziutka, wielowarstwowa średnica na godziny słuchania. Chyba idealnie dla 16-bitowych systemów, zwalonych realizacyjnie płyt, także systemów grających skrajami, gdy ktoś ma takiego grania dość. Jak określić jego klasę? W stosunku do Blue coś dodał, ale sporo stracił. Będąc więc obiektywnym, pomimo, że dźwięk mi bardziej pasował, trudno kabel Piotra ocenić wyżej. Z wrażeń, które nie potwierdziły się w porównaniu bezpośrednim- kabel Piotra jakby lepiej oddawał skoki dynamiki w muzyce. Ale fajnie łupnęło- powtarzałem- nie pamiętam tego aż tak dobitnie. To jest aspekt, dla którego mógłbym się połakomić na kabel, gdyby cena nie była słona. Teraz pakuję gada i zasuwam na pocztę. Dzięki!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon

Cytat: MAC w Czerwiec 26, 2015, 08:01
Jak robiłem sieciówki to znalazłem instrukcję jak to prawidłowo robić i rzeczywiście ekran podłącza się tylko z jednej strony, zgodnie z kierunkiem przepływu prądu/sygnału.
Przepraszam bo nie bardzo rozumiem jak to się ten ekran podłącza w sieciówce mógł byś wstawić tą instrukcje

MAC