Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Zna ktoś kable "Van Damme"?

MAC

Nie, pierwsze słyszę...


ahaja


rudy-102

Znaczy kiepskie kable?


ahaja

Dobre.
W głośnikowcach nie pomogę. Małe sygnały mnie interesują.

A:
zmieniłem sobie w kolumnach przewody ze zwrotki do wysokotonowców. Oryginał w sztywnej otulinie, 16x 0.15 na oko, cynowany.
Ja zrobiłem przewodzik 14x 0.08mm - drut nawojowy. Rewelacja. Chyba mnie będzie czekać rzeźba z pozostałymi głośnikami ...

tatachabera

Jakie kable na interkonekt możecie polecić oprócz wcześniej tu wymienionych ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS


piotrektychy

Wyrzeźbiłem nowe kable, całkiem ale to całkiem inne niż poprzednie. Jak grają, sam nie wiem, trudno mi je ocenić dlatego zdaję się na innych. Materiał kosztuje grosze, za wyjątkiem wtyków Neutrik. Podejrzewam, że Tomek jak nie jest na wakacjach pierwszy dostanie je do obróbki, Michał też jest "zaklepany" w kolejce. Nazwałem je NNPZCSZ...
Jedna uwaga dla odsłuchujących, trzeba się do nich deczko przyzwyczaić.

piotrektychy


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


paul_67

Ja jadę starą płytą czyli kablami  Sommer SC- Club MKII.Polutowałem sobie taki komplecik do magnetofonu Akai GX 75 MKII, bo miałem wpięte jakieś stare sznurówki od Technicsa.Ponagrywałem i oniemiałem! Nie ten sam magnetofon, a już myślałem,że elekrolity mi siadają, bo jakoś bez basu i dynamiki grało.Trzeba będzie zapełnić jakąś muzą ten karton jeszcze fabrycznie zapakowanych chromówek :) 

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

piotrektychy

nie, nie używam i nigdy nie będę używał xlr gdyż nie widzę takiego snsu w sprzęcie domowym

axolotl

Ma ktos moze kabelek zrobiony na bazie Supra Trico?

pelot

Cytat: piotrektychy w Sierpień 03, 2016, 15:26
nie, nie używam i nigdy nie będę używał xlr gdyż nie widzę takiego snsu w sprzęcie domowym


Tak i tu masz 100% racji. Chyba że zaszpanować to tak  ;)

Melepeta

To może i ja bym ich posłuchał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

axolotl

Jak uważacie. Jest sens robienia interkonektow na kabelku schulz dk4? Miałby łączyć pre gramofonowe ze wzmacniaczem.

Drizzt

Cytat: rudy-102 w Luty 22, 2016, 20:31
Zna ktoś kable "Van Damme"?

Tak. Używam głośnikowych Blue Series 14AWG w obu moich systemach i jestem bardzo zadowolony. Nie szukam już niczego innego a miałem różne kable, w tym dużo droższe. W studiach nagraniowych Van Damme jest bardzo popularny.

THRaKeD

I co dalej z Piotrkowymi kablami?  ???
Inspirujący wątek.

moon

Wbije tutaj, zeby nie mnozyc  tematu, jakiego rodzaju przewodu mam kupic do lutowania polaczen wewnatrz prephono, czyms konkretnym sie sugerowac? czy styknie jakis miedziany glosnikowiec?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

ja w wariacji na temat KONDO używam do sygnału MOGAMI NEGLEX 2549,
ale mam tez MOGAMI 2582 LOW NOISE WIRE
one róznią sie rezystancja i pojemnoscia miedzy zyłową