Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Zamula? ;) Nie lubię zamulonego dźwięku. Myślisz, że wszedłbym w to?

paul_67

Na pewno nie.Powtarzam tylko co czytałem na temat Klotza.

Kangie

Paweł, nie czytaj internetu!!! ;)

Kangie

Pojemność!

No, ale można inne kable kupić. Gdybym miał zbędny hajs kupiłbym Van Den Hula z wtykami WBT. Ale też dopasowanego pojemnościowo.

paul_67

Wiem, wiem.Nauki pobierałem u Ahaja :)

Kangie

No to po co pytasz skoro wiesz?  :P  :P  :P

Kangie

Zrób se kabel wg tutoriala Ahaji. Ja mam 12 interkonektów gramofonowych zrobionych w kilku pojemnościach. Kumpel kiedyś pomógł mi ogarnąć ten temat.

paul_67

Z lenistwa.Oczekuję gotowego przepisu na super kabel :)

Kangie

Albo kup gotowca. Będzie drożej.

Jaka długość Cię interesi?

paul_67

Myślę,że metr wystarczy, ale wolę zrobić.

Kangie

Srebrnego VDH bym brał, ale on może rozjaśniać. Nie każdy to lubi.

paul_67

Mam Sommer, Proel,Cordial,Schulz, Musical Fidelity... Chciałbym spróbować coś innego i chyba kupię Mogami.

Old Man Kensey

Z metra cięty - polecam Duelund DCA20GA w ekranie i w bawełnianej zewnętrznej koszulce. Wydziergany przed rokiem, cudnie gra i wciąga w słuchanie kolejnych płyt.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

paul_67


Kangie

Z Denonem 103SA pięknie grało srebro VDH. Ale to szlif sferyczny i MC LO wymagające co do pre phono i ramienia.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Czerwiec 07, 2020, 09:02Jakie kable polecacie do pre, najlepiej cięte z metra?
Inakustik NF-202. Tanie i z metra. Według mnie bardzo dobre.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Czerwiec 07, 2020, 13:42
Cytat: Kangie w Czerwiec 07, 2020, 13:39Srebrnego
Rozjaśnienia mi raczej nie trzeba :)
Rozjaśnianie dźwięku srebrem to według mnie jakieś nieporozumienie. Moja Inakustiki zastąpiłem kablami własnej roboty z czystego drutu srebrnego. Na moje ucho wniosły one więcej średnicy i poprawiły bas. Żadnego osuszenia, rozjaśnienia, czy wyszklenia dźwięku jak niektórzy opisują nie zaobserwowałem.

Kangie

Rozjaśnienie w kwestii dodania jeszcze większego połysku wysokim tonom. Ja to akceptuję, bo u mnie to gra wspaniale.

Zatem z moich ust, srebrne VDH które miałem = zaleta. W żadnym wypadku kaleczenie, krew z uszu, wysuszenie. Samo dobro.

christo

Jeśli kierujesz się pojemnością to jest Van Damme lo cap 55 - 55pF/m. Jest też coaxial Belden RG62 - ok. 44pF/m
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102


tomcio

Witam,
Czy ma ktoś w okolicy Poznania Nudę ? Chciałbym posłuchać, ewentualnie zapraszam do mnie do Swarzędza na kawę, pogaduchy i odsłuchy.
Tomasz

tomcio


Alexander

Cytat: tomcio w Czerwiec 15, 2020, 15:41Czy ma ktoś w okolicy Poznania Nudę ?
Nie jestem pewien, czy przypadkiem kolega Ahaja nie jest z Poznania. Może ma jakąś zakurzoną Nudę na półce. Zapytaj.

tomcio


vasa



Cytat: Alexander w Czerwiec 16, 2020, 21:32
Nie jestem pewien, czy przypadkiem kolega Ahaja nie jest z Poznania.
Serio?
Z Poznania?
A ja gupi sądziłem że to Luańska księżniczka [emoji73][emoji44]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.